Gilaburu Suyu Kullanıcı Yorumları

 • Başlangıç tarihi
 • Konu Sahibi Aktarcı
 • 2K Görüntülenme
 • 3 Yorum
Aktarcı

Aktarcı

Üye
Mesajlar
15
Puanları
1
Gilaburu Suyu Kullanıcı Yorumları


Gilaburu Suyu genellikle böbrek taşı rahatsızlığı olan kişiler kullanılır. Gilaburu suyu kullanıcı yorumları ve doktorların yaptığı yorumlardan sizlere bir kaç not ifade etmek istiyorum, örneğin Prof. Ender Saraç Gilaburu suyu içerseniz böbrek taşını ve kumunu eritip dışarı atar. Şekeri düşürdüğü için şeker hastalarıda kullanabilir.

Gilaburu suyu kullanıcı yorumları


Gilaburu suyu tadı biraz diğer meyva suları gibi değildir. Gilaburu meyvesi böbreklerde taş oluşumuna engel olur, kullanım ve böbrek taşı cinsine göre böbrek taşlarının erimesine ve taşların dışarı atılmasına yardımcı olur. Bu konuyu açarken tamamen gerçek yaşamdan aldığım bilgiler ölçüsünde yazıyorum. Yakın bir zamanda safra kesesi iltihap sorunu yaşayan bir arkadaşımızın eşi şifa bulmuş bunu kullanarak bilginiz olsun. Özellikle gilaburu mevyesi tavsiye ediyorum eğer yok ise aktarlardan suyunu alabilirsiniz.

Gilaburu suyu tane olarak tüketilebilir mi?​

Gilaburu meyvesini ister tane tane ister suyunu sıkıp o şekilde kullanabilirsiniz. Önemli olan taze ve yeterli miktarda tüketebilmek, Gilaburu meyvesi kiraz gibi ince kabuklu karpuz gibi sulu bir meyvedir. Suyunu içmek ile tane tane yemek arasında bir fark olduğunu düşünmüyorum. Kayseri'de yemeklerin yanında meyve suyu gibi içecek olarak çokca tüketilen bir içecektir. Böbrek dostu hatta şöyle diyelim böbrek taşı oluşumu dostu , şeker düşmanı :)


Gilaburu Suyu Meyvesi Faydaları​

 • Böbrek taşının cinsine bağlı olarak eritme ve düşürmesinde çok faydalıdır.
 • Böbrek taşının tekrar oluşumunu engeller
 • İdrar yolları iltihaplarını önler
 • Safra kesesi iltihaplarına faydalıdır
 • Safra kesesi taşlarına faydalıdır.
 • Diyabet ve şekeri düşürür
 • Ödemi atar, yüksek üreyi düşürür.
 • Gençlik iksiridir.

Gilaburu Meyvesi mi? Gilaburu Suyu mu? Hangisi Tercih Edilmeli?​

Gilaburu suyu gibi veya gilaburu çayı , haplarını aktarlarda bu tür ürünleri rahatlıkla bulabilirsiniz. Gilaburu meyvesi ise Kayseri'de ağaçları olan yerden getirtebilir ve alıp meyvesini sıkıp kullanabilirsiniz. Aktarlar'da cam şişe veya plastik şişe içinde satılan gilabusu suyu kaynatılmış veya işlenmiş olarak satışa sunulur. Gilaburu meyvesi nektarı yani meyvesi anlamı nektarı anlamı taşı arkadaşlar. %45 civarındadır. Ortalama bazen yükselebilir. İmkanınız varsa direk yerinden almanızı tavsiye ediyorum cam şişe veya plastik şişe içindekilerin yarısı bildiğiniz sudur. Gİlaburu nektarı meyvesi suyu değildir.

Gilaburu Suyu Yan Etkisi Var mı?​

Gilaburu Suyu yani gilaburu nektarı meyvesinden süzülen çıkarılan suyun böbrek taşı rahatsızlıkları kullanılmasında yan etkisi yoktur. Gilaburu suyunu istediğiniz kadar içebilirsiniz.
 
 • Konu Sahibi Konu Sahibi
 • #2
Aktarcı

Aktarcı

Üye
Mesajlar
15
Puanları
1
Gilaburu meyvesi suyunu böbrek taşı ağrılarınız var ise iltihaplarınız var ise resimde görülen gilaburu meyvesinin suyunu çıkararak veya tane tane yiyerek inşallah böbrek taşı rahatsızlıklarınızdan kurtulabilirsiniz.
Gilaburu meyvesi.jpg
 
H

Haki

Üye
Mesajlar
9
Puanları
1
Domates suyu gibi tadı var sabahları içiyorum
 
G

geek

Üye
Mesajlar
17
Puanları
1
Domates suyu gibi tadı var sabahları içiyorum
Domates 🍅 gibi mi o da nerden çıktı öyle bir tat değil bu acımsı biraz farklı bişi domates yine yumuşak bir İçim sayılabilir tadı olan bir şey domates bunda tat yok bile 🙃
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

esrose
Cevaplar
0
Gösterim
313
esrose
esrose
S
Cevaplar
0
Gösterim
227
Simge
S
esrose
Cevaplar
0
Gösterim
216
esrose
esrose
S
Cevaplar
0
Gösterim
434
Simge
S
Shady
Cevaplar
0
Gösterim
206
Shady
Shady
E
Cevaplar
1
Gösterim
315
Volkan
V

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
0
Çevrim içi ziyaretçiler
1
Toplam ziyaretçi
1
Robots
2
Üst Alt