Saç ekiminden sonra kaşıntı için ne yapmalı?

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi DijitalDoctor
  • 240 Görüntülenme
  • 1 Yorum
DijitalDoctor

DijitalDoctor

Üye
Üye
Mesajlar
52
Puanları
6
Saç ekimi sonrası donör bölgede yanma, kaşıntı oluşması normal bir reaksiyondur. Bu yanma genellikle saç ekimi sonrası birkaç saat içinde ortaya çıkar ve birkaç gün içinde geçer. Ancak, yanma şiddetli ise veya birkaç gün içinde geçmezse, doktorunuza danışmanız önemlidir.

Saç ekimi sonrası donör bölgede yanma azaltmak için, doktorunuz tarafından önerilen kremleri kullanabilirsiniz. Ayrıca, donör bölgeyi serinletmek için buzlu bir havlu kullanabilirsiniz. Yanma şiddetli ise, ağrı kesici ilaçlar kullanabilirsiniz.

Ayrıca, saç ekimi sonrası donör bölgede yanma azaltmak için, saç ekimi sonrası dönemde saç ekimi yaptırdığınız bölgeyi ısıya maruz bırakmamak, saç ekimi yaptırdığınız bölgeyi yıkamak veya hareket ettirmek için beklemek, ağır fiziksel aktivitelerden kaçınmak veya sigara içmek gibi etkenleri azaltmak önemlidir.
 
A

Alahan

Üye
Mesajlar
46
Puanları
6
İyileşme sürecinde bu durum çok normal. Bu süreç üç ay kadar devam edecektir, bu durumu çoğu kişi yaşıyor. Bende de olmuştu normal bir durum
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

H
Cevaplar
2
Gösterim
222
Aydem
A
R
Cevaplar
0
Gösterim
166
Ragna
R
E
Cevaplar
2
Gösterim
206
Alahan
A
H
Cevaplar
3
Gösterim
167
sercan
S
M
Cevaplar
3
Gösterim
210
Batu01
B
K
Cevaplar
1
Gösterim
384
Erdem
E

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
0
Çevrim içi ziyaretçiler
1
Toplam ziyaretçi
1
Robots
5
Üst Alt