Apocalypse

Apocalypse

Üye
Mesajlar
22
Puanları
1
Saç dökülmesi önlemek, dökülmüş saçları çıkarmal yada incelmiş saçları kalınlaştırmak için biberiye yağı kullananlar faydalarını saça sağladığı faydaları yazabilir mi? Aşağıda yabancı bilimsel makale buldum aşağıya açıklamasını yazdım.

Biberiye Yağı Saç Çıkartıyor mu?​

Biberiye esansiyel yağını saç onarıcı ve kalınlaştırıcı olarak kullanmayı denemenin birkaç yolu. Başlamak için bu tedavilerden herhangi birini haftada bir ila iki kez deneyin. İstendiğinde bunları daha sık kullanın veya bunları kullanmakta rahat oldunuz.

1. Doğrudan saç derinize masaj yapın​

Yaklaşık 5 damla biberiye esansiyel yağını bir çay kaşığı taşıyıcı yağ (jojoba yağı veya hindistancevizi yağı gibi ) ile karıştırdıktan sonra, banyo veya duştan sonra saç derinize eşit şekilde masaj yapın. Yağı daha sonra durulamak isteğe bağlıdır - ancak durulama yaparsanız, yağın en az 5 ila 10 dakika saç derinize oturmasına izin verin.

2. Şampuanınıza karıştırın​

Bu aynı zamanda saç kremleri, losyonlar veya kremler için de geçerli olabilir. Güvenli oynayın ve çok fazla eklemeyin. Ürünün ons başına yaklaşık beş damla tutun. Daha sonra ürünü her zamanki gibi kullanın. Ayrıca herhangi bir saç ürününe kullanmadan önce bir tutam avuç içine uyguladığınızda doğrudan 2 ila 3 damla ekleyebilirsiniz.

3. Kendi ev yapımı şampuanınıza ekleyin​

Şampuan bazı için internette birçok tarif var. Tercih ettiğiniz sağlık ve güzellik faydaları için uçucu yağlar da ekleyebilirsiniz. Bunlar, kabartma tozu, hindistancevizi yağı, uçucu yağ ve muhtemelen diğer yağların bir karışımını içerebilir.

Biberiye yağı kullanmadan önce ne bilmeliyim?​

Gözünüze uçucu yağ kaçmasından kaçının. Temas olursa, gözlerinizi soğuk suyla hızla yıkayın.

Aynı şekilde saç derinize de çok fazla sürmemeye dikkat edin. Biberiye esansiyel yağının cildi tahriş ettiği bilinmektedir. Rahatsızlığa neden olabilir, ancak sağlık tehlikesi yoktur. Cilt tahrişini önlemek için, uygulamadan önce yağı bir taşıyıcı yağ veya başka bir ürünle seyreltin.

Biberiye esansiyel yağlarının hamilelik veya emzirme döneminde kullanılmasının güvenliği hakkında yeterli bilgi yoktur. Saç dökülmesi için uçucu yağın kullanılması sadece topikal olarak yapılsa da dikkatli olun - bu konudaki etkileri hala bilinmemektedir.

Biberiye Yağı Saça Faydaları​

Biberiye, saç büyümesini başarılı bir şekilde desteklemek için birçok kişi tarafından kullanılmıştır. Biberiye esansiyel yağı kullanmak sizin için de aynısını yapabilir.

Bilim ve kişisel deneyim birlikte, esansiyel yağın özellikle erkek veya kadın tipi kellik ile ilgili saç dökülmesine karşı koruma sağladığını kuvvetle önerir. Alopesi için bile etkili olabilir.

Biberiye esansiyel yağı, evde kullanabileceğiniz basit bir çözümdür ve hatta ticari ürünlerle rekabet edebilir. Dahası, doğru kullanıldığında oldukça güvenlidir ve çok az yan etki sağlar.
 
A

Atilla94

Üye
Mesajlar
5
Puanları
1
Saç dökülmesi için hangi marka biberiye yağı alalım önereceğiniz marka var mı?
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

M
Cevaplar
0
Gösterim
33
Mustafa karaca
M
M
Cevaplar
1
Gösterim
44
T
O
Yeni tedavim
isabel
Cevaplar
8
Gösterim
489
I
D
Cevaplar
2
Gösterim
287
K
P
Cevaplar
2
Gösterim
426
AhmetCan
A
O
Cevaplar
2
Gösterim
426
O

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
0
Çevrim içi ziyaretçiler
2
Toplam ziyaretçi
2
Robots
14
Üst Alt