Bioxcin Biotin Tablet 5000 mcg Kullananlar Yorumları

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Invincible
  • 855 Görüntülenme
  • 4 Yorum
I

Invincible

Üye
Moderatör
Mesajlar
58
Puanları
1
Bioxcin biotin 60 tablet 5000 mcg (5mg) takviye edici gıda ürünü içinde 60 tablet vardır saç dökülmesini önlemek yeni saç çıkmasına için destek olur. Ürünün 2022 yılı fiyatı 75,76 TL civarıdır.

Bioxcin Biotin Tablet 5000 mcg Kullananlar Yorumları.jpeg


Biotin, sağlıklı saç büyümesini teşvik etmek için lanse edilen yaygın bir reçetesiz takviyedir. Ancak saç dökülmesini önleyip önlemediği veya hatta herhangi bir gerçek sağlık yararı sağlayıp sağlamadığı konusunda, konuyla ilgili araştırmalar ve uzman görüşleri gamı yürür.

Biotin Saç Dökülmesini Önlemeye Yardımcı Olur mu?​

B7 vitamini olarak da bilinen biotin, saçta keratin üretimini uyarır ve folikül büyüme oranını artırabilir. Vücutta uzun süre depolanmaz - çoğunuz yediğiniz yiyeceklerden gelir. Etkili olabilmesi için tüketilmesi gerekir. Skin Appendage Disorders dergisindeki 2017 tarihli bir incelemeye göre , biotinin saç dökülmesini azalttığına dair çok az kesin kanıt var, ancak saç, cilt ve tırnak büyümesi için popüler bir takviye olmaya devam ediyor.

New York City'deki City Facial Plastics'te yüz plastik cerrahı ve saç restorasyon uzmanı olan Gary Linkov, "Biyotin takviyesi, gerçekten biyotin eksikliği olan insanlar için yararlı olabilir, ancak biyotin eksikliği genel nüfus arasında oldukça nadirdir" diyor. Bakıma WebMD Bağlan.

Biotin Saça Faydaları​

Saç dökülmesini azalttığını iddia eden bazı şampuanlara biotin eklenirken, bunun işe yaradığına dair bir kanıt yok. Sağlıklı vitaminler ve mineraller açısından zengin gıdaları tüketmek genel saç sağlığına yardımcı olacaktır. En iyi doğal biyotin kaynakları et, yumurta, balık, tohumlar, kuruyemişler ve sebzelerdir. Ulusal Sağlık Enstitüleri'ne göre, bunlar keratininizi artırarak saç kökünüzü güçlendirmeye yardımcı olacaktır.

Biyotin alımınızı artırmak, saçınızın daha güçlü ve dökülmeye karşı daha dirençli olmasına yardımcı olabilir.

Saçınızı daha güçlü hale getirerek, dökülmeye daha az eğilimli olacaktır. Yetişkinler günde yaklaşık 30 mcg tüketmeli ve emziren kadınlar doktor desteği ve rehberliğinde alımlarını 35 mcg/gün'e çıkarmalıdır. Avokado ve fındık yağı gibi E vitamini içeren besinler de saç sağlığını destekleyebilir. Son olarak, balık, ceviz ve chia tohumları gibi yiyeceklerden yeterince omega-3 ve omega-6 yağ asitleri aldığınızdan emin olun . Çoğu insan, günde 2.000 mg omega-3 yağ asidi takviyesinden yararlanır.

Saç dökülmesinin yaygın nedenleri arasında genetik, bazı ilaçlar ve ayrıca depresyon ve stres gibi altta yatan koşullar yer alır. Saç dökülmeniz sizi endişelendiriyorsa, bir doktorla konuşun. Size bir fizik muayene yapabilir ve diyetinizin veya saç bakım rutininizin neden olup olmadığını araştırabilirler. Ek olarak, sağlıklı saçları yeniden büyütmek için gereken yapı taşlarını sağlayan bazı vitaminlerde eksik olabilirsiniz .

Mayo Clinic'e göre, önerebilecekleri diğer tedaviler arasında Rogaine olarak bilinen Minoxidil veya reçeteli tedavi olarak Propecia olarak bilinen Finasteride yer alıyor. Saç dökülmesi çok yaygındır ve saçınızın dökülme oranını azaltmaya yardımcı olacak tedaviler vardır.

Biotin Hızlı Saç Uzatır mı?​

Biotin diğer isimleri H yada B7 vitamini de denilen ve B vitamininin bir çeşidi olan bu vitamin, halk arasında saç uzatan özelliği ile biliniyor. Hem saç için hem de tırnaklar ve cilt güzelliği için de oldukça etkili olur. Saç tellerini kalınlaştırır, onarıp güçlendirerek saçların çok daha sağlıklı ve güçlü şekilde uzamasını sağlar.
 
B

byemre

Üye
Mesajlar
4
Puanları
1
Biotin en ideal günlük kullanım oranı nedir 5 mg ile 2 mg arasında fark var mıdır?
 
N

Neron

Üye
Mesajlar
14
Puanları
1
Maddi durumu kişinin yerinde olması lazım kullanmak için
 
Y

Yeşil

Üye
Mesajlar
18
Puanları
1
Ürun aç mı tok mu ve günde kaç kez kullanıcam bilgisi olan?
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

P
Cevaplar
1
Gösterim
507
Yalçınakan
Y
K
Cevaplar
1
Gösterim
196
M
G
Cevaplar
3
Gösterim
417
T
K
Cevaplar
1
Gösterim
269
yenike
Y
C
Cevaplar
3
Gösterim
423
letter
L
C
Cevaplar
1
Gösterim
887
Fearless
F

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
0
Çevrim içi ziyaretçiler
2
Toplam ziyaretçi
2
Robots
2
Üst Alt