Byopecia Biotin Kullanıcı Yorumları

 • Başlangıç tarihi
 • Konu Sahibi Chemist
 • 331 Görüntülenme
 • 3 Yorum
C

Chemist

Onursal Üye
Moderatör
Mesajlar
111
Puanları
16
Byopecia Biotin Kullanıcı Yorumları


Byopecia biyotin saç dökülmesi önlemek, yeni saç oluşumlarını hızlandırmak, saçları gürleştirmek, sağlıklı cilt görünümü kazandırmak, gözenekleri sıklaştırmak ve kolay tırnak kırışması problemlerini azaltmak için kullanılır. Ayrıca saçkıranda gibi dökülme türlerini önlemeye yardımcı olarak azaltır, dökülme ve sakal kaybı problemlerinede faydaları bulunmaktadır. Almanya'da biyotin hammaddesi olarak işlendikten sonra Türkiye'deki Ar-Ge uzmanlığı tarafından kalite kontrolü yapılarak satışa sunulmaktadır. İçindeki biotin %99 üretim onaylandıktan sonra ürün tesis içindeki tesislere gönderilir. Avrupa Birliği yasalarına göre işlenen Biotin’in konsantrasyon oranı %99 değerinde olması gerekmektedir. Genellikle Çin’den veya Hindistan’dan temin edilen işlenmiş Biotin ham maddelerinde bu oranın garantisi verilmediği görülmüştür. Genellikle, %90 ile %99 arasında bir değer almaktadır. Biotin içeren ürün tercih ederken, içeridii biotin kalitesi %99 konsantrasyonlu olduğundan emin olmak gerekir.

Biotin Ne İşe Yarar​

Biotin, saç köklerini ve tırnakları besleyerek saç ve tırnakların doğal gücünü artırmaya yardımcı olur. Saçın büyüme ve dinlenme dönemlerini düzenleyerek saç dökülmesini önler, saç ve tırnakların sağlıklı bir şekilde uzamasına, kalınlaşmasına yardımcı olur. Biotin, hormonal dökülme de dahil olmak üzere her türlü saç dökülmesine iyi gelir ve ayrıca ciltte tırnak deformiteleri ve dermatit vakalarında kullanılabilir. Özellikle genetik alopesi, saçkıran, kaş, sakal ve saç dökülmelerinde ve saç incelmeleri için kullanılan biotin, Trichos saç losyonu ve Trichos Şampuanı ile birlikte kullanıldığında etkisini dahada artırır.

Günlük yeterli biotin ihtiyacını karşılanmadığında ne gibi durumlar olabilir.

 • Saç dökülmesinde artış, saçlarda kalite azalması, kolay kopma, saçta çatallanma ve yavaş uzama
 • Saçkıran oluştuğunda hızlı ilerleme, kaş dökülmesi ve sakal dökülmesi
 • Saçlarda erken beyazlama
 • Saç derisinde kepeklenme, pullanma
 • Ciltte kuruma, parlaklık azalması ve pullanma
 • Tırnaklarda incelme, kolay kırılma ve beyaz nokatalar
 • Kas ağrıları, seğirmeler ve depresyon

Biotin – 2.5 mg​

Biotin, saç köklerini güçlenmesini sağlayarak daha kalın tel uzamasını sağlar ve tırnakları besleyerek, saç ve tırnakların doğal dayanıklılığını arttırmaya destek olur. Saçların uzama ve dinlenme dönemlerini düzenleyerek saç kayıplarını önler ve saçların ve tırnakların sağlıklı bir şekilde uzamasına katkıda bulunur. Günde 5 mg biotin alan kişilerin 6 ay sonra saç kalitesinde önemli derecede artış görülmüştür.

Hangi durumlarda Biotin takviyesi alınmalı?​

 • Saçlar genel incelme, seyrelme veya saç dökülmesi başladığında, saç tedavisi uygulandığında
 • Saçkıran, kaş ve sakal dökülmesi başladığında
 • Saç ekimi sonrasındaki ilk dökülme sırasında, yeni saç oluşumunun daha erken ve kaliteli olması, köklerin daha iyi tutunması, hızlı saç uzaması
 • Tırnakta zayıflama, sık sık kırılma ve renk değişimleri, beyaz noktalar
 • Kuru ve esnekliği azalmış cilt şikayetlerinde

Byopecia 2.5 mg Biotin Nasıl Kullanılır​

Yetişkinler için tercihen yemeklerden sonra sabah bir tablet ve akşam bir tablet olmak üzere günde iki tablet olarak kullanılır. Günlük alım miktarı 5000mcg denk gelir. Bu takviye edici gıda tüm yetişkinlerin kullanımına uygundur. Tavsiye edilen günlük alım dozunu aşmamaya özen gösteriniz.

Ürün fiyatı 179,55 TL

Ürünü kullanmış üyelerimiz kullanıcı yorumlarını, deneyimlerini ve memnun kalıp kalmadığını yazabililrler.
 
A

Alahan

Üye
Mesajlar
46
Puanları
6
Biotin saç dökülmesini önlemek için çok faydalı bir vitamin özellikle saç tedavisi uyguluyorsunuz yada saç ekimi yaptırcaksanız mutlaka günde 5 mg biotin almanız önerilir.
 
E

Ebubekir

Üye
Mesajlar
4
Puanları
1
Ben çok biotin kullandım seyrek saçlarımı bu vitamin sayesinde kapattım eğer saçlarınız yeteri miktarda varsa topik gibi kapatıcı yerine bu vitamini kullanın
 
Z

Zer0

Üye
Mesajlar
3
Puanları
1
Fiyat çok yüksek daha uyguna bakın derim
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

O
Yeni tedavim
oscar
Cevaplar
6
Gösterim
398
oscar
O
D
Cevaplar
2
Gösterim
244
K
P
Cevaplar
2
Gösterim
381
AhmetCan
A
O
Cevaplar
2
Gösterim
381
O
A
Cevaplar
1
Gösterim
223
DijitalDoctor
DijitalDoctor
B
Cevaplar
1
Gösterim
360
erdemir
E

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
40
Çevrim içi ziyaretçiler
22
Toplam ziyaretçi
62
Robots
4
Üst Alt