Çabuk yağlanan saçlara ne yapmalı?

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Osman
  • 175 Görüntülenme
  • 4 Yorum
O

Osman

Üye
Mesajlar
13
Puanları
1
Hayırlı sabahlar arkadaşlar aşırı saç yağlanması sorunum var saçlarımı akşam yıkıyorum hiçbir sorunum yokken sabah bir kalkıyorum aldım tepelerim saç diplerim lıkır lıkır yağ oluyor bende selpakla silmek zorunda kalıyorum yağları çünkü sabahları saç yıkama imkanım olmuyor bunun için defne, katran, kükürtlü sabunlar kullandım çok etkisi olmadı katran sabunu çok az bir şey fayda verdi yukadığımda yağlanma geçiyor ancak 4-5 saat sonra tekrar oluyor. Bir türlü bu sorunu önleyemedim arkadaşlar. Genetik saç dökülmesi sorunum da var. Bunun için finasterit kullanıyorum sanki yağlanma daha da çok arttı gibime geldi. Bu genetik saç dökülmesi başladı başlayalı yağlanmalar aşırı derecede su aldı geçmiyor yani hangi sabun ya da şampuan kullanırsam kullanayım bir türlü önleyemedim. Aranızda sizlerden bu yağlanma sorununu sesini çözen arkadaşlarımız var mı. Ne kullanıyorlar nasıl önlediler anlatabilirler mi yardımcı olursanız sevinirim.
 
E

Erdal

Üye
Mesajlar
10
Puanları
1
Aynı sorun bende de var ben de birçok şampuan kullandım hiçbirisi fayda vermiyor yağlanma içeriden geliyor yani özellikle erkektim saç dökülmeniz varsa mümkünatı yok engelleyemezsiniz.
 
R

Racing

Üye
Mesajlar
26
Puanları
1
Saç yağlanmasının birçok sebebi var. Beslenme düzeni, yanlış ürün kullanımı, sürekli saçlarımıza dokunmak ve yeteri kadar bakım yapmamak gibi sebepler saç yağlanmasına sebep olabilir. Saç derisi nemli kalması için belli bir seviyede yağ üretir. Saçları sürekli yıkamak çok iyi bir şey değildir. Haftada 2 kere yıkamak yeterli olacaktır. Biz yıkadıkça saçımız daha fazla yağ üretmeye devam edecektir.
 
M

Mirage

Üye
Mesajlar
24
Puanları
1
Dht olduğu müddetçe saç yağlanmasından kurtulamazsınız. Saçlarda hergün yıkanmaz 3 güne bir yılama şekli idealdir. Eğer çevresel faktörlerden dolayı çok yağlanma, kirlenme oluyorsa hergün yıkanabilir. Bu seferde saç derisinin sebum dengesi bozulur.
 
E

Eleanor

Üye
Mesajlar
31
Puanları
8
Benim saçlarda aşırı yağlanıyor şampuanlar çözüm olmuyor bu konuda androjen hormonları sebep oluyor diye okudum en etkili çözüm 3 güne bir saçları yıkamak
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

O
Yeni tedavim
oscar
Cevaplar
6
Gösterim
354
oscar
O
D
Cevaplar
2
Gösterim
220
K
P
Cevaplar
2
Gösterim
351
AhmetCan
A
O
Cevaplar
2
Gösterim
352
O
A
Cevaplar
1
Gösterim
205
DijitalDoctor
DijitalDoctor
B
Cevaplar
1
Gösterim
331
erdemir
E

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
0
Çevrim içi ziyaretçiler
0
Toplam ziyaretçi
0
Robots
5
Üst Alt