Cilt beyazlatmak için pirinç suyu kullananlar var mı?

 • Başlangıç tarihi
 • Konu Sahibi Simel
 • 216 Görüntülenme
 • 0 Yorum
S

Simel

Üye
Mesajlar
12
Puanları
1
Pirinç suyu, cilt beyazlatmak için bazı kişiler tarafından kullanılan bir doğal çözümdür. Ancak bu iddianın bilimsel bir kanıtı yoktur ve pirinç suyunun cilt beyazlatıcı etkisi konusunda yapılmış herhangi bir araştırma da mevcut değildir.

Cilt beyazlatmak için pirinç suyu kullananlar var mı.jpeg


Pirinç suyu, pirinçleri yıkama veya pişirme sırasında elde edilebilir. Bu suyun bazı insanlar tarafından cilt beyazlatıcı olarak kullanıldığı düşünülmektedir çünkü pirinç suyunda bulunan bazı bileşiklerin cilt tonunu eşitleyebileceği düşünülmektedir.

Ancak pirinç suyunun cildi beyazlatma konusunda hiçbir bilimsel kanıtı yoktur. Ayrıca, pirinç suyunun cildi beyazlatmak için kullanılmasıyla ilgili herhangi bir olası yan etki veya risk de bilinmemektedir.

Cildinizin rengini eşitlemek veya cildinizdeki lekeleri azaltmak istiyorsanız, bir dermatoloğa danışmanız en iyi seçenektir. Dermatologlar, cilt rengini eşitlemek veya lekeleri azaltmak için güvenli ve etkili tedaviler önerirler.

Cilt beyazlatmak için pirinç suyu nasıl kullanılır?​

Pirinç suyu cilt beyazlatmak için popüler bir doğal çözümdür. Pirinç suyu, içinde bulunan birçok vitamin, mineral ve antioksidanlar sayesinde cildi besler, nemlendirir ve canlandırır. Ayrıca, pirinç suyu ciltteki koyu lekeleri hafifletir ve cildin tonunu eşitler. Pirinç suyunu cilt beyazlatmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

Malzemeler:

 • 1/2 su bardağı pirinç
 • 2 su bardağı su
Yapılışı:

 1. Pirinçleri iyice yıkayın ve bir kaba koyun.
 2. Üzerine 2 su bardağı su ekleyin ve bir gece boyunca bekletin.
 3. Ertesi gün, pirinçleri süzün ve suyu bir kaba dökün.
 4. Pirinç suyunu bir pamuk yardımıyla yüzünüze uygulayın ve 20-30 dakika boyunca bekletin.
 5. Pirinç suyunu yüzünüzden temizleyin ve ardından cildinizi nemlendirin.
Bu işlemi haftada 2-3 kez tekrarlayabilirsiniz. Ancak, pirinç suyu bazı cilt tiplerinde hassasiyete neden olabilir, bu nedenle önce küçük bir bölgede deneyerek reaksiyonunuzu kontrol etmeniz önerilir. Ayrıca, ciltteki koyu lekeleri hafifletmek için, pirinç suyu ile birlikte limon suyu veya elma sirkesi gibi başka doğal malzemeleri de kullanabilirsiniz.

Merhaba hanımlar cilt renginde oluşan ton farklılıklarını gidermek için pirinç suyu ya da pirinç unu kullananlar var mı? Bazı forumlarda birçok bayanın pirinç suyu ile cilt beyazlattığı yorumlarını okuyorum ancak kendimi hiç denemedim deneyenler varsa tecrübelerini paylaşabilirler mi?

Benzer Konular:
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

E
Cevaplar
2
Gösterim
307
tyler
T
Esra
Cevaplar
0
Gösterim
446
Esra
sevval
Cevaplar
0
Gösterim
195
sevval
sevval
sevval
Cevaplar
1
Gösterim
212
Simel
S
Shady
Cevaplar
2
Gösterim
241
Mina
Aysima
Cevaplar
1
Gösterim
205
Turan
T

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
63
Çevrim içi ziyaretçiler
35
Toplam ziyaretçi
98
Robots
4
Üst Alt