DHI Saç Ekimi Yaptıranlar Yorumları

 • Başlangıç tarihi
 • Konu Sahibi Saçekimibilgisi
 • 236 Görüntülenme
 • 4 Yorum
Saçekimibilgisi

Saçekimibilgisi

Üye
Üye
Mesajlar
92
Puanları
6
Günümüzde erkeklerin yüzde 85'inden fazlasının 50 yaşına kadar saçları dökülüyor. Kadınların yüzde 50'sinden fazlası da yaşamları boyunca fark edilir miktarda saç dökülmesi yaşayabiliyor.

Kaybedilen saçların yeniden çıkmasına yardımcı olmak için çeşitli saç ekimi ameliyatları geliştirilmiştir. Foliküler ünite transplantasyonu (FUT) ve foliküler ünite ekstraksiyonu (FUE) en yaygın iki tekniktir.

FUT sırasında bir cerrah saç derinizin arkasından bir şerit saç keser ve tek tek saç köklerini çıkarır. FUE sırasında bir cerrah, folikülleri doğrudan kafa derinizden çıkarır. Her iki ameliyatta da foliküller saç derinizin saçsız kısımlarına implante edilir .

Doğrudan saç ekimi (DHI), DHI Global Medical Group şirketi tarafından oluşturulan FUE tekniğinin bir modifikasyonudur.

FUE'de bir cerrah, saç köklerini implante etmeden önce kafa derinizdeki kanalları manuel olarak keser. DHI sırasında, her ikisini de aynı anda yapabilen özel bir kalem şeklinde araç kullanırlar.

DHI ameliyatı hakkında bilmeniz gereken her şeyi parçalayalım. Hangisinin sizin için en iyi olduğuna karar vermenize yardımcı olmak için FUT ve FUE ile de karşılaştıracağız.

Doğrudan saç ekimi nasıl çalışır?​

DHI, FUE saç ekiminin değiştirilmiş bir versiyonudur ve benzer bir prosedür izler. Cerrahınız saç derinizin bir kısmından, genellikle başınızın arkasından saç köklerini çıkaracak ve bunları saçsız bölgelere yerleştirecektir. Bu saç kökleri sonunda yeni saçlar çıkaracaktır.

İşlem sırasında genel olarak bekleyebilecekleriniz şunlardır:
 1. Cerrahınız başınızı tıraş edecek ve uyuşturmak için lokal anestezi uygulayacaktır.
 2. Cerrah, ince uçlu bir alet kullanarak saç köklerini başınızın arkasından alacaktır.
 3. Saç kökleri kalem şeklindeki bir alete yüklenecek ve kafa derinizin saçsız kısmına implante edilecektir.
 4. Cerrah bir antibiyotik krem uygulayacak ve tüm bölgelere bir bandaj uygulayacaktır.
FUE ve DHI ameliyatlarının tamamlanması genellikle yaklaşık 8 saat sürer ancak kesin süre ekilecek saç kökü sayısına göre değişebilir. Ameliyatın tam sonuçlarını görmek 12 ila 18 ay sürebilir.

DHI prosedürüne kim ihtiyaç duyar?​

Saç dökülmesinin en yaygın türü olan androjenik alopesi olan kişiler saç ekimi için en uygun adaylardır. Bu durum genellikle erkek veya kadın tipi saç dökülmesi olarak adlandırılır.

Aşağıdaki özellikler de sizi saç ekimi için iyi bir aday yapar:
 • Yaş. Saç ekimi yaptıran kişiler 25 yaşını doldurmuş olmalıdır. Bu yaştan önce saç dökülmesi daha tahmin edilemez.
 • Saç çapı. Daha kalın saçlı kişiler, genellikle daha ince saçlı insanlardan daha iyi sonuçlar elde eder. Daha kalın saçlar, her saç folikülüne daha fazla kapsama alanı sağlar.
 • Donör saç yoğunluğu. Saç yoğunluğu daha az olan hastalar40 folikül donör bölgesinde santimetre kare başına düşen saç ekimi için zayıf adaylar olarak kabul edilir.
 • Saç rengi. Açık renk saçlı veya ten rengine yakın saç rengine sahip kişiler genellikle en iyi sonuçları alırlar.
 • Beklentiler. Gerçekçi beklentileri olan insanlar, sonuçlarından büyük olasılıkla memnun kalacaklardır.

DHI vs. FUE ve FUT saç ekimi​

DHI, FUE ve FUT, saç derinizin bir kısmından folikülleri alıp saçsız alanlara yerleştirmeyi içerir.

FUT ameliyatı sırasında bir cerrah, kafa derinizin arkasından uzun ve dar bir deri şeridi keser. Bireysel saç kökleri alınır ve saç çizginiz boyunca implante edilir. Bu yöntem genellikle en hızlı ve en ucuz yöntemdir ancak uzun bir iz bırakabilir. Saçınızı kısa giyerseniz yara izi fark edilebilir, ancak daha uzun saçlar genellikle onu gizler.

DHI ve FUE ameliyatlarında tek tek saç kökleri doğrudan kafa derinizden alınır. FUE sırasında bir cerrah, saç köklerini yerleştirmek için kafa derinizdeki bir dizi kanalı manuel olarak keser. DHI tekniği, cerrahların bu kesileri yapmasına ve aynı zamanda saç ekmesine olanak tanır.

DHI ve FUE, FUT'un neden olduğu uzun yara izini önler, ancak bu ameliyatlar genellikle daha uzun sürer ve daha pahalıdır.

DHI sunan şirketler, bunun en gelişmiş ve etkili saç tedavi seçeneği olduğunu iddia ediyor. Ancak, sonuçları diğer saç tedavi teknikleri ile karşılaştıran herhangi bir çalışmaya rastlanmamıştır.

Her türlü FUE ameliyatı saç dökülmesinin tedavisinde başarılı olabilir. Ancak, bazıları var çekişme yaşıyorlar FUT veya FUE'nin daha etkili bir yöntem olup olmadığı hakkında.

DHI saç ekimi yan etkileri ve önlemleri​

Saç ekimi ameliyatları nispeten güvenlidir ve nadiren komplikasyonlara neden olur. DHI ve FUE, FUT'tan daha az invazivdir çünkü bir cerrahın büyük bir deri şeridi kesmesini gerektirmezler.

Birçok şirket, FUE tekniklerinin izsiz olduğunu iddia etse de, yine de tek tek foliküllerin alınmasından sonra bir dizi küçük yara izine neden olurlar. Bu izler genellikle fark edilmez.

İşte DHI ameliyatının birkaç potansiyel komplikasyonu.

Anesteziye olumsuz tepki​

DHI sırasında, kafa derinize uyuşturmak için lokal anestezi uygulanacaktır. Anestezi genellikle güvenlidir, ancak bazı kişilerde olumsuz reaksiyonlara neden olabilir.

Reaksiyonların ezici çoğunluğu, anesteziye karşı topikal bir duyarlılık değil, korku veya endişe ile ilgilidir.

Enfeksiyon​

Verici bölgede veya saç köklerinin ekildiği bölgede enfeksiyon gelişmesi mümkündür. Ciddi enfeksiyonlar nadirdir ve daha az sürede ortaya çıkar. yüzde 1saç ekimi ameliyatlarındandır.

Şok saç dökülmesi​

Şok saç dökülmesi ameliyattan sonraki 2 ay içinde ortaya çıkabilir. Saç ekimi yapılan bölgede geçici bir saç dökülmesini ifade eder. Tam iyileşme neredeyse her zaman 3 ila 4 ayda yapılır.

İstenmeyen görünüm​

Saç kökleri aşılandığında, doğal saç büyümenizi taklit edecek şekilde hizalanmalıdır. Foliküller kötü bir şekilde implante edilirse, memnun olmadığınız bir görünüme yol açabilir.

Memnuniyet verici sonuçlara ulaşmak için size en iyi şansı vermek için, ameliyattan önce bölgenizdeki cerrahları araştırmak iyi bir fikirdir.

Önceki müşterilerin önceki ve sonraki sonuçlarını kontrol edin ve karar vermenize yardımcı olması için o cerrahın diğer müşterileri ile iletişime geçin.

Diğer komplikasyonlar​

Saç ekimi ameliyatlarının diğer potansiyel komplikasyonları şunlardır:
 • kanama
 • baş dönmesi
 • ağrı
 • artan kalp hızı
 • saç köklerinin iltihabı
 • donör site çevresinde seyrek görünüm
 • yara izi

DHI saç ekimi maliyeti​

DHI Global, Londra, Atina, Dubai veya Paris'teki kliniklerde bir DHI seansının fiyatını 3.250 ile 13.500$ arasında tahmin ediyor .
Saç ekiminin maliyeti , ameliyatın yapıldığı şehre, ziyaret ettiğiniz kliniğe ve ekilecek toplam saç miktarına göre önemli ölçüde değişir. Çoğu sigorta şirketinin, kozmetik cerrahi olarak kabul edildiğinden, DHI maliyetini karşılaması pek olası değildir.
Maliyeti azaltmak için daha ucuz bir coğrafi bölgeye seyahat etmeyi veya ekilecek saç köklerinin sayısını azaltmayı düşünebilirsiniz.
Saç ekimi için bazı alternatifler şunlardır:
 • minoksidil (Rogaine)
 • finasterid (Propecia)
 • düşük seviye lazer tedavisi

Genel olarak​

DHI, FUE saç ekiminin değiştirilmiş bir versiyonudur. DHI'nin etkinliği konusunda özel olarak herhangi bir araştırma mevcut değildir, ancak tüm FUE cerrahisi türleri, erkek veya kadın tipi kelliğin neden olduğu saç dökülmesini tedavi etme potansiyeline sahiptir.
Saç ekimi ameliyatları nispeten pahalıdır. Ameliyata paranız yetmiyorsa veya erişiminiz yoksa, Rogaine veya finasterid tabletleri gibi alternatifleri deneyebilirsiniz.
 
B

Beda

Üye
Mesajlar
4
Puanları
1
Merhaba arkadaşlar Dhi saç ekimi yaptırdım. geçen yıl 21 / 22 haziranda merak ettiğiniz sorular varsa sorabilirsiniz ve bu teknikle ekim yaptıran arkadaşlar varsa da lütfen yazsın ben sonuçları merak ediyorum
 
B

bedirhan

Üye
Mesajlar
3
Puanları
1
nereye ve ne kadar fiyata yaptırdınız bir de bu dhi tekniğinin fue tekniğinden ne farkı var?
 
B

Beda

Üye
Mesajlar
4
Puanları
1
İzmir likyaya yaptırdım 4000 dolar civarı fue de ekim bölgesine kesik atıp arkadan alınan greftler ekiliyor Dhi de arkadan alınan greftler bir kaleme yerleştirilip kesik atmadan kalem ile ekim yapılıyor daha sık ekim olanağı sağlıyor ve kesik olmadığından iyileşmeyi kısaltıyor
 
Realty

Realty

Üye
Mesajlar
26
Puanları
3
İzmir likyaya yaptırdım 4000 dolar civarı fue de ekim bölgesine kesik atıp arkadan alınan greftler ekiliyor Dhi de arkadan alınan greftler bir kaleme yerleştirilip kesik atmadan kalem ile ekim yapılıyor daha sık ekim olanağı sağlıyor ve kesik olmadığından iyileşmeyi kısaltıyor
Son durumunuz nasıl acaba merak ettim
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

Y
Cevaplar
1
Gösterim
117
Captcha
C
H
Cevaplar
3
Gösterim
271
Yeşil
Y
O
Cevaplar
2
Gösterim
150
Aydem
A
E
Cevaplar
4
Gösterim
271
Bilgili
B
E
Cevaplar
1
Gösterim
163
LEANDRE
L
H
Cevaplar
2
Gösterim
337
L

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
0
Çevrim içi ziyaretçiler
0
Toplam ziyaretçi
0
Robots
4
Üst Alt