DHT'yi bloke eden şampuanlar saç dökülmesini önlüyor mu?

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Yeniçeri
  • 257 Görüntülenme
  • 2 Yorum
Y

Yeniçeri

Üye
Mesajlar
13
Puanları
1
Arkadaşlar dht hormonu yani dehidrotestosteron engellediğini iddia eden bir çok şampuan markası var. Bu ürünlerin üzerinde %97 oranda saç dökülmesini engeller saç sayısında şu kadar artış olur gibi ifadeler yazıyorlar. Peki bunlar ne kadar doğru dht engelleyen şampuanlar gerçekten saç dökülmesini önlüyor mu? Forumda pek çok kişi bu tür şampuanları alıp kullanıyorlar. Bu tür şampuanlardan fayda görüp görmediğinizi yazarsanız sevinirim.
 
C

Chrisis

Üye
Üye
Mesajlar
65
Puanları
6
Diğer bitkisel içerikli şampuanları bilmem ama ketokonazol içerikli DHT bloke edici şampuanlar saç dökülmesi tedavisinde işe yarar.

Haftada üç kez ketokonazol şampuan kullanımı saç dökülmesine gerçekten yardımcı olur. Zaten dökülen saçlarınızı yeniden çıkarmaz. Yapabileceği tek şey, daha fazla saç dökülmesini durdurmak ve mevcut saçları korumaktır. Bunu kullanarak, saç kökünün DHT'ye duyarlılığına bağlı olarak saç dökülmesi sürecini birkaç ay/yıl daha geciktirebilirsiniz.
 
D

Demitri

Üye
Mesajlar
3
Puanları
1
Şampuan, yardımcı olabilecek güzel bir fikirdir. Ancak DHT dahili olarak üretilir ve bir şampuan üretimini ne durdurur ne de azaltır. DHT'yi gerçekten kontrol altına almak ve tüm biyokimyanızla daha iyi bir dengeye geri getirmek için, onu kaynağında bloke etmeniz gerekir. Hiçbir şampuan bunu yapamaz.
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

A
Cevaplar
1
Gösterim
254
Esra
M
Cevaplar
0
Gösterim
88
mirge
M
H
Cevaplar
0
Gösterim
99
H
L
Cevaplar
1
Gösterim
167
moonlife
M
H
Cevaplar
1
Gösterim
196
A
B
Cevaplar
2
Gösterim
345
Mecnun Ç.
M

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
0
Çevrim içi ziyaretçiler
0
Toplam ziyaretçi
0
Robots
5
Üst Alt