Dr. İlhan Serdaroğlu Saç Ekimi Yorumları

 • Başlangıç tarihi
 • Konu Sahibi Saç Ekimi
 • 666 Görüntülenme
 • 5 Yorum
Saç Ekimi

Saç Ekimi

Üye
Üye
Mesajlar
57
Puanları
6
Doktor İlhan Serdaroğlu, günümüz teknolojisi sayesinde dökülmüş veya seyrelmiş saçların özel operasyonlar sayesinde yenilenmesi yani saç ekimi konusunda uzman bir operasyon doktorudur. Kişilerin saç ekimi konusunda güvenle başvurduğu doktorlardan biri olan İlhan Serdaroğlu, kişilerin seyrelmiş veyahut dökülmüş saçlarını, çeşitli uygun yöntemler ve greft sayısı ile yenilemekte ve bu sayede saçlar tekrardan doğal bir görünüm ile çıkmaya başlamaktadır.

Doktor İlhan Serdaroğlu saç ekimi sonuçları, pek çok hastada çok güzel sonuçlar verdiği ve bu kişiler eski gür saçlarına tekrardan kavuşabildiği için günümüzde bu konuda güvenle tercih edilen doktorlardan biridir. Özellikle uygulamış olduğu estetik cerrahi müdahalenin olumlu bir sonuç verebilmesi için hastalarının saç ekimi evrelerini özenle takip ettiği için bu hizmeti alan kişilerin memnuniyetini kazanmıştır. Tabi ki saç ekimi işlemi ve ardından gelişen süreç kolay bir süreç değildir. Bu yüzden kişilere ve yapılan operasyona göre değişiklik gösteren belli zaman dilimleri içerisinde yaklaşık 2,5 ila 4 ay gibi bir sürece yayılan bir operasyondur. Ancak kişilerin, bu evrenin son bulmasının ardından da çeşitli bakımlara devam etmesi gerekmektedir. Bu süreç içerisinde çeşitli takviyeler ve uygulanması gereken yöntemler bulunmaktadır. Kişiler, Doktor İlhan Serdaroğlu saç ekimi sonuçları konusunda gelişen süreçte çeşitli evreler geçirmekte ve bu evrelerin olumlu şekilde sonuçlanması durumunda saç ekimi süreci tamamlandığında kişiler gür, sağlıklı ve doğal görünümlü saçlarına kavuşabilmektedir.
ilhan serdaroğlu.jpg


İlhan Serdaroğlu iletişim bilgileri ile operasyon merkeziyle iletişime geçerek saç ekimi konusunda gerekli olan tüm bilgileri alabilmeniz mümkündür. Bu sayede bu operasyon için sizi tedirgin eden veya merak ettiren her türlü detayı ve fiyatlandırmayı öğrenebilirsiniz.

Saç Ekimi Nedir?

Saç ekimi nedir? Diye merak ediyorsanız ve dökülen saçlarınız için saç ekimi yaptırmak için bu operasyonun ne olduğunu öğrenmeye çalışıyorsanız; Kişilerin dökülmüş veya seyrelmiş saçlarının yenilenmesi ve tekrardan sağlıklı bir şekilde oluşabilmesini sağlayan bir estetik cerrahi operasyonudur diyebiliriz. Saç ekimi, kişilerin yine kendi kafalarından alınan saç dokuları ile dökülen bölgeye nakil yapılan otolog işlemi olarak bir plastik cerrahi uygulamasıdır. Bu operasyon sayesinde kelliğe veya önemli derecede saç dökülmesine maruz kalmış kişilerin, fiziksel beğenilerini yeniden kazanmaları, kendilerini daha iyi hissedebilmeleri ve sağlıklı saçlarına tekrardan kavuşabilmeleri sağlanmaktadır.

Saç ekimi operasyonları, genellikle kelliğe karşı dirençli olan enseye yakın ve kafatasının arka kısımlarından kişinin saç kökleri alınarak, saçın seyrek olduğu bölgelere bu köklerin nakil yapılması yöntemi ile gerçekleştirilmektedir. Erkeklerin ense bölgesinde yer alan saç kökleri, Dihidro Testosteron hormonuna karşı duyarsızdır ve bu yüzden dökülme oranları diğer saç bölgelerine göre çok daha azdır. Bu sebeple saç ekimi yapılırken çok yüksek oranda bu bölgedeki saç köklerinin nakli tercih edilmektedir.

Son zamanlarda dünyada talebi ve tercih edilme sıklığı git gide artan saç ekimi, ülkemizde de oldukça fazla uygulanmaktadır. Plastik cerrahi operasyonu olan saç ekimi, operasyonunda oldukça dikkat edilmesi gereken ve yalnızca bu konuda uzman operasyon doktorları tarafından, doğru bir şekilde uygulanması gerekmektedir. Aksi takdirde başarısız bir saç ekimi çok daha kötü sonuçlara ve kişinin kafasında rahatsız edici görüntülere ve yaralara sebebiyet verebilmektedir. Son olarak bu operasyonu geçiren kişilerin bilmesi gereken şey nakledilmiş saçların da kişinin genetik yapısından etkileneceği için eğer kişi saç dökülmesi evresine girerse saçları tekrardan dökülecektir.
Dr. İlhan Serdaroğlu Saç Ekimi.jpg

Saç Ekimi Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç ekimi sonrasında dikkat edilmesi gerekenler, kişinin bu operasyondan başarılı bir sonuçla ayrılabilmesi adına oldukça önemlidir. Saç ekiminin ardından gelişen süreçte pek çok evre ile karşılaşılacak ve bu evrelerin en doğru şekilde atlatılabilmesi ve çıkan sorunların giderilebilmesi için çeşitli yöntemler uygulanacaktır. Saç ekimi cerrahi işlemin devam eden sürecinde saç gelişiminin başlayabilmesi ve devam edebilmesi için saç ekimi sonrasında dikkat edilmesi gerekenler şunlardır;

 • Gece uyurken ekim yapılan saç köklerinin, özellikle ilk iki hafta boyunca yastığa yatağa veya herhangi bir cisime değmemesi ve zarar görmemesi gerekmektedir. Bunun için özellikle yastık seçimi olarak sert ve küçük bir yastık kullanılarak sırtüstü bir şekilde saç kökü alınan ense bölgenin üzerine yatmanız en sağlıklısı olacaktır.
 • İlk 2 hafta boyunca, kişilerin giyinirken kafalarının içinden geçirmeleri gereken boğazlı kazak, tshirt gibi giysiler giyilmemeli, bunun yerine hırda, gömlek, fermuarlı kazaklar gibi önü açık ve giyilirken kafayla temas etmeyecek giysiler tercih edilmelidir.
 • İlk 2 hafta boyunca, yüzme, hamam, kuaför, spor aktiviteleri gibi eylemlerin gerçekleştirilmesi kesinlikle yapılmamalıdır. Bu durum saç köklerine zarar vererek enfeksiyon kapma olasılığını da yükseltmektedir. Yasaklı eylemler için doktorlar ile iletişime geçerek tüm yasaklar hakkında bilgi almanız gerekmektedir.
 • Saç ekimi operasyonunun ardından 15 gün sonra kazıtma hariç yalnızca makas ile saçlar kesilebilmektedir. Saç ekimi evresinin 45. Gününden sonra ise her türlü kuaför hizmetini alabilmeniz mümkündür.
 • Özellikle ilk iki gün saç ekimi yapılan bölge yıkanmamalıdır. Operasyonun ardından 48 saat geçtikten sonra doktor bu yıkama işlemini saç köklerinin zarar görememesi için kendisi yapmalıdır.
 • Kafa bölgesine darbe alacak sporlar yapıyorsanız saç ekiminin ardından 45 gün sonra bu aktivitelere başlamanız en doğrusu olacaktır.
 • Saç ekimi operasyonundan sonra ilk hafta aspirin, ginseng, ginko biloba, E vitamini gibi kanı sulandırıcı ilaç ve bitkisel destek tedavilerini almamanız oldukça önemlidir.
 • Saç ekimi operasyonunun sonrasında saç çıkımı evresi yani saçların çıkmaya başlaması 2,5 ay ile 4 ay arasında bir süreçte başlayacak ve ardından düzenli uygulanması gereken uygulamalar ile bu evrenin desteklenmesi gerekmektedir.
 
 • Konu Sahibi Konu Sahibi
 • #2
Saç Ekimi

Saç Ekimi

Üye
Üye
Mesajlar
57
Puanları
6
Saç Ekimi yaptıran hastaya 2850 greftlik Fue saç ekimi yapıldı, Saç ekimi sonrası 10 aylık görüntüsü . Saç ekiminde güzel sonuç alınmasında, alınan greft sayısı kadar nereye ne kadar harcandığı da çok önem yer tutar ve sonucu doğrudan etkiler, saç ekimi öncesi ve sonrası olarak resimli paylaşımı
Dr. İlhan Serdaroğlu Saç Ekimi.jpg
 
C

Captcha

Üye
Mesajlar
18
Puanları
1
İlhan Serdaroğlu uzun yıllardır saç ekimi sektöründe saç ekimi operasyonlarına girip girmediğini bilmiyorum bunu saç ekimi yaptıran biri diyebilir muhtemelen, ama sosyal medyadan incelediğim saç ekimi sonuçlarında güzel saç ekimleri var organik doğal hiç kimsenin bilemeyeceği ekimler
 
C

Cemil06

Üye
Mesajlar
2
Puanları
1
Merhaba donör bölgem çok gergin nemlendirici olarak fito krem kullansam iyi olurmu sizce.
 
 • Konu Sahibi Konu Sahibi
 • #5
Saç Ekimi

Saç Ekimi

Üye
Üye
Mesajlar
57
Puanları
6
Norword scalasına göre açıklığı 6 olan olan 40 yaşında olan hastalarına yapılan 4100 greftlik fue saç ekimi sonrası 1 yıllık süreci paylaşılmış.
İlhan serdaroğlu saç ekimi sonuçları.jpg
 
T

Thor

Üye
Mesajlar
1
Puanları
1
Bende saç ekimi düşünüyorum karar aşamasındayım ekim sonuçlarına bakıyorum
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

Y
Cevaplar
1
Gösterim
76
Captcha
C
H
Cevaplar
3
Gösterim
251
Yeşil
Y
O
Cevaplar
2
Gösterim
116
Aydem
A
E
Cevaplar
4
Gösterim
240
Bilgili
B
E
Cevaplar
1
Gösterim
136
LEANDRE
L
H
Cevaplar
2
Gösterim
303
L

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
0
Çevrim içi ziyaretçiler
1
Toplam ziyaretçi
1
Robots
6
Üst Alt