Egzama Şampuanı Kullananlar Var mı?

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi lusyus
  • 338 Görüntülenme
  • 3 Yorum
L

lusyus

Üye
Üye
Mesajlar
89
Puanları
6
Seboreik egzama olarak da adlandırılan seboreik dermatit, ağırlıklı olarak kafa derisini etkileyen, saç köklerine zarar veren ve saç büyümesini engelleyen kronik bir cilt hastalığıdır. Seboreik dermatit bir mantar hastalığıdır ve birçok farklı dermatit cilt durumu arasındadır.

"Sebore", yağ bezlerinin aşırı sebum üretimi nedeniyle pullu cilt ve yağlı cilde neden olan kronik inflamatuar durumları karakterize eder.

Saç dökülmesi seboreik dermatit ile yakından ilişkilidir, çünkü artan sebum üretimi kafa derisinde tahrişe ve iltihaplanmaya neden olabilir ve bu da yoğun kaşıntıya neden olabilir. Saç derisini kaşımak saç köklerine zarar verebilir, bu da doğal saç büyümesini engelleyerek saçların dökülmesine neden olur.

Aşırı sebum üretimi de ciltte Malassezia'da bir dengesizliğe neden olabilir. Malassezia, aşırı üretilirse ve tedavi edilmezse saç köklerinin iltihaplanmasına ve daha fazla zarar görmesine neden olabilen, doğal olarak oluşan bir maya türüdür. Artan sebum üretimi gibi, artan Malassezia üretimi de saç dökülmesine neden olabilir.

Arkadaşlar saçlarda seboreik dermatit yada egzama için hangi şampuan kullanılmalı deneyip memnun kaldığınız markaları yazabilir misiniz?
 
sevenup

sevenup

Üye
Mesajlar
9
Puanları
1
Saç derimde kuruluk ve egzama gibi kepeklenme vardı Ql kepek ve egzama karşıtı paraben içermeyen şampuanı 1 ay kullandıktan sonra artık saçımda hiç kuruluk kepek kalmadı içine 2 çay kaşığı çam terebentin yağı karıştırarak kullandım denemek isteyenlere tavsiye ederim
 
C

Chrisis

Üye
Üye
Mesajlar
65
Puanları
6
Yıllardır saçta egzama ile uğraşıyorum hangi şampuanı kullandıysam geçmedi halen devam ediyor geçmiyor
 
K

Kuzey

Üye
Mesajlar
11
Puanları
1
Selyum şampuan çok iyi etki ediyor yağlanmayı 2 haftada kesti saçlarımda 5 dakika bekleyerek yıkıyorum
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

O
Yeni tedavim
oscar
Cevaplar
6
Gösterim
427
oscar
O
D
Cevaplar
2
Gösterim
262
K
P
Cevaplar
2
Gösterim
403
AhmetCan
A
O
Cevaplar
2
Gösterim
406
O
A
Cevaplar
1
Gösterim
239
DijitalDoctor
DijitalDoctor
B
Cevaplar
1
Gösterim
375
erdemir
E

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
44
Çevrim içi ziyaretçiler
20
Toplam ziyaretçi
64
Robots
5
Üst Alt