Erkekler Tüy Dökücü Krem Kullanabilir mi?

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Slience
  • 217 Görüntülenme
  • 0 Yorum
S

Slience

Üye
Mesajlar
9
Puanları
1
Erkeklerde en sık karşılaşılan problemlerden birisi olan aşırı tüylenme için tüy dökücü kremler kullanılabilir. İstenmeyen vücut tüylerinden kurtulmanın yollarından biri olan tüy dökücü kremlerin en önemli yanı pratik uygulaması ve acı vermemesinden dolayı birçok erkek ve kadın tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Bu tür tüy dökücü kremleri kullanmadan önce bilmeniz gereken içerisinde zararlı kimyasalların bulunduğudur. Yanlış kullanımı vücuyta kızarıklık ve tahrişe neden olarak istenmeyen durumlara yol açabilir. Tüy dökücü kremlerin içerdiği kimyasallar sayesinde, cilde sürülüp birkaç dakika bekletildiğinde tüylerin deriye bağlandığı bölgeyi kurutarak kırılıp dökülmesini sağlar. Tüyleri dökmek için içinde zararlı kimyasallar vardı. Cilt üzerine uygulanan bu kremlerin bazı yan etkilere neden olduğu bilinir. Bilhassa hassas cilde sahip olan kimselerin cildinde tahrişe ve kızarıklığa yol açabilir.

Tüy dökücü kremleri hassas cilde sahip olan kimselerin cildine zarar vermektedir. Hassas cilde sahip olanlar, tüy dökücü kremi kullanmadan önce vücudunun ufak bir bölgesinde kremleri deneme yapmaları herhangi bir alerjik reaksiyon gösterip göstermeyeceğini görmeleri gerekir. Aksi taktirde hassas cilde sahip olanlarda yanık yahut kızarıklığa neden olmaktadır.

Tüy dökücü krem çok sık kullanılırsa kıl köklerine zarar vermektedir. Bu nedenle tüy dökücü kremin çok sık kullanılmaması önerilmektedir.

Kadınlar için tüy dökücü kremin hamilelik döneminde kullanılmaması gerekir. Tüy dökücü kremin içerisinde zararlı kimyasallar bulunur. Bu nedenle hamile yada emziren bayanların bu tip kremleri kullanmamaları gerekir. Anne karnında bebeğin gelişimini olumsuz etkilemektedir

Tüy dökücü kremler, cilde sürüldüğünde, kaşınma kızarıklık yada kabarmaya neden olmaktadır. Tüy dökücü kremler cilt üzerinde fazla süre bekletilmemesi gerekir. Tüy dökücü kremin talimatında yazan süre kadar bekletilmelidir

Erkekler Tüy Dökücü Krem Kullanabilir Mi?​

Tüy dökücü kremleri daha çok kadınlar kullanmaktadır ancak günümüzde erkeklerinde bu kremleri sıklıkla kullanmaktadır. Tüy dökücü kremleri erkekler de kullanabilir. Hatta günümüzde birçok erkek jilet yerine tüy dökücü kremi tercih etmektedir. Daha pratik olması bakımından kremler tercih edilmektedir. Erkekler tüy dökücü kremi kasık bölgesi ve yüz çevresi hariç vücudun diğer kıl olan bölgelerine uygulayabilirler. Erkekler tüy dökücü kremi vücutlarının şu bölgelerinde kullanabilirler; Kol, bacak, el üstü, omuz, sırt, bel gibi vücudun kıllı olan bölgelerinde, tüy dökücü krem kullanılabilir.

Arkadaşlar vücut bakımı için tüy dökücü krem kullananlar var mı? Nasıl kullanıyorsunuz yan etkileri var mıdır, deneyimlerinizi yorumlarınızı paylaşabilir misiniz?
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

E
Cevaplar
2
Gösterim
308
tyler
T
Esra
Cevaplar
0
Gösterim
446
Esra
sevval
Cevaplar
0
Gösterim
195
sevval
sevval
S
Cevaplar
0
Gösterim
217
Simel
S
sevval
Cevaplar
1
Gösterim
212
Simel
S
Shady
Cevaplar
2
Gösterim
241
Mina

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
53
Çevrim içi ziyaretçiler
25
Toplam ziyaretçi
78
Robots
6
Üst Alt