Facebook savcılığa ip adresi verir mi? 2022

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi sevenup
  • 2K Görüntülenme
  • 3 Yorum
sevenup

sevenup

Üye
Mesajlar
9
Puanları
1
Siber suçlarla mücadele bu konuda çok titizlikle çalışıyor. Özellikle de siyasilerden birisi için hakaret varsa. Twitter facebook önceden ip adresi vermiyordu. Artık veriyor. twitter vermezse google ve apple veriyor. yani; şayet chrome kullanarak girildiyse devlet datayı google'dan alıyor. android'den twitter appi ile girildiyse yine google veriyor. iphone'dan twitter appi ile girildiyse apple veriyor. linux ve firefox kullanılırsa arkasında iz bırakmaz. mobilden suç işlendiyse gps ve simi deaktifse bulunamaz. açılan google ve/ya apple accountunun anonimse bulunamaz. router seviyesinde vpn kullanılmışsa yine bulunamaz. Yani ihtimaller çeşitli. Hesap kapanması bir şey değiştirmez. Bulunacağı varsa bulunur.

Adıma Fake Hesap Açılmış Mahkemeye Versem Bulunur mu?​

Hesap sahibi şikayet ettikten sonra savcılık olaya müdaha olmak ve sizin şikayetiniz almak zorunda, bunu bilişim suçlarına iletir ve yetkililer ile görüşmeler devam eder. Öncelikle basit bir şekilde yapmanız gerekenler var bunları size anlatayım.
Adına Fake Hesap Açılma.jpeg

Instagram üzerinden şikayet etmeyi sizlere anlatıyorum
Adıma fake hesap açılma.jpeg


Yakın çevrenizde bulunan eşinize dostunuza arkadaşlarınıza hatta facebook gibi büyük gruplarda lütfen şikayet edin bu profili adıma fake hesap açılmış çok zor durumdayım gibi ifadelerle yazın size bir çok kişi yardımcı olup hesabınızın şikayetini instagram olağan üstü hareketler edip fake bir hesabı kapatma ihtimali yüksek.

Adıma Fake Hesap Açılmış Ne Yapmalıyım?​

Çok kısa bir şekilde size ne yapmanız gerekeni anlatmak istiyorum, adınıza açılan ınstagram olabilir, facebook olabilir hangi platformun uygulması ise hemn onun profil linkini alın ve cimer, şikayette bulunun, ilerdide oluşabilecek siyasilere kötü sözler, insanları sizin fake hesap üzerinden kandırarak para almaları sahtekarlık yapma durumlarına göre cimerde bir kayıtınız olsun. Çok önemli bir profile sahipseniz lütfen savcılık gidin zaman içinde hesabınızdan başka hesaplara tacizler olabilir. Suç unsuru olan tüm olaylar savcılık kontrol eder, evet biraz mekanizmalar geç işliyor ABD yasalarından dolayı hatta bir çok şikayet takipsizlik ile sonuçlanıyor.
 
S

Serdar

Üye
Mesajlar
13
Puanları
1
Yeni kanunla birlikte veriyor artık
 
Kınık

Kınık

Üye
Mesajlar
14
Puanları
1
Facebook , Instagram gibi uygulamalardan şikayetiniz var ise öncelikle profillerin mail adresi olup olmadığını kontrol edin, kendi imkanlarınız ile kullanıcı ile irtibata geçmeye çalışabilirsiniz bunun için sahte şifre uygulamaları mevcut bu konuda bilginiz yoksa hiç girmeyin bu mevzulara. Fake hesap sizi rahatsız ediyor, mesela ne olabilir küfür ediyor kötü söz söylüyor siz bunun kim olduğunu biliyorsunuz ve bunu fake hesap üzerinden yapıyor, gidin direk emniyet müdürlüğüne bilişim şubeye , yada kısa dan halletmek isterseniz savcılık makamına gidin derdinizi dilekçe ile anlatın problemin ne olduğuna bağlı bu taciz küfür şiddet tehdit hakaret ise bazı savcılarımız gerçekten ilgilenebiliyor. Kimisi Abd den gelen bilgi doğrultusunda facebook abd bağlı oranın yasaları kullanıcı bilgilerini vermiyor. Sadece Adli makamlarla paylaşıyor siz en azından yarın bir gün başınıza gelebilecek kötü durumlardan kurtulabilirsiniz. Çünkü sizin adınıza herşey yapabilirler. Konumuz fake hesap biliyorum ama yinede değinmek istedim çalıntı hesaplar için bilgilendirin adli makamları fake hesap içinde içeriğine bağlı suç teşkil ediyorsa yinede adli makamı bilgilendirin.
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

Pempom
Cevaplar
1
Gösterim
194
Pempom
Pempom
M
Cevaplar
1
Gösterim
107
H
A
Cevaplar
2
Gösterim
180
A
W
Cevaplar
2
Gösterim
167
S
C
Cevaplar
1
Gösterim
379
Beany
B
S
Cevaplar
1
Gösterim
713
Seray
S

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
40
Çevrim içi ziyaretçiler
22
Toplam ziyaretçi
62
Robots
5
Üst Alt