Folactive 90 Tablet Ne İçin Kullanılır?

• Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Esra
  • 631 Görüntülenme
  • 2 Yorum
Esra

Esra

Üye
Üye
Folactive 90 Tablet Ne İçin Kullanılır

Folactive 90 tablet hamile bayanlara yönelik üretilmiş içinde vitamin mineral kompleks karışımı ile hamilelik komplikasyonlarını ve düşük doğum ağırlığını önlemek bebek sağlığını korumaya yönelik olarak yardımcı bir üründür. Özellikle gebelik öncesi ilk trimester dönemde kullanılması önerilir. İçindeki aktif folat, B12, B6 VE iyot kombinasyonu ile fetus oluşumunda nöral tüp defektleri riskini minimum seviyeye indirmek için kullanılan biyo yararlanımı yüksek bir takviye edici gıdadır. Annenin ve bebeğin bağışıklık sistemini güçlendirerek korur, odaklanma problemlerine karşı önleyici etkiler sağlar.

Folactive içindeki vitaminler gebelik öncesi oluşabilecek doğum kurularını önlemeye yardımcı olur. Hamilelik döneminde de kullanılması gereken bebek sağlığı için faydalı bileşenler vardır. Hamilelerde düşük yapma riskini en aza indirmeye yardımcı olur. Tablet içindeki folik asit önemli bir elementtir.

Folik asit gebelik sürecinde günlük vücudun ihtiyacı 400 mcg'dır. Bu oranın tamamının doğal besin yolu ile alınması mümkün olmamaktadır. Bu nedenle de gebelikten 3 ay önce ve gebelik oluştuktan sonra 12 hafta boyunca folik asit takviyesi alınası gerekir. Folik asitten yararlanmak özellikle de geçmişte nöral tüp defektli doğum yapmış kadınlar için oldukça önemlidir. Folat hücre büyümesinde yada kırmızı kan hücre oluşumunda rol aldığı gibi dna hasarlarının da onarılmasında rol oynar.

B12 Vitamini gebelik döneminde kadınlar için önerilen günlük miktar 2.6 mikrogram'dır. Emzirme dönemindeki annelerde önerilen miktar ise 2.8 mikrograma kadar çıkmaktadır.

B6 Vitamini hamilelik, emzirme, sindirim ve emilimi etkileyen ya da vitamin gereksinimini arttıran herhangi bir hastalık durumu söz konusu ise ek olarak b6 içeren takviye alınması önerilir.

İyot gebelikte bebeğin beyin ve sinir sistemi gelişimine yardımcı olan bir mineraldir. İyot eksikliği dünyada en yaygın önlenebilir zeka geriliği ve beyin hasarı sebebi olarak bilinir. Gebelikte iyot eksikliği; gebelik zehirlenmeleri, düşük yapma, doğum sonrası kanama riski, erken doğum ve anne karnında bebek ölümlerinde de rol oynayabilmektedir.

Folactive 90 Tablet İçeriği​

• B12 vitamini 12 mcg,
  • B6 vitamini 10 mcg,
  • Folat L-(6s)-5 Metil Folar) 400 mcg,
  • İyot 150 mcg bulunur.
Folactive tableti kullanmadan önce doktorunuza danışmanız gerekir. Günlük kullanım miktarı1 kapsül olarak kullanılır.

Hamilelik döneminde beslenme olarak u vitaminleri içeren gıdalara ihtiyaç duyulmaktadır.
  • Folik asit
  • Kalsiyum
  • Demir
  • C Vitamini
  • Çinko
  • Bakır
  • B6 Vitamini
  • D Vitamini
Gebelikten en az 1 ay önce ve gebeliğin ilk 3 ayında folik asit takviyesi alınmalıdır.
Gebelik dönemi ile birlikte D vitamini alımı başlamalı.
Gebelik ve emzirme döneminde iyot ihtiyacı karşılanmalı.
Omega 3 göz ve beyin için gereklidir.
Demir eksikliği anemisi varsa tedavi edilmelidir.
Günlük kullanım için tavsiye edilen günlük dozu aşmamaya özen gösterin.
Başka bir ilaçla beraber kullanılacaksa mutlaka doktorunuza danışmanızı öneririz.
Kutusunun üzerindeki son kullanma tarihine dikkat edin, kutusu yırtık ürünleri kullanmayın.

Hamilelik döneminde benimde kullanmış olduğum bir vitamindir kullanacak bayanlara tavsiye ederim. Kullanmak isteyen bayan arkadaşlar yardımcı olabiliriz birbirimize.

Shady

Shady

Üye
Üye
canım ben hamilelik döneminden pregnom kapsül kullandım doktoruma danıştım zaten öneriyorlar ilk 6 ay sürekli kullandım

G

gulçehre

Üye
bizim buradaki eczanelerde yok internetten aldım bende kullanmaya başladım inşallah iyi gelir

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

esrose
Cevaplar
0
Gösterim
315
esrose
esrose
S
Cevaplar
0
Gösterim
229
Simge
S
esrose
Cevaplar
0
Gösterim
218
esrose
esrose
S
Cevaplar
0
Gösterim
441
Simge
S
Shady
Cevaplar
0
Gösterim
206
Shady
Shady
E
Cevaplar
1
Gösterim
316
Volkan
V

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
0
Çevrim içi ziyaretçiler
1
Toplam ziyaretçi
1
Robots
64
Üst Alt