Kadınlarda Saç Ekimi Yorumları

 • Başlangıç tarihi
 • Konu Sahibi Esra
 • 240 Görüntülenme
 • 2 Yorum
Esra

Esra

Üye
Üye
Mesajlar
69
Puanları
6
Kadınlarda saç ekimi öncesinde saç dökülmesinin nedeni ve düzeyi belirlenmelidir. Bir yetişkin için günde ortalama 100-150 saç teli normaldir. Bununla birlikte, bazı kadınlar yoğun saç dökülmesi yaşayabilir ve bu bir soruna işaret edebilir. Kadınlarda saç dökülmesinin nedenleri erkeklerden farklıdır. Bu nedenle, bu nedenler ayrıntılı olarak ele alınmalıdır.

Kadınlar Neden Saç Dökülmesi Yaşar?​

1) Hormonlar

Kadınlarda saç dökülmesi genellikle hormonlardan kaynaklanır. Her 4 kadından 1'i normal olarak saç dökülmesi yaşarken, her 2 kadından 1'i menopoz döneminde saç dökülmesi yaşar. Testosteron hormonunun bir türevi olan DHT (dihidrotestosteron) hormonu saç dökülmesine neden olur.

Kadınlarda en sık görülen sorunlardan biri demir eksikliğidir ve kansızlık saç dökülmesine neden olur. Demir eksikliği nedeniyle vücut hemoglobin üretemez. Çinko eksikliği de saç dökülmesine neden olabilir. Keratin, saç büyümesinde ve onarımında önemli bir rol oynar. Aşağıdaki vitamin değerleri saç sağlığı için önemlidir.

2) Vitamin ve Mineral Eksikliği
 • A vitamini
 • B3, B7 (Biyotin), B9 (Folik Asit), B12
 • C vitamini
 • D vitamini
 • E vitamini
 • Hemoglobin: Vücutta hücre büyümesine yardımcı olur ve kana oksijen taşır.
3) Genetik Faktörler

Androgenetik Alopesi, 40 yaşından sonra kadınlarda görülebilen yaygın bir sorundur. Androgenetik Alopesi genetiktir.

Bu sorun kafa derisinin üst kısmında yaygındır. Bu, kellikten ziyade kademeli bir saç seyrelmesidir. Saçın üstünde ve önünde önemlidir. Ön saç çizgisi korunur. Temporal bölgede hafif saç dökülmesi vardır ancak bu erkeklere göre daha azdır.

Menopoz öncesi kadınların yaklaşık %13'ü androgenetik alopesi semptomları bildirmiştir. Bununla menopozdan sonra androgenetik alopesi prevalansı artar ve kadınların %75'i 65 yaşından sonra etkilenebilir.

4) Yanlış Diyet

Yanlış beslenme vitamin eksikliğine neden olur ve bu da bağışıklık sistemi sorunlarına neden olabilir. Bu saçı zayıflatacak ve saç dökülmesine neden olacaktır.

Kadın Saç Dökülmesinin Sınıflandırılması​

Kadınlarda saç dökülmesini sınıflandırmak için “Ludwig Sınıflandırması” kullanılmaktadır. Kadınlarda saç dökülmesi “Ludwig Sınıflaması” ile 3 gruba ayrılır.

Tip 1 Dökülme​


Bu aşamada saç dökülmesi düşük seviyededir. Çoğu kadında saç çizgisinde hemen hemen hiç değişiklik olmaz ve saç dökülmesi sorunu çok az fark edilir. Saç dökülmesi başın üst kısımlarında ve ön kısımlarda başlayacaktır. Fakat bu tip saç dökülmesinde saç dökülmesi bölme çevresinde meydana gelir ancak kel bölgeler daha belirgin hale gelmeye başlar.

Tip 2 Dökülme​


Bu aşamada saç dökülmesinin normal düzeyde olduğu kabul edilir. Kadınlar bu aşamada saçlarda incelme, hacim kaybı, saç dökülmesi ve genişleyen saç dökülmesi bölgesi yaşayabilirler. Saç dökülmesinin yoğunluğuna göre tip 2 sınıflandırması için bir saç ekimi operasyonu uygun bir seçenek olabilir.

Tip 3 Dökülme​


Bu aşama yoğun saç dökülmesi olarak sınıflandırılır. Bu aşamada saçlar o kadar incedir ki kafa derisi görünür ve kel bölgeler net bir şekilde görülebilir. Bu aşamada saç dökülmesi bazı faktörlere bağlı olarak kötüleşebilir. Bu faktörler sağlık görünümünün kaybolması, aşırı incelme ve yaygın saç dökülmesi anlamına gelen minyatürleşme olarak 3'e ayrılır.

Saç Ekimi Kadınlar İçin Bir Seçenek mi? Başarı Oranı Nedir?​

Uluslararası çalışmalar, kadın saç ekiminin başarısının erkeklere göre daha düşük olduğunu göstermiştir. Bunun nedeni, kadın saç dökülmesinin erkek saç dökülmesine benzemesine rağmen tamamen farklıdır. Bu nedenle kadınların özel bir saç ekimi operasyonuna ihtiyacı vardır. Kadın saç ekimi konusunda deneyimli bir cerrah bu işlemi yaparsa başarı oranı %99'a ulaşabilmektedir. Hermest Clinic'te kadın saç ekimi tedavisinde deneyimli özel bir ekibimiz var.

Kadın ve Erkek Saç Ekimi Arasındaki Farklar Nelerdir?​

 • Çoğu durumda, kadınlar önden ve ortadan saç dökülmesi yaşarlar. İki kulak arasındaki saçlar çoğu zaman dökülmez ve tam saç dökülmesi yerine kısmi saç dökülmesi olur.
 • Kadın saç ekimi sonrası ilk yıkama operasyondan 3 gün sonra klinik tarafından yapılır. Hasta, cerrahın talimatlarını takip ederek önümüzdeki 10 gün boyunca saçlarını evde yıkayacaktır. 2 hafta sonra şok dökülme (ekilen saç dökülmesi) olacaktır. Operasyondan 3 ay sonra yeni saçlar çıkmaya başlar ve saçlar daha yoğun hale gelir. 8-12. ayların sonunda saçlar en yoğun ve hacimli formda çıkar.
 • Ancak kadınlarda saç dökülmesi erkeklerden farklı olarak anemi veya guatr hastalığına bağlı olabilir. Bu durumlarda, tıbbi sorun tedavi edilmeden saç ekimi herhangi bir fayda sağlamayacaktır. Ekilen saçlar tekrar dökülecektir.

Ameliyat Sonrası Kadın Saç Ekimini Fark Edebilir Misiniz​

Saç Ekimi Bölgesi​


Saç ekiminden 10 gün sonra kabuklar dökülecektir. Kızarıklık 30-40 gün arasında geçecektir. Cildiniz çok açık ve ince değilse 2 hafta sonra saç ekimi gözükmez. Ancak çok açık ten rengine sahipseniz saç ekim bölgesindeki kızarıklık 1-2 ayı bulabilir. Tıraşsız saç ekiminde 10. günden sonra kabuklar döküldükten sonra çok az kızarıklık olur.

Donör Bölge (başın arkası)​


Bireyin saçı 6-7 cm'den uzunsa pansuman çıkarıldıktan sonra (3. gün) donör bölge görünmeyecektir. Uzun saç donör bölgeyi kaplayacaktır.

Kadın Saç Ekimi Nasıl Yapılır?​

İki kulak arasında kalan başın arka kısmındaki saçlara donör saç denir. Bu güçlü ve kalın saçlar toplanır ve öne ekilir. Kadın saç ekimi için 2 farklı yöntem uygulanmaktadır. Bunlar tıraşsız saç ekimi (ki daha çok tercih edilir) ve uzun saç ekimidir. Bu iki saç ekimi yöntemi için tüm süreç aynıdır. Ama tek bir fark var:

Tıraşsız Saç Ekimi​

Saçlar donör bölgeden 5-10 cm traş edilerek toplanır. Tepedeki saç kesilmez ve bu bölge kapatılır. donör bölgeden alınan traş saçlar toplanır ve kel bölgeye kısa formda (2-3mm) ekilir.

Uzun Saç Ekimi​

Saçlar tıraşlı değil. Donör saçlar uzun saç olarak toplanır. Bu uzun saçlar uzun formda ekilir. Kişi, nakilden sonra nihai sonucu görecektir.

Uzun saç ekimi hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız Uzun Saç Ekimi sayfasını inceleyebilirsiniz.

Operasyon yaklaşık 7 saat sürer. Saç kökleri 3 saatte toplanır, 1 saatte kanallar açılır ve yaklaşık 3 saatte kökler kanallara aktarılır. Elbette bu süre bireyler arasındaki farkı gösterebilir. Hasta lokal anestezi altında ağrısız bir şekilde ameliyat edilir ve ilk üç gün istirahat önerilir.

Kadın Saç Ekimi Fiyatları​

Kadın saç ekimi fiyatları uygulanan yönteme göre değişmektedir. Kadınlar için hem FUE hem de DHI teknikleri kullanılabilir. Kadınlarda saç ekimi normal bir saç ekimi gibi görünebilir ancak bu tamamen farklıdır. Bu farklılıktan dolayı bir uzmana ve özel bir ekibe ihtiyaç duyulmaktadır. Bu nedenle kadın saç ekimi fiyatları diğer yöntemlere göre daha yüksektir.

Kadın Saç Ekimi Fiyatları:
 • normal FUE saç ekimi yöntemine göre %30-50 daha yüksektir.
 • normal DHI saç ekimi yöntemine göre %30-40 daha yüksektir.
Örneğin:

Normal FUE saç ekimi fiyatı 1.500 Euro ise, kadın FUE saç ekimi fiyatı 1.800 Euro – 2.000 Euro arasında olacaktır.

Normal DHI saç ekimi fiyatı 1.800 Euro ise, kadın DHI saç ekimi fiyatı 2.000 Euro – 2.200 TL arasında olacaktır.
 
B

burrcan

Üye
Mesajlar
1
Puanları
1
izmirde saç ektiren memnun kalan var mı, yaptıran hiç bayan yok mu?
 
E

Esvet

Üye
Mesajlar
15
Puanları
1
Kadınlarda saç ekimi çok başarılı olmuyor bunu bilinde karar verin şakak açılması için bir tanıdığım ekim yaptırdı ön çizgi ekimi tutmadı görünümü eskisi gibi halen
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

H
Cevaplar
2
Gösterim
181
Aydem
A
R
Cevaplar
0
Gösterim
117
Ragna
R
E
Cevaplar
2
Gösterim
168
Alahan
A
H
Cevaplar
3
Gösterim
121
sercan
S
M
Cevaplar
3
Gösterim
165
Batu01
B
K
Cevaplar
1
Gösterim
333
Erdem
E

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Sponsor Bağlantı

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
32
Çevrim içi ziyaretçiler
13
Toplam ziyaretçi
45
Robots
5
Üst Alt