L veya Baston şeklinde şok dökülmesi

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Maker
  • 328 Görüntülenme
  • 4 Yorum
M

Maker

Üye
Mesajlar
5
Puanları
1
Arkadaşlar ekilen yerlerde l yada baston şeklinde uçları kıvrılmış şekilde şok dökülme tipleri oluşuyor bir çok eskilen saçta bu var normal midir?

Bir çok materyalde bu tip dökülenlerler ya tutmayan saç olarak yada köklerin kanala bastırılarak konması sonucu yamuk şeklinde olmasından kaynaklanıyor diye okudum acaba Estemylife ekim yaptırıp da bu tip dökülme yaşayan var mıdır bu şekil dökülme süreci normal mi acaba? Yardımcı olursanız sevinirim.
 
A

Ayhan

Üye
Mesajlar
5
Puanları
1
Forumda en çok sorulan sorulardan biri sanıyorsam "L" tipi şok dökülme olarak geçen kıvrılmış kök kopmaları "acaba kök de birlikte mi döküldü? o bölgeden saç çıkmayacak mı?" sorusu.

Cevabını şu şekilde söyleyebilirim;

Bu dökülme eğer 3. 4. ya da 5. haftalarda beklenen "şok dökülme" zamanında olduysa, kısacası herhangi bir dış baskıya ya da doğal olmayan bir yöntemle zarar vererek yaşanmadıysa yani kendiliğinden olan dökülmeyse bir problem olmadığı anlamına geliyor. Kısacası "L" tipi ya da "baston tipi" dökülme çok ama çok büyük bir olasılıkla sıkıntı olduğu anlamına gelmez. Ekim yapan kişinin kökleri açılan kanallara itmesi sonucu kökün eğilmesidir.
 
D

Demirkan

Üye
Mesajlar
12
Puanları
1
Ben bir problem olduğunu sanmıyorum ama dikkat ettiğim kadarıyla iyi cerrahlarda dökülenler L şeklinde olmuyor.
 
L

lusyus

Üye
Üye
Mesajlar
89
Puanları
6
Bence köklerin hızlı bir şekilde kanalllara itilmesi ve kökün eğilmesinden kaynaklanıyor. İtilen kök tutar yada tutmaz kan dolaşımı kök tutana kadar kesildiği için şok dökülmeye uğrayacaktır.
 
S

Serdar

Üye
Mesajlar
13
Puanları
1
Bende de ilk haftadan bu yana dökülme devam ediyor, ekilenlerim bir çoğu baston şekilde, ilk dökülenler ise kalın telli
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

H
Cevaplar
2
Gösterim
199
Aydem
A
R
Cevaplar
0
Gösterim
141
Ragna
R
E
Cevaplar
2
Gösterim
182
Alahan
A
H
Cevaplar
3
Gösterim
142
sercan
S
M
Cevaplar
3
Gösterim
186
Batu01
B
K
Cevaplar
1
Gösterim
355
Erdem
E

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
0
Çevrim içi ziyaretçiler
0
Toplam ziyaretçi
0
Robots
3
Üst Alt