Minoxil Forte %5 Kullanıcı Yorumları

 • Başlangıç tarihi
 • Konu Sahibi Invincible
 • 662 Görüntülenme
 • 2 Yorum
I

Invincible

Üye
Moderatör
Mesajlar
58
Puanları
1
Minoxil Forte %5 Kullanıcı Yorumları


Minoxil %5 ve %2 kullanıcı yorumları saç seyrelmesi sorunu yaşayan kişiler için popüler bir üründür. Minoxil Forte 60 ml içinde 3 Gr minoxidil etken maddesi vardır ve her 1 ml 50 mg minoxidil içerir. Kullanımı sabah ve akşam temiz kuru seyrelmiş bölgelere saç derisine uygulanır.

İnsanlar saçlarını eski haline getirmek için minoksidil kullanmaya ilk başladıklarında, bazıları aslında en azından kısa bir süre için daha fazlasını kaybetmeye başladıklarını fark eder.

Alopesinin neden olduğu orta derecede saç dökülmesi için minoksidil kullanımını destekleyen çok sayıda klinik çalışma ve tıbbi kanıt vardır . Ama gerçekten işe yarayıp yaramadığını nasıl anlarsınız, özellikle de eskisinden daha fazla saç kaybediyormuş gibi görünüyorsanız?

Rogaine'in neden olduğu saç dökülmesini ele alalım, böylece ne kadar yaygın olduğunu, neyin sebep olduğunu ve endişelenmeniz gerekip gerekmediğini anlayabilirsiniz.

Minoksidil Nasıl Etkili Olur?​

Minoxidil, başlangıçta hipertansiyonu tedavi etmek için geliştirilmiş bir ilaçtı.

Araştırmacılar, alopesi olan ve hipertansiyon için minoksidil kullanan kişilerin saçlarının yeniden çıktığını gözlemlediler ve alopesi için dünyanın en popüler reçetesiz tedavisi doğdu. İnsanlar saç dökülmesini tedavi etmek için minoksidil 1986 yılından beri kullanıyor.

Minoxidil'in çalışma şekli tam olarak net değil. Görünen o ki, minoksidil bazı insanlarda saç dökülmesini azaltırken saç büyümesini de arttırır. Herkes için çalışmıyor.

Minoxidil ayrıca bir vazodilatör olarak sınıflandırılır , yani kan damarlarınızı genişleterek kanın uygulandığı yerde daha kolay akmasını sağlar. Saç derinize giden kan dolaşımındaki artış, minoksidilin neden saç büyümesini artırdığının bir parçası olabilir.

Minoxidil ve Saç Büyüme Döngüsü​

Saç kökleriniz büyümenin dört aşamasından geçer . Her folikül aynı anda aynı fazda değildir. Minoxidil'in saç büyümesinin iki aşamasını etkilediğine inanılıyor.

Anajen Faz​

Saç büyümesinin anagen aşaması , “büyüme” aşamasıdır. Bu, saçın kökünden dışarı itildiği zamandır. Minoksidil uygulamak anagen fazın uzunluğunu uzatabilir.

Telojen Evresi​

Saçınızın telojen aşaması, uzamasının tamamlandığı ancak henüz dökülmeye hazır olmadığı “dinlenme” aşamasıdır. İçindeklinik denemelerGüvenilir Kaynaksıçanlarda minoksidil, saçın telojen fazını 20 günden 1 ila 2 güne kısalttı.

Minoksidil Dökülmesine Sebep Olur mu?​

Minoxidil'in yan etkileri tipik olarak hafiftir. Yaygın yan etkiler arasında hafif kaşıntı ve yanmanın yanı sıra pul pul cilt bulunur. Minoxidil, özellikle ilk kullanmaya başladığınızda saçlarınızın dökülmesine de neden olabilir.

Minoxidil saçınızın dinlenme evresini hızlandırdığı için bazen normalde olduğundan daha hızlı dökülür.

Bununla birlikte minoksidil, saçınızın büyüme evresini de uzatır. Bu, başlangıçta biraz saç dökülmesi beklense de, yeni saç büyümesinin kaybettiğiniz saçların yerini alması gerektiği anlamına gelir.

Herkes minoksidilin bir yan etkisi olarak dökülme yaşamazken, bazıları bunu ciddi şekilde yaşayabilir. Bu özel yan etkinin ne kadar yaygın olduğunu araştıran şu anda mevcut istatistikler bulunmamaktadır.

Minoxidil Dökülmesini Önler mi?​

Minoksidil ile ilgili dökülmeyi önlemek için fazla bir şey yapamazsınız - hatta ürünü ilk kullanmaya başladığınızda bunu yaşayıp yaşamayacağınızı tahmin edemezsiniz.
Dikkat edilmesi gereken bir şey, daha yüksek minoksidil konsantrasyonu kullanırsanız, yan etki o kadar güçlü olur. Örneğin yüzde 2 konsantrasyonda minoksidil içeren bir köpük kullanmak, yüzde 5 konsantrasyona göre daha az yan etkiye neden olabilir.

Çok fazla saç dökülmesi görüyorsanız, daha az güçlü bir minoksidil dozuna geçmek isteyebilirsiniz. Saç dökülmesinden endişeleniyorsanız ve henüz minoksidil kullanmaya başlamadıysanız, daha düşük bir konsantrasyonla başlayın ve ihtiyacınız varsa daha yüksek bir konsantrasyona kadar çalışın.

Minoxidil Dökülmesi Ne Kadar Sürer?​

Minoksidilin sonuçları kişiden kişiye değişir. Genel olarak konuşursak, yaklaşık sürer hafta Minoxidil ile sonuçları görmeye başlamak için tutarlı kullanım. Sonrasında kullanımdan sonra, saç dökülmesinin sonunu görmeye başlamalı ve saç büyümesini görmeye başlamalısınız.

4 ay olduysa ve hala saç dökülmesi görüyorsanız bunun minoksidil ile ilgisi olmayabilir. Minoxidil'in sizin için doğru ürün olmaması da mümkündür. 4 aylık kullanımdan sonra çok fazla saçınızın döküldüğünü görürseniz, alternatif tedaviler hakkında doktorunuzla konuşun.

Minokxil Yan Etkileri​

Minoxidil'in saç dökülmesine ek olarak başka yan etkileri de vardır. Yan etkiler şunları içerebilir:
 • Kafa derisi kaşıntısı ( kaşıntı )
 • Pullanma, tahriş olmuş cilt
 • Kafa derisi foliküliti
 • Hipertrikoz

Minoxidil ve Dökülme Hakkında Ne Zaman Doktora Görünmeli​

Minoksidilin bir sonucu olarak güçlü yan etkiler yaşıyorsanız, doktorunuzu arayın ve kullanmayı bırakın.

Birkaç haftadır minoksidil kullanıyorsanız ve hala büyümeden daha fazla saç dökülmesi görüyorsanız, birinci basamak doktorunuza veya bir dermatologa görünün. Saç dökülmesinin altta yatan başka bir sağlık durumundan kaynaklanıp kaynaklanmadığını belirleyebilirler.

Aşağıdakileri yaşarsanız her zaman tıbbi yardım almalısınız:
 • Kafanızdaki kırık deriden gelen sarı, yeşil veya gri akıntı
 • Kafa derinizde kalıcı ölçekler, kızarıklık veya tahriş
 • Normal saç dökülme düzeninize uymayan ani, düzensiz saç dökülmesi
 • Saç dökülmesiyle ilgili depresyon veya zihinsel sağlık endişesi
 
R

Rangel

Üye
Mesajlar
8
Puanları
1
Merhaba ben minoxil forteyi 2 aydır kullanıyorum saçlarımda çok dökülmeye sebep oldu önlerim çok seyreldi diğer forumlarda sorduğumda bırak diyorlar sizin öneriniz nedir hocam.
 
M

Mystic

Üye
Mesajlar
1
Puanları
1
Merhaba ben minoxil forteyi 2 aydır kullanıyorum saçlarımda çok dökülmeye sebep oldu önlerim çok seyreldi diğer forumlarda sorduğumda bırak diyorlar sizin öneriniz nedir hocam.
Kullanmaya devam et kesinlikle bırakma 8 ay günde 2 yada bir kez kullan
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

B
Cevaplar
1
Gösterim
242
yunusemre
Y
R
Cevaplar
1
Gösterim
153
Charismax
C
C
Cevaplar
1
Gösterim
584
L
A
Cevaplar
3
Gösterim
2K
E
R
Cevaplar
2
Gösterim
503
Ragna
R
P
Cevaplar
3
Gösterim
518
E

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
25
Çevrim içi ziyaretçiler
12
Toplam ziyaretçi
37
Robots
3
Üst Alt