Minoxil Forte Kullananlar Yorumları

 • Başlangıç tarihi
 • Konu Sahibi Chemist
 • 438 Görüntülenme
 • 4 Yorum
C

Chemist

Onursal Üye
Moderatör
Mesajlar
111
Puanları
16
Minoxil Forte Kullananlar Yorumları


Minoxil forte saç spreyin ana aktif bileşeni olan Minoxidil, saç dökülmesine karşı 30 yılı aşkın süredir saç çıkarıcı olarak kullanılmaktadır. 1986 yılında bu popüler saç dökülmesi tedavisi, erkek ve kadın tipi kellik tedavisi için Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) tarafından onaylanmıştır ve sıvı veya köpük formu olarak üretilir.

Minoxilin saçların yeniden büyümesini nasıl teşvik edebileceği kesin olarak tam olarak anlaşılamamıştır. Minoksidilin altında yatan etki mekanizması olarak anti-inflamatuar, vazodilatör ve anti-androjenik etkilerine işaret eder.

Minoxil, yalnızca belirli kellik türleri için doğru ve düzenli olarak kullanıldığında etkisini gösterir. Ancak herkes için ilk başlarda işe yaramayabilir ve sonuçların daha sonraki 6. aydan sonra gösterdiğide olabilmektedir.

Minoxidil sizde etkili olursa, muhtemelen kaybettiğiniz tüm saçları geri getiremezsiniz ve sonuçları görmek 12. aya kadar sürebilir. Ayrıca saçların yeniden çıkmasını sağlamak için süresiz olarak Minoxil forte kullanmanız gerekecektir.

Minoxil Forte Nasıl Etkisini Gösterir?​

Minoxil bir vazodilatör olarak kabul edilir. Minoksidil'n (aktif bileşen) tam etki mekanizması aslında net değildir. Ancak saç köklerini kısmen büyüterek ve saçın büyüme evresini uzatarak etki ettiğine inanılıyor. Büyüme aşamasında daha fazla folikül ile saç derinizde daha fazla saç telleri göreceksiniz.

Minoxilden en iyi sonuçları kimlerde görülür?​

Minoxil saç büyümesine yardımcı olmak ve erkek veya kadın tipi kellikten kaynaklanan saç dökülmesini önlemek için kafa derisine uygulanır. Androgenetik alopesi en yaygın saç dökülmesi türüdür ve ailelerden geçer.

Minoxil, kafa derisinin tepe noktasında (başın arkasındaki alan, tepenin hemen altındaki bölge) kalıtsal saç dökülmesi olan kişilerde veya kafa derisinin tepesinde genel saç seyrelmesi olan kadınlarda en iyi sonucu verir.

Minoxil, saç dökülmesinin ilk belirtilerinde kullanmaya başlayan kişiler için en etkilidir. Zaten tamamen kel olan insanlara etkisi çok az olur.

Minoxildili kimler kullanmamalıdır?​

Rogaine'i aşağıdaki durumlarda kullanmamalısınız:​

 • Saç dökülmeniz aniden ortaya çıkıyor ve yamalar halinde dökülüyor
 • 18 yaşın altındasın
 • Açıklanamayan saç dökülmesi
 • Doğumdan sonra saç dökülmesi
 • Kafa deriniz renksiz, kaşıntılı, enfekte veya dokunulduğunda ağrılıysa
 • Saç dökülmesine saç ürünleri, kimyasallar veya saç bakım yöntemleri neden oluyorsa
 • Saç dökülmesine tiroid hastalığı veya alopesi areata gibi başka bir durum , beslenme eksiklikleri, kafa derisinde yara izi veya kemoterapi gibi ilaçlar neden oluyorsa
 • Minoxil, erkek tipi kellik ve kadınlarda saç seyrelmesinde saç büyümesine yardımcı olmak için onaylanmıştır. Tipik olarak, saç derisinin önündeki saç çizgisinin azalmasına veya saç dökülmesine yardımcı olmak için kullanılmaz. Ancak bir doktor, diğer saç dökülmesi türleri için minoxili önerebilir.
 • Kalp hastalığınız varsa, Rogaine'i denemeden önce doktorunuzla konuşun.

Minoxil forte %5 ve %2 saç spreyi kullananlar saçlarında gördükleri etkileri, saç çıkarıp çıkarmadığını konu altından yorumlarını yazarak ürünü kullanacak arkadaşlara bilgi verebilirler.
 
U

Ugur

Üye
Mesajlar
14
Puanları
1
Minoxil Forte fiyatı en düşük 213 tl olmuş herkes kolay alamaz artık en ekonomik olanı topluca minoxil hammaddesi alıp kendimiz hazırlamak. Minoxidil 1 kg toz alınıp herkese dağıtılabilir bence.
 
 • Konu Sahibi Konu Sahibi
 • #3
C

Chemist

Onursal Üye
Moderatör
Mesajlar
111
Puanları
16
Minoxil Forte fiyatı en düşük 213 tl olmuş herkes kolay alamaz artık en ekonomik olanı topluca minoxil hammaddesi alıp kendimiz hazırlamak. Minoxidil 1 kg toz alınıp herkese dağıtılabilir bence.
Forumda satışı var alım grubuna ekleyelim sizi
 
B

Bilgili

Üye
Üye
Mesajlar
50
Puanları
6
213 lira pahalı Geliyor
 
S

Saçlarımterkettibeni

Üye
Mesajlar
3
Puanları
1
Alım grubu varsa katılabilirim.
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

B
Cevaplar
1
Gösterim
237
yunusemre
Y
R
Cevaplar
1
Gösterim
151
Charismax
C
C
Cevaplar
1
Gösterim
578
L
A
Cevaplar
3
Gösterim
2K
E
R
Cevaplar
2
Gösterim
500
Ragna
R
P
Cevaplar
3
Gösterim
516
E

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Sponsor Bağlantı

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
76
Çevrim içi ziyaretçiler
43
Toplam ziyaretçi
119
Robots
7
Üst Alt