Minoxil Sakal Çıkarır mı?

 • Başlangıç tarihi
 • Konu Sahibi Invincible
 • 285 Görüntülenme
 • 1 Yorum
I

Invincible

Üye
Moderatör
Mesajlar
58
Puanları
1
Son zamanlarda internet ortamında yapılan yorumlarda minoxil sakal çıkarır mı sorusunu akıllara getirdi. Erkekler arasında minoxidil (marka adı Rogaine) sakal uzatmak için çok fazla ilgi uyandırdı. Diğerlerinin yanı sıra forumlarda, blog sitelerinde minoxidilin sakal çıkarmak için kullanılabileceği yazmaya başladı. Medyadaki bu son açıklamalar, bunun sosyal medya heyecanından kaynaklanan yeni bir trend olduğunu öne sürse de, aslında on yıldan fazla bir süredir bu tartışma konusudur. Örneğin, birkaç yıl önce Wall Street Journal'da yüzünde kullanım için minoksidil pazarlayan bir girişimcinin profilini çıkaran bir haber çıktı.

Sakal Neden Çıkmaz.jpg


Bir tıbbi kuruluş olarak Arocha Hair Restoration'da, herhangi bir ilacı amaçlanan amaç dışında kullanan kişiler konusunda ciddi çekincelerimiz var. Düşüş olmak istemiyoruz, ancak bu, ABD'nin neden bir opioid kriziyle uğraştığının büyük bir parçası. Herhangi bir ilacın talimatlarını görmezden gelmek tehlikeli olabilir. Bunu yapmak aslında sizi bir kobay yapar.

Minoxidil Sakal Çıkarmak İçin Etkisi Var mı?​

Gerçek bilgileri toplulukla paylaşmak amacıyla, sakal için minoksidil hakkında bilmeniz gereken aşağıdaki 10 şeyi derledik.
 1. Minoxidil, FDA tarafından yüze uygulama için onaylanmamıştır. Saç derisine uygulama için sadece FDA onaylıdır. 30 yılı aşkın bir süre önce yapılan kapsamlı araştırmalarla, minoxidil %5 solüsyonunun, saç derisinin tepe noktasına ( vertex bölgesi ) uygulandığında saç uzaması ve erkek tipi kelliğin neden olduğu saç dökülmesinin önlenmesi için güvenli ve etkili olduğu bulundu.
 2. Yüzde minoksidil kullanımını araştıran araştırmacılar gerçekten bulgularını yayınladılar. " Sakal çıkarmtak için minoxidil %3 losyonun etkinliği ve güvenliği: Rastgele seçilen kişilerde plasebo kontrollü bir çalışma ", Japon Dermatoloji Derneği'nin Dermatoloji Dergisi'nin editörüne bir mektup olarak yayınlandı . Bangkok, Tayland'daki Mae Fah Luang Üniversite Hastanesi'ndeki Yaşlanma Karşıtı ve Rejeneratif Tıp Okulu Dermatoloji Bölümü .
 3. Çalışma şu soruyu yanıtlamaya çalıştı: Minoxidil, sakal kıllarının büyümesini güvenli bir şekilde uyarmak için kullanılabilir mi? Yaşları 20 ile 60 arasında değişen 48 erkeği kaydettiler. 16 hafta boyunca günde iki kez hastaların yarısı çene ve çene hattına 0,5 mL minoxidil solüsyonu uyguladı. Kontrol grubu bir plasebo solüsyonu uyguladı. 16 hafta sonra, üç doktor hastaların fotoğraflarını inceledi ve bulgular çok cesaret vericiydi. Minoksidil grubundaki global fotoğraf skoru, plasebo grubundan önemli ölçüde daha yüksekti. Saç sayısında başlangıca göre ortalama değişiklik, minoksidil grubunda plasebo grubuyla karşılaştırıldığında önemli ölçüde arttı. Hastaların kendi değerlendirmelerinde, minoksidil grubu yine plasebo grubundan önemli ölçüde üstündü.
 4. Araştırmacılar, minoksidil ve plasebo grupları arasında ortalama saç çapı değişikliğinde istatistiksel olarak anlamlı bir fark olmadığını bildirdiler. Bunu önemli bir bulgu olarak görüyoruz çünkü internette sakal uzatmak için minoksidil kullanımını teşvik edenlerin çoğu, bıyıkları kalınlaştırıyor. Araştırmanın gösterdiği şey bu değil.
 5. Araştırmacılar, yan etkilerin hafif olduğunu bildirdi. Bu cesaret vericidir çünkü minoxidil'in kafa derisine uygulandığında bilinen yan etkileri arasında kızarıklık, kuru cilt ve kaşıntı olasılığı bulunur. Bu kafa derisinde olduğunda normalde fark edilmez, ancak yüzde kaçırması zor olurdu.
 6. Taylandlı araştırma ekibi, "minoxidil %3 losyonun sakal uzatma için etkili ve güvenli olduğu" sonucuna vardı. yüzdeki tüylerin büyümesini teşvik etmek için kullanılması planlanmıştır.
 7. Pek çok teori var, ancak minoksidilin onsuz olanlar için neden sakal bırakacağından kimse emin değil. Mevcut saç köklerine kan akışına yardımcı olduğunu, saç büyümesini uyaran ve büyüme evresini uzatan foliküler boyutu ve saç mili çapını artırdığını biliyoruz. Bununla birlikte, minoksidil cildin saçsız bir bölgesine uygulanırsa - saç derisi kel veya kel çeneli bir kişi olsun - saçların sihirli bir şekilde fçıkmasını beklemeyiz.
 8. Minoxidil, saç derisine yönlendirildiği şekilde kullanıldığında, ancak uygulamalara devam edebildiğiniz sürece etki eder. Sürmeyi bırakırsanız saç eski haline döner. Bu konuda herhangi bir araştırma olmadığını bilmemize rağmen, aynı şeyin minoxidil yüze uygulandığında da geçerli olmasını beklerdik. Kullanmayı bıraktığınızda, meydana gelen herhangi bir saç uyarısının sona ermesini ve uzayan saçların dökülmesini bekleyebilirsiniz.
 9. İnsanların herhangi bir deney veya tedaviyle ilgili deneyimlerini gösteren resim ve videolar yayınlamanın heyecanına kapılmadan önce, "olumlu sonuç yanlılığı"nı düşünün. Bu aynı zamanda “raporlama yanlılığı” olarak da bilinir. Genel olarak, insanların olumlu sonuçları yayınlama olasılığı, tarafsız veya olumsuz sonuçlardan daha fazladır. Kutlayan her insan için, hayal kırıklığına uğrayan, ancak buna dikkat çekmekle ilgilenmeyen birçok kişi olabilir.
 10. 2006 yılında Rogaine'i satın alan Johnson & Johnson ile sakal büyümesini teşvik etmek için minoxidil kullanan kişiler hakkında temas kurduğumuzda, bize minoxidil'in yüze kullanılmaması gerektiğini kesin olarak söylediler. Sadece belirtildiği şekilde kullanılmalıdır: günde iki kez kafa derisinin tepe noktasında.
Arocha Saç Restorasyonu sakalı olmayan ama kobay olmak istemeyenler için sakal uzatma sürecini hızlandırmak için kanıtlanmış bir yöntem sunuyor: sakal ekimi. Geleneksel saç ekimi ameliyatı gibi, Dr. Arocha, saçların çok ince çıktığı veya hiç çıkmadığı belirli yerleri doldurmak için yanaklara, favorilere, bıyıklara ve/veya keçi sakalı bölgelerine kendi doğal kıllarınızı nakledebilir. İşlem sonrasında ekilen saçların doğal yüz kılı gibi çıkması beklenebilir ve normal şekilde tıraş edilebilir ve bakımı yapılabilir.

Sakal çıkması için minoxidil kullanıp sakal çıktığını gören kişiler deneyimlerini, yorumlarını konu altında yazabilirse kullanmayı düşünen insanlara faydalı olmuş olur. Soru sormaktan çekinmeyin.
 
K

kardo

Üye
Mesajlar
3
Puanları
1
Minoxil tetikleyici etkisi olur diye düşünüyorum
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

C
Cevaplar
1
Gösterim
445
Pakito
P
B
Cevaplar
2
Gösterim
218
Z
R
Cevaplar
2
Gösterim
233
R
P
Cevaplar
0
Gösterim
250
Punisher
P
E
Cevaplar
0
Gösterim
178
Erdenay
E
T
Cevaplar
1
Gösterim
270
Luiser
L

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
0
Çevrim içi ziyaretçiler
0
Toplam ziyaretçi
0
Robots
2
Üst Alt