Minoxil var olan saçı döker mi?

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Bülent35
  • 504 Görüntülenme
  • 7 Yorum
B

Bülent35

Üye
Mesajlar
8
Puanları
1
Arkadaşlar internette bir çok forumda araştırma yaptıktan sonra, birçok insan minoxilin birkaç yıl sonra etkinliğini kaybettiğini söylüyor. Herkes 1 yıl sonunda saçlarım başlamadan önceki haline geri döndüğünü yazmış bu ne kadar doğru? Birde minoxil başladıktan sonra var olan saçları döker mi?
 
I

Invincible

Üye
Moderatör
Mesajlar
58
Puanları
1
Hayır, minoksidil çalışmayı bırakmaz. Saçınız maksimum yeniden büyüme potansiyeline ulaşır, ardından stabilize olur ve elde ettiğiniz yeniden büyümeyi korumak için yine de minoksidil gerekir. Tedavinin kesilmesi saç dökülmenizin devam etmesine neden olur ve kazandığınız saçlarınızı da kaybedersiniz.
 
L

Luiser

Üye
Mesajlar
8
Puanları
1
Arkadaşlar internette bir çok forumda araştırma yaptıktan sonra, birçok insan minoxilin birkaç yıl sonra etkinliğini kaybettiğini söylüyor. Herkes 1 yıl sonunda saçlarım başlamadan önceki haline geri döndüğünü söylüyor. Bu doğru mu? Sadece geçici bir çözüm mü?
Minoxil herkeste as çok aynı etki göstersede bu kişinin genetik dökülme şiddetine bağlı olarak değişir. Dht azaltıcı finasterid yada dutasteride kullanmalısın
 
C

Chrisis

Üye
Üye
Mesajlar
65
Puanları
6
Ben ilk başladığımda saçlarımı ilk 5 ay çok döktü başladığımda pişma olmuştum ama istikrarlı bir şekilde kullanmaya devam edince dökülenler tekrar çıktı. Saçları döktü diye yarıda bırakmayın kesinlikle.
 
M

Michealx

Üye
Mesajlar
15
Puanları
1
Ben 1 yıldan fazladır kullanıyorum şahsen hiçbir etkisini görmedim hala dökülmeler devam ediyor.
 
L

lusyus

Üye
Üye
Mesajlar
89
Puanları
6
M

Michealx

Üye
Mesajlar
15
Puanları
1
Piyasadaki markalardan 3 tanesini de kullandım hep eczaneden aldım sorun çıkmasın diye. Günde 2 defa saça direkt sıkıyorsun köklere olacak şekilde. Belki süreci yavaşlatıyordur ama kelliğe çözüm değil bu minoxidil. Fiyatı da ucuz değil 400-500tl ve ayda 1 alıyorsun yani hiç değmez benim edindiğim tecrübeye göre.
Hangi marka kullanıyorsun günde kaç ve nasıl uyguluyorsun
 
K

Kelboy

Üye
Mesajlar
25
Puanları
3
Minoxidil var olan saçı döküyor yenilenmesi için döngü dönemine giriyor tekrar geri çıkıyor saçlar
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

B
Cevaplar
1
Gösterim
242
yunusemre
Y
R
Cevaplar
1
Gösterim
153
Charismax
C
C
Cevaplar
1
Gösterim
584
L
A
Cevaplar
3
Gösterim
2K
E
R
Cevaplar
2
Gösterim
503
Ragna
R
P
Cevaplar
3
Gösterim
518
E

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
12
Çevrim içi ziyaretçiler
8
Toplam ziyaretçi
20
Robots
3
Üst Alt