Nizoral şampuan kullananlar saç dökülmesini önlüyor mu?

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Synergy
  • 489 Görüntülenme
  • 2 Yorum
Synergy

Synergy

Üye
Mesajlar
45
Puanları
6
Nizoral şampuan kullananlar ketokonazol nedir, ne işe yarar kaç günde bir ve nasıl kullanılır, nizoral şampuan içinde %2 ketokonazol maddesi bulunur, dermatolojik bir şampuandır ve ketokonazol içerir. Saçlı deride oluşan mantar enfeksiyonlarına karşı etkilidir ve seboreik dermatit, yüzeysel şampuan mantarları veya seboroik keratozis gibi deri hastalıklarının tedavisi için kullanılabilir.

Nizoral şampuan kullananlar saç dökülmesini önlüyor mu.jpg


Nizoral şampuan, ketokonazol içeren bir antifungal (mantar öldürücü) şampuandır. Şampuan, saç veya saç derisi mantar enfeksiyonlarının tedavisi için kullanılır. Bunlar arasında seboroik dermatit, pityriasis versicolor, saç mantarı enfeksiyonları gibi durumlar yer alır. Ayrıca saç ve saç derisindeki yağ üretimini azaltarak, seboreik dermatit tedavisinde de kullanılabilir.

Nizoral şampuan nasıl kullanılır​

Nizoral şampuan, kafa derisinin ketokonazol içeren bir şampuan olarak kullanılması için tasarlanmıştır. Kullanım işlemi şu şekildedir:

  1. Saçlarınızı ıslatın: Saçlarınızı iyice ılık suyla ıslatın iyice.yumuşaın.
  2. Nizoral şampuandan avucunuza bir miktar alın: Ellerinizle, kafanızın merkezine yakın bir miktar şampuan alın ve ellerinizle köpürtün.
  3. Şampuanı saçlarınıza yayın: Şampuanı, saç uçlarına doğru uzatın ve saçlarınızın tamamına yayın.
  4. Masaj yapın: Saçlarınızı ve saç derisine masaj yaparak 3-5 dakika iyice yıkamanız için birkaç dakika boyunca masaj yapın.
  5. Durulayın: Şampuanı saçlarınızdan tamamen durulayın ve iyice su ile yıkayın.
  6. İkinci yıkama yapın: Nizoral şampuanı, tek kullanımda iki kez kullanılması tavsiye edilir. Haftada iki defa kullanılır. Tedavi süresi 4 haftadır.
Not: Nizoral şampuanı, sadece saçlarınızı yıkamak için kullanılmalıdır. Gözlerinize veya ağzınıza temas etmemelidir. Ayrıca, öncelikle doktorunuzla konuşun ve bu ürünü kullanmadan önce reaksiyonları hakkında bilgi sahibi olun.

Arkadaşlar nizoral şampuanı genetik saç dökülmesinde kullananlar yorumlarını yazabilir mi? Saç dökülmesini önlüyor mu bu şampuan?
 
B

Bilgili

Üye
Üye
Mesajlar
50
Puanları
6
Nizoral şampuan kullananlar etkisini daha iyi bilir, ketakonazal icerikli şampuan olan kepek ve saçlı deride gözle görülmeyen hastalıklar için gerçekten birebir bir şampuan kısmen kişiden kişiye etki değişim olsada kepek gibi rahatsızlıklara gayet iyi geliyor
 
W

Werz

Üye
Mesajlar
10
Puanları
1
Nizoral şampuanın %1 ketokonazol içeren şampuanını nerden bulabiliriz bilgisi olan var mı?
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

M
Cevaplar
0
Gösterim
37
Mustafa karaca
M
M
Cevaplar
1
Gösterim
50
T
O
Yeni tedavim
isabel
Cevaplar
8
Gösterim
505
I
D
Cevaplar
2
Gösterim
290
K
P
Cevaplar
2
Gösterim
429
AhmetCan
A
O
Cevaplar
2
Gösterim
428
O

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
0
Çevrim içi ziyaretçiler
3
Toplam ziyaretçi
3
Robots
4
Üst Alt