Pregnom 30 Kapsül Ne İşe Yarar?

 • Başlangıç tarihi
 • Konu Sahibi Esra
 • 429 Görüntülenme
 • 3 Yorum
Esra

Esra

Üye
Üye
Mesajlar
69
Puanları
6
Pregnom 30 Kapsül Ne İşe Yarar


Pregnom 30 kapsül içerisinde hamilelik döneminde, gebelik öncesi ve sonrası kullanılması önerilen vücudun ihtiyaç duyduğu folik asit, omega 3, iyot, B12 VE diğer bileşenleri ihtiva eden takviye edici gıda kapsüldür. Gebelik önce folit asit ve iyot vücudun ihtiyaç duyduğu mineralleri karşılar. Hamilelik döneminde bebekte oluşabilecek sorunları fetus oluşmasında herhangi bir kusurların oluşmasını önlemek için önerilen elementlerdir.

Pregnom kapsül içinde bulunan probiyotik takviyesi sayesinde fetus oluşumunda hücrelerin bölünmesinde oluşabilecek sorunları, büyüme ve zeka geriliği gibi ciddi hasarların bebekte zarar verici durumların oluşmasını önlemeye yardımcı olur. Omega 3 yağı bebeğin beyin ve retina gelişimine katkı sağlar. Annenin ve bebeğin bağışıklık sistemini güçlendirir, odaklanma problemlerine karşı önleyici etkiler sağlar.

Folik asit anne ve bebek sağlığı için oldukça faydalı olan bir mineraldir. Sağlıklı doğum yapmak için düzenli folik asit içeren besinleri tüketmek gerekli. Hamile kalmayı planlıyorsanız hamilelikten 1 ay öncesinde ve hamilelik döneminin ilk 3 ayında vücudun folik asit ihtiyacı artar. Yakın zamanda hamile kalmayı düşünüyorsanız günlük ortalama 0.41 mg folik asit almanız gerekir. Planlı hamilelikler için hamilelik ilk 3 aylı döneminde her gün bu miktarda folik ait alarak hem kendiniz hem de bebeğiniz için sağlıklı bir adım olacaktır. Folik asitten yararlanmak özellikle de geçmişte nöral tüp defektli doğum yapmış kadınlar için oldukça önemlidir. Folat hücre büyümesinde yada kırmızı kan hücre oluşumunda rol aldığı gibi dna hasarlarının da onarılmasında rol oynar.

Omega 3 bebeğin sağlıklı beyin gelişimi ve retina gelişimine önemli ölçüde fayda sağlar. Anne ve bebeğin bağışıklık sistemini güçlendirdiği gibi dikkat eksikliği durumlarında da kullanılan bir üründür. Anti inflamatuar etkisi olup kanın pıhtılaşma riskine karşı önleyici etki sağlar.

İyot, insan vücudu için önemli olan bir mineraldir, hamilelik döneminde daha da ön plana çıkar. Çünkü hamilikte tiroit hormonuna ihtiyaç duyulur ve bu hormon daha çok iyot depolamak istemeye başlar. İyot, tiroit hormonlarının üretimi için gereklidir ve bu hormon; büyüme, gelişme, metabolizma ve üreme fonksiyonları gibi pek çok fizyolojik olayı da düzenlenmesine katkı sağlar. Bunun için hamilelikte iyot eksikliği giderilmeli ve bu konuya ayrıca özen gösterilmesi gerekir.

Probiyotik ve Multivitamin, düşük doğum yapma riskini azaltmaya yardımcı olur.

Pregnom Kapsül Nasıl Kullanılır​

Pregnomu günün herhangi bir saatinde alabilirsiniz ve doktorunuz aksi bir kullanım önermedikçe günde 1 adet alabilirsiniz. Eğer doktorunuz farklı bir kullanım önerdiyse ona uymanız gerekir.

Günlük kullanım için tavsiye esilen günlük dozu aşmamaya özen gösteriniz.

Başka bir ilaçla beraber kullanılacaksa doktorunuza danışmanızı öneririz.

Ambalaj üzerindeki son kullanma tarihine dikkat edin, kutusu yırtık ürünleri kullanmayın.

Pregnom Kapsül İçeriği​

 • Omega 3 (DHA) (EPA) 200 mg - 40 mg
 • D Vitamini 10 mcg & 400 IU %200
 • Folik asit 400 mcg %88
 • B12 Vitamini 2.2 mcg
 • Zencefil 30 mg %107,1
 • Demir 15 mg %150
 • Çinko 15 mcg %100
 • İyot 150 mcg
 • Lactobacillus Rhamnosus 3.2 milyar 3.2X10 KOB/Gün
 
E

Esvet

Üye
Mesajlar
15
Puanları
1
merhaba 12+5 haftalık hamileyim doktorum vitamin başlayalım dedi bu ilacı verdi kullanmış batanlar yazabilir mi? Mide bulantısı yanma vgibi yan etkisi var mı?
 
S

SessizSes

Üye
Mesajlar
2
Puanları
1
Canim ben yaklaşık 3 aydır kullanıyorum herhangi bir yan etkisi yok tok karnına iç ve bol su ile içmen lazım
 
eda

eda

Üye
Mesajlar
3
Puanları
1
bende 12. haftamdan beri kullanıyorum hiç bir yan etki yapmadı doğuma olana kadar kullanacağım
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

esrose
Cevaplar
0
Gösterim
298
esrose
esrose
S
Cevaplar
0
Gösterim
211
Simge
S
esrose
Cevaplar
0
Gösterim
202
esrose
esrose
S
Cevaplar
0
Gösterim
416
Simge
S
Shady
Cevaplar
0
Gösterim
193
Shady
Shady
E
Cevaplar
1
Gösterim
298
Volkan
V

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
0
Çevrim içi ziyaretçiler
2
Toplam ziyaretçi
2
Robots
2
Üst Alt