Procapil mi minoxidil mi?

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Akal
  • 704 Görüntülenme
  • 2 Yorum
A

Akal

Üye
Mesajlar
2
Puanları
1
Minoxidil %5 bildiğimiz gibi genetik saç dökülmesinde etkisi olan bir ilaç ilk kez başlamada incelmiş saçlarda döngü olayı yaparak saçların bir kısmını döküyor. Procapil ise 3 ana etken maddenin Biotinoyl Tripeptide – 1, Oleanolik Asit ve Apigenin bir araya gelmesiyle üretilmiş dht önleyici ve kan dolaşımını artırıcı etkisi olan bir bileşen. Minoxdil saç çıkarıcı etkisini hepimiz biliyoruz artık. Ancak procapilin saç çıkarıcı etkisi var mı anlamış değilim. Çünkü procapil %5 içeren spreyleri kullanan insanların bir çok yorumlarını okudum saç çıkışı yaşadığını gören yoktu. Şimdi sizlere sormak istediğim minoxidil mi daha etkili yoksa procapil mi? Hangisi saç dökülmesini daha fazla önleyip dökülenleri tekrar çıkartıyor?
 
L

lusyus

Üye
Üye
Mesajlar
89
Puanları
6
Procapil ve minoxidil ayrı etkiye sahip bir yapıları vardır. Minoxidil kulvar damarları pge2 artışı sağlayarak genişletir hızlı emilim olur olur. Procapil ise saç derisinde kan dolaşımı aktifliğini artırıricı etkiler yapar. Dht önleyici etkileri var ama ne derece yapıyor bilinmiyor. Minoxidil daha etkili oluyor ama döngü yapmasından dolayı her zaman kullanılmaz. Procapil var olan saçlarda kullanılabilir döngü yapmaz.
 
O

ogzzturk

Üye
Mesajlar
6
Puanları
1
Procabile bel bağlanmaz. Minoxidil yada Rogaine en iyisi.
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

B
Cevaplar
1
Gösterim
286
yunusemre
Y
R
Cevaplar
1
Gösterim
182
Charismax
C
C
Cevaplar
1
Gösterim
657
L
A
Cevaplar
3
Gösterim
2K
E
R
Cevaplar
2
Gösterim
541
Ragna
R
P
Cevaplar
3
Gösterim
575
E

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
0
Çevrim içi ziyaretçiler
1
Toplam ziyaretçi
1
Robots
4
Üst Alt