Saç ekimi Fue mi Fut mu Arasındaki Fark?

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Saçekimibilgisi
  • 356 Görüntülenme
  • 2 Yorum
Saçekimibilgisi

Saçekimibilgisi

Üye
Üye
Mesajlar
92
Puanları
6
İki tür saç nakli vardır: foliküler ünite ekstraksiyonu (FUE) ve foliküler ünite nakli (FUT). Bu yöntemlerden hangisi daha iyi. Bir FUE prosedürü, saç köklerinin ayrı ayrı çıkarılmasını ve daha sonra kafa derisinin başka bir yerine nakledilmesini içerirken, bir FUT prosedürü, kafa derisinden uzun bir şerit çıkarılmasını, köklerin ayrılmasını ve ardından bunların nakledilmesini içerir.

Her prosedürün avantajları ve dezavantajları, bir dizi başka faktöre ek olarak büyük ölçüde hastaya ve istenen sonuca bağlıdır.

Saç ekimi Fue mi Fut mu Arasındaki Fark.jpg

Foliküler Ünite Ekstraksiyonu (FUE) Nedir?​

Foliküler ünite ekstraksiyonu veya FUE, önce kafanızın arkasını tıraş etmeyi içeren bir tür saç ekimi prosedürüdür. Hasta lokal anestezi altındayken, başın arka kısmından tek tek saç kökleri alınır ve kafa derisine küçük kesiler yerleştirilir. Başın arkasından tek tek alınan foliküller bu kesilere yerleştirilir ve ameliyat bölgesi gazlı bez veya bandajlarla kapatılır.

Foliküler Ünite Nakli (FUT) Nedir?​

Foliküler ünite nakli (FUT) ile hastanın ensesinden bir şerit saç derisi çıkarılır ve saç derisinin alındığı bölge dikişlerle kapatılır. Daha sonra, cerrah saç foliküllerini izole etmek için kafa derisi şeridini bir neşterle daha küçük parçalara ayıracaktır. Bu daha küçük parçalara greft denir. Bir cerrah bazen orijinal kafa derisi şeridini bir ila dört saç kökü içerecek şekilde binlerce grefte ayırır.

Daha sonra, bir iğne veya bıçak ve bir mikroskop kullanarak, cerrah kafa derisinde greftlerin nakledileceği küçük delikler açacaktır. Daha sonra donör bölgedeki bu deliklere greftler yerleştirilir ve cerrahi bölge bandaj veya gazlı bezle kapatılır. Tüm prosedür lokal anestezi altında gerçekleştirilir.

FUE ve FUT Arasındaki Fark Nedir?​

FUE saç ekimi ile FUT saç ekimi arasındaki temel fark saçların nasıl alındığıdır. Bir FUT saç ekimi ile, başın arkasındaki bir saç şeridinin alınması lineer bir yara izine neden olurken, bir FUE saç ekimi sırasında yapılan bireysel foliküler ünitelerin çıkarılması ve nakledilmesi genel olarak çok daha az yara iziyle sonuçlanır. FUE naklinden kaynaklanan yara izi küçük bir nokta gibi görünecektir. FUT saç ekimi yaptıran birçok hasta, çizgisel izleri kapatmak için saçlarını uzatmak isteyebilir.

FUT saç ekimi genellikle bir FUE saç ekiminden daha kısa sürer, ancak bu hastaya ve genel olarak ekilen saç miktarına bağlı olacaktır.

Hangi Tip Saç Ekimi Benim İçin En İyisidir?​

FUT saç ekimi mi yoksa FUE saç ekimi mi seçeceğiniz, cerrahınızla yapacağınız konsültasyonda tartışılacak olan çeşitli faktörlere bağlı olacaktır. FUT greftleri genellikle nakil için daha fazla folikül verimi sağladığından, genellikle daha fazla saç greftine ihtiyaç duyan kişiler FUT prosedürü için daha iyi adaylardır.

Öte yandan, FUE nakli, yalnızca birkaç greft gerektiren veya nakilden kısa bir süre sonra günlük aktivitelerine dönmek isteyenler için daha uygun olabilir, çünkü bir FUE prosedüründen sonraki iyileşme süresi genellikle daha kısadır. prosedür daha az invaziv.

Cerrahınız, ihtiyaç duyulan greft miktarını ve donörün saç kalitesini ve mevcut donör saç miktarını değerlendirmeyi içerecek olan nakil ihtiyaçlarınız için hangi prosedürün doğru olduğunu belirlemek için size danışacaktır.

Aynı Kişi Hem FUT hem de FUE Yaptırabilir mi?​

Evet, aynı kişi her iki ameliyatı da olabilir. Bazı durumlarda önce FUT ameliyatı yapılabilir, bu da kafa derisinin ileri FUT prosedürlerini gerçekleştirmek için çok gergin olabileceği anlamına gelir. Böyle bir durumda cerrah sonraki işlemler için FUE ameliyatına geçebilir. FUE sisteminde işlem 8-10 saat sürer, FUT sisteminde ise 5-7 saat sürer
 
S

Serkanx

Üye
Mesajlar
31
Puanları
6
Bende tepeler seyrek ama tam açılma yok hangi teknik bana gider sizce?
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

DijitalDoctor
Cevaplar
0
Gösterim
181
DijitalDoctor
DijitalDoctor
Saçekimibilgisi
Cevaplar
1
Gösterim
240
R
Saçekimibilgisi
Cevaplar
0
Gösterim
285
Saçekimibilgisi
Saçekimibilgisi
Saçekimibilgisi
Cevaplar
0
Gösterim
233
Saçekimibilgisi
Saçekimibilgisi
Saçekimibilgisi
Cevaplar
1
Gösterim
681
İsmail
İ
Realty
Cevaplar
0
Gösterim
249
Realty
Realty

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
0
Çevrim içi ziyaretçiler
1
Toplam ziyaretçi
1
Robots
4
Üst Alt