Saç ekimi kabuk dökme losyonu

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Saçekimibilgisi
  • 207 Görüntülenme
  • 0 Yorum
Saçekimibilgisi

Saçekimibilgisi

Üye
Üye
Mesajlar
92
Puanları
6
Saç ekiminden sonra, cerrahınız kabuklanma ve iyileşme sürecine yardımcı olması için bir losyon veya merhem kullanılmasını önerebilir. Bu tür losyonlar veya merhemler, cildi nemlendirmeye ve kaşıntı veya rahatsızlığı azaltmaya yardımcı olmak için tipik olarak nakledilen bölgeye uygulanır. Bazı cerrahlar, kabukları nemlendirmek ve erken çatlamalarını veya kırılmalarını önlemek için mineral yağ, vazelin veya silikon gibi bileşenler içeren bir losyon veya merhem kullanılmasını önerebilir.

Tüm cerrahların bir losyon veya merhem kullanılmasını önermeyeceğini unutmamak önemlidir ve farklı cerrahların farklı protokolleri olabileceğinden, cerrahınız tarafından verilen talimatlara ve tavsiyelere uymanız en iyisidir.

Ek olarak, cildi kurutabileceği ve iyileşme sürecini geciktirebileceği için alkol içeren losyonlardan veya merhemlerden kaçınmak önemlidir.

Saç ekimi kabuk dökme losyonu hangi marka kullanılmalı?​

Saç ekimi sonrası solüsyon losyon dediğiniz zaman zaten 2 veya 3 tane marka var toplamda saç ekimi sonrası kabuk dökülmesi için
1-Dermolente Saç Ekimi Sonrası Nemlendirici Köpük
2-Dermobiogen Saç Ekimi Sonrası Nemlendirici Ve Onarıcı Köpük
3-Bepanthol

Saç ekimi kabuk Dökme kaçıncı gün​

Saç ekiminden sonra ekilen bölgede oluşan kabuklar genellikle ameliyattan sonraki 7. ila 14. günlerde kurumaya ve pul pul dökülmeye başlar. Ancak kişiden kişiye değişebilir ve kişinin iyileşme sürecine bağlıdır. İyileşme sürecinin bu aşamasında, nakledilen bölgenin bakımının nasıl yapılacağına ilişkin olarak cerrahınız tarafından sağlanan özel talimatları takip etmeniz önemlidir. Yeni ekilen saç köklerine zarar verebileceği ve iyileşme sürecini engelleyebileceği için kabukları koparmaktan veya kaşımaktan kaçınmak önemlidir. Ek olarak, kabuklar daha kırılgan olacağından ve erken çıkabileceğinden, kabuklar oluşmaya başladıktan sonraki ilk birkaç gün saçınızı yıkamaktan kaçınmanız önemlidir.
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

H
Cevaplar
2
Gösterim
222
Aydem
A
R
Cevaplar
0
Gösterim
165
Ragna
R
E
Cevaplar
2
Gösterim
206
Alahan
A
H
Cevaplar
3
Gösterim
167
sercan
S
M
Cevaplar
3
Gösterim
210
Batu01
B
K
Cevaplar
1
Gösterim
384
Erdem
E

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
0
Çevrim içi ziyaretçiler
1
Toplam ziyaretçi
1
Robots
4
Üst Alt