Saç ekimi sonrası alında sivilce çıkması

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Erdem
  • 127 Görüntülenme
  • 1 Yorum
E

Erdem

Üye
Mesajlar
7
Puanları
1
Arkadaşlar saç ekimi yaptıralı 64. gün oldu süreç iyi gidiyor saçlar şok dökülme evresine girdi dökülen saçlara baktığımda L tipi baston uçlu olduklarını görüyorum ekim merkezime sorduğumda durumun normal olduğunu kıl greftlerinin kanal içine itilme yapıldığı için köklerin büküldüğünü söyledi. Alnımda ve şakak bölgelerinde iltihaplı sivilceler çıkmaya başladı. Sorun olacak diye patlatmıyorum. Bazen yarı gömülü olarak çıkıyor. Bu sorun neyden kaynaklı olabilir? Sizce patlatmak gerekir mi ne yapmalıyım?
 
DijitalDoctor

DijitalDoctor

Üye
Üye
Mesajlar
52
Puanları
6
Saç ekimi sonrası sivilce çıkması, ameliyat sonrası yaygın olarak görülen bir yan etkidir. Bu sivilceler genellikle enfeksiyona veya iyileşme sürecinde ortaya çıkan bir tepki olarak oluşur. Sivilceleri önlemek için ameliyat sonrası sağlıklı bir yaşam tarzı ve hijyen kurallarına uymak önemlidir. Ayrıca, doktorunuzun önerdiği antibiyotik veya topikal tedavileri kullanmaya devam etmeniz de faydalı olabilir. Eğer sivilceler çok şiddetli veya uzun süreli ise, doktorunuzla konuşmanız veya başka bir tedavi seçeneği değerlendirmeniz önerilir.
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

H
Cevaplar
2
Gösterim
179
Aydem
A
R
Cevaplar
0
Gösterim
116
Ragna
R
E
Cevaplar
2
Gösterim
167
Alahan
A
H
Cevaplar
3
Gösterim
120
sercan
S
M
Cevaplar
3
Gösterim
164
Batu01
B
K
Cevaplar
1
Gösterim
331
Erdem
E

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Sponsor Bağlantı

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
37
Çevrim içi ziyaretçiler
21
Toplam ziyaretçi
58
Robots
6
Üst Alt