Saç ekimi sonrası ilk 10. gün fotoğrafları

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Saçekimibilgisi
  • 200 Görüntülenme
  • 0 Yorum
Saçekimibilgisi

Saçekimibilgisi

Üye
Üye
Mesajlar
92
Puanları
6
Saç ekiminden sonraki ilk 10 gün ekim yapılan bölge şiş ve kırmızı olacağından ve henüz kabuklanmalar oluşmamış olacağından ekim yapılan bölgenin fotoğrafının çekilmesi önerilmez.

Ayrıca bölge bandaj veya pansuman ile kapatılacaktır ve ekim yapılan bölgenin direkt güneş ışığına maruz kalmaması ve ağır fiziksel aktivitelerden kaçınılması önemlidir. Ameliyat sonrası bakımla ilgili olarak cerrahınız tarafından verilen özel talimatlara uymanız da önemlidir.

Saç ekiminin sonuçları işlemden birkaç ay sonra görülemediğinden, ekim yapılan bölgenin fotoğrafını çekmeden önce ameliyat sonrası dönemin bitmesini beklemek en iyisidir. Yeni saçların çıkması biraz zaman alacaktır, tipik olarak yaklaşık 3-4 ay ve saçlar çıktıktan sonra fotoğraf çekmek en iyisidir.

11. gün.png

Saç ekimi 10. gün kabuk dökümü​


Saç ekiminden sonraki onuncu günde, ekim yapılan bölgede kabuklanmaların başlaması normaldir. Bu kabuklar, yeni ekilen saç köklerinin iyileşirken korunmasına yardımcı olacaktır. Kabuklar kurumaya ve pul pul dökülmeye başladığında, ekilen saçların bir kısmını yanlarında götürebilirler. Bu, iyileşme sürecinin normal bir parçasıdır ve endişe nedeni olmamalıdır.

Yeni ekilen saç köklerine zarar verebileceği ve iyileşme sürecini engelleyebileceği için kabukları koparmaktan veya kaşımaktan kaçınmak önemlidir. Ek olarak, kabuklar daha kırılgan olacağından ve erken çıkabileceğinden, kabuklar oluşmaya başladıktan sonraki ilk birkaç gün saçınızı yıkamaktan kaçınmanız önemlidir. Cerrahınız, iyileşme sürecinin bu aşamasında, nakledilen bölgeye nasıl bakım yapacağınız konusunda size özel talimatlar ve tavsiyeler sağlayacaktır.
12.gün.png
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

H
Cevaplar
2
Gösterim
199
Aydem
A
R
Cevaplar
0
Gösterim
141
Ragna
R
E
Cevaplar
2
Gösterim
182
Alahan
A
H
Cevaplar
3
Gösterim
142
sercan
S
M
Cevaplar
3
Gösterim
186
Batu01
B
K
Cevaplar
1
Gösterim
356
Erdem
E

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
42
Çevrim içi ziyaretçiler
23
Toplam ziyaretçi
65
Robots
5
Üst Alt