Saç ekimi sonrası ilk 10. gün

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Saç Ekimi
  • 261 Görüntülenme
  • 1 Yorum
Saç Ekimi

Saç Ekimi

Üye
Üye
Mesajlar
57
Puanları
6
Saç ekimi ameliyatından sonraki ilk 10 gün boyunca, düzgün bir iyileşme ve büyüme sağlamak için ekim yapılan bölgeye özen gösterilmesi önemlidir. Bu, tipik olarak, yorucu fiziksel aktiviteden kaçınmayı, başı yüksekte tutmayı ve nakledilen bölgeyi doğrudan güneş ışığına maruz bırakmamayı içerir. Ekilen saçlar ilk hafta içinde dökülmeye başlar ancak 3-4 ay içinde yeni saçların çıkması gerekir. Ameliyat sonrası bakımla ilgili olarak cerrahınız tarafından verilen özel talimatlara uymanız da önemlidir.

Saç ekimi sonrası yapılmaması Gerekenler​

Saç ekiminden sonra, düzgün bir iyileşme ve optimal sonuçlar elde etmek için kaçınılması gereken birkaç şey vardır:
  1. Yorucu fiziksel aktivite: İşlemden sonra en az ilk bir hafta aşırı terlemeye veya ekim yapılan bölgeye baskı oluşturabilecek aktivitelerden kaçınılması önemlidir.
  2. Direkt güneş ışığına maruz kalma: İşlem sonrası en az ilk iki hafta ekim yapılan bölge direkt güneş ışığından korunmalıdır.
  3. Ekilen bölgeye dokunmak veya kaşımak: Yeni ekilen saç köklerine zarar verebileceği ve iyileşme sürecini engelleyebileceği için ekilen bölgeye dokunmaktan veya kaşımaktan kaçınmak önemlidir.
  4. Saçınızı yıkamak: Kabuklar daha kırılgan olacağından ve erken çıkabileceğinden, kabuklar oluşmaya başladıktan sonraki ilk birkaç gün saçınızı yıkamaktan kaçınmak önemlidir.
  5. Sigara: Kan akışını azaltabileceği ve iyileşme sürecini yavaşlatabileceği için saç ekiminden sonra sigara içilmesi önerilmez.
  6. Alkol içmek: Ameliyattan sonraki ilk hafta alkol alımından kaçınılmalı veya sınırlandırılmalıdır çünkü vücudun susuz kalmasına ve iyileşme sürecini geciktirmesine neden olabilir.
Ameliyat sonrası bakımla ilgili olarak cerrahınız tarafından sağlanan özel talimatları izlemeniz ve herhangi bir olağandışı semptom veya komplikasyon yaşarsanız tıbbi yardım almanız önemlidir.

Saç ekimi sonrası cinsel ilişki ne zaman yapılmalı​

Saç ekiminden sonra genellikle en az ilk bir hafta cinsel aktiviteden kaçınılması önerilir. Bunun nedeni, cinsel aktivitenin kafaya ve yüze kan akışında artışa neden olabilmesi ve bunun da nakil yapılan bölgede şişliği ve rahatsızlığı artırabilmesidir.

Ameliyat sonrası bakımla ilgili olarak cerrahınız tarafından sağlanan özel talimatları izlemeniz ve herhangi bir olağandışı semptom veya komplikasyon yaşarsanız tıbbi yardım almanız önemlidir.

İlk haftadan sonra cinsel aktiviteye dönülebilir ancak ekim yapılan bölgeye baskı oluşturabilecek pozisyon ve hareketlerden kaçınılması önemlidir. İşlemden sonra en az ilk bir hafta aşırı terlemeye veya ekim yapılan bölgeye baskı oluşturabilecek aktivitelerden kaçınılması da önemlidir.

Kabuklar daha kırılgan olacağından ve erken çıkabileceğinden, kabuklar oluşmaya başladıktan sonraki ilk birkaç gün doğrudan güneş ışığına maruz kalmamak ve saçlarınızı yıkamak da önemlidir.
 
A

Ahn

Üye
Mesajlar
4
Puanları
1
10. gün yıkama olur. Saç ekimi olan kabukların temizleme durumu.
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

H
Cevaplar
2
Gösterim
223
Aydem
A
R
Cevaplar
0
Gösterim
166
Ragna
R
E
Cevaplar
2
Gösterim
206
Alahan
A
H
Cevaplar
3
Gösterim
167
sercan
S
M
Cevaplar
3
Gösterim
210
Batu01
B
K
Cevaplar
1
Gösterim
385
Erdem
E

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
0
Çevrim içi ziyaretçiler
4
Toplam ziyaretçi
4
Robots
5
Üst Alt