Saç Ekimi Sonrası Kabuk Dökme Kaçıncı Gün Başlar?

• Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Efecan
  • 562 Görüntülenme
  • 3 Yorum
E

Efecan

Üye
Merhaba arkadaşlar, forumda yeni sayılırım saç ekimi yaptırdım bugün 14. oldu, ekimimin 9. günü kabuk dökümü başlaması gerektiği söylenmişti ve sorunsuz bir şekilde çoğunu döktüm. Kabuk dökme sürecinden sonra yani 9. günden itibaren dalin şampuan ile saç derisine elimizle dairesel hareketler yaparak uygulama yaparak yıkama yapılması gerekiyor söylenildi.

Şu an 14. gündeyim ekilen saçlar ile var olan saçlarda yoğun dökülmeler oluyor. Bana 12. günden sonra şok dökülmeler başlar söylenildi.

1) internetten bazı kaynaklardan okuduğum kadarıyla 15. güne kadar dairesel hareketler yapılmaması gerektiğini okudum. Ben 9. günden sonra dairesel hareketler yaparak yıkama yaptım saça zarar verir mi sizce? Siz kabuk dökümü sonrası yıkamanızı nasıl yapmıştınız?

2) Bir çok kaynakta şok dökülme 2. haftadan sonra başlar deniliyor. 12. günde başlaması çok mu erken oldu?

S

Sinanx

Üye
Shedding dönemine gireceksin saçlar önce döküp sonra yenilerini çıkacaktır. Benim de şuan önlerde yeni bebek saçlar doldu, acaba minyatürleşme mi diye biraz da olsa kuşkulanıyorum uzamalarını bekliyorum

G

Görkem

Üye
Şok başlama süreci kişiden kişiye göre değişir geç veya erken denemez
dairesel yıkayabilirsiniz tutacak greft 10 günde tutuyor zaten ki siz 15. gündesiniz

• Konu Sahibi Konu Sahibi
E

Efecan

Üye
Şok başlama süreci kişiden kişiye göre değişir geç veya erken denemez
dairesel yıkayabilirsiniz tutacak greft 10 günde tutuyor zaten ki siz 15. gündesiniz
9. günde kabuk dökülmesi için dairesel yıkama yaptım ve ondan sonra bu şekilde yıkama yaptım.

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

H
Cevaplar
2
Gösterim
226
Aydem
A
R
Cevaplar
0
Gösterim
167
Ragna
R
E
Cevaplar
2
Gösterim
208
Alahan
A
H
Cevaplar
3
Gösterim
169
sercan
S
M
Cevaplar
3
Gösterim
210
Batu01
B
K
Cevaplar
1
Gösterim
390
Erdem
E

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
40
Çevrim içi ziyaretçiler
24
Toplam ziyaretçi
64
Robots
7
Üst Alt