Saç ekimi sonrası kızarıklık ne zaman geçer

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Saçekimibilgisi
  • 141 Görüntülenme
  • 0 Yorum
Saçekimibilgisi

Saçekimibilgisi

Üye
Üye
Mesajlar
92
Puanları
6
Saç ekimi sonrası saçlı deri iltihabı ve kızarıklık ile ilgili sorular hastalar tarafından en sık sorulan sorular arasındadır. Saç köklerinin ekilmesi ve iyileşme süreci saç ekimi sonrası kızarıklıklara neden olur. Kan, vücut tarafından ameliyat bölgesine pompalanır. Sonuç olarak, hücreler daha fazla oksijen ve besin alır ve daha hızlı iyileşir. Daha açık tenli hastalarda kızarıklık daha belirgin olacaktır.

Saç ekimi işlemi sırasında kullanılan tekniğe bağlı olarak donör ve ekim alanlarında birçok küçük delik açılır. Donör bölgenin kökleri yeni yuvalarına nakledilir. Bunun sonucunda kabuklanma meydana gelebilir.

Saç ekimi sonrası iyileşme sürecinin tipik bir unsuru olan kızarıklık, hastalar tarafından tamamen ortadan kaldırılamamaktadır. Ancak bu, hafifletme olasılığını ortadan kaldırmaz. Bunu önlemek için çok sıcak suyla duş almaktan kaçının ve sıcak günlerde bone takın. Bu adımların dışında saç ekimi sonrasında doktorunuzun tavsiye ettiği krem ve losyonları kullanabilirsiniz.

Saç ekimi sonrası kızarıklık hastadan hastaya değişmekle birlikte normalde işlemden 1 ila 3 hafta sonra geçer. Çok solgun veya hassas cilde sahip kişilerde kızarıklık iki aya kadar sürebilir.
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

H
Cevaplar
2
Gösterim
199
Aydem
A
R
Cevaplar
0
Gösterim
141
Ragna
R
E
Cevaplar
2
Gösterim
182
Alahan
A
H
Cevaplar
3
Gösterim
142
sercan
S
M
Cevaplar
3
Gösterim
186
Batu01
B
K
Cevaplar
1
Gösterim
356
Erdem
E

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
26
Çevrim içi ziyaretçiler
18
Toplam ziyaretçi
44
Robots
5
Üst Alt