Saç ekimi sonrası proscar kullanılması doğru mu?

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi hakandogan
  • 923 Görüntülenme
  • 5 Yorum
H

hakandogan

Üye
Mesajlar
17
Puanları
1
Saç ekitrmeyen ve proscar kullanan arkadaşlarım var saçlarında bariz bir şekilde kalınlaşma olduğunu belli oluyor. Saç dökülmesini önlüyor incelmiş saçları kalınlaştırıyor ama sürekli en az 1 yıl kullanmak gerekli ve yan etkileride uzun vadede ciddileşiyor. İlaç normalde prostat ilacı yani hastalığı tedavi ediyor.

Sizlere sormak istediğim saç ekimi eken doktorlar neden bu ilacı kullandırıyorlar. Bazı doktorlar ekimden öncede proscar kullanılmasını istiyorlar. Ben proscar kullansam ekimi düşünmem. Saçı seyrek olan birisi zaten proscar kullansa seyreklik kayboluyor.

Saç ekiminden sonra proscar kullandıran doktorlar işin hilesine kaçmış olmuyor mu?
 
L

lusyus

Üye
Üye
Mesajlar
89
Puanları
6
Proscar önlerde hiç etkisi yok bence saç çıkartmıyor bazı dökülecek incelmiş saçları kalınlaştırıyor. Yani saç ekimi kesin çözüm olmuyor ileride var olan saçların tekrar dökülme riski var. Ekimden önce mevcut olan kalitesiz saçlarda ekimden hemen sonra şok dökülmeye uğruyor. İşte bu saçları kaybetmemek ve saç dökülmesini yavaşlatmak için proscar 1/4 kullanılıyor.
 
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
  • #3
H

hakandogan

Üye
Mesajlar
17
Puanları
1
Cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Proscar saçları güçlendiriyorsa ve ekimden sonra saçları koruyorsa bırakınca saçlar dökülecek o zaman.

greft başı 3 euro alan doktorların bile proscar önermesi ve yan etki oluşturması insanı saç ekiminden uzak tutuyor
 
L

Luke

Üye
Mesajlar
11
Puanları
1
Proscar çoğu kişide saç kalınlığını arttırır saç dökülmesini geçici olarak önleyebilir ama ben kullanılmasını hiç tavsiye etmiyorum kullanıldığında faydası görülürse illaki yan etkiside oluyor mesela karın bölgesi yağlanması, tüm vücudu yumuşatıyor, bazı kişilerde cinsel isteksizlik yapıyor hadi diyelim bu yan etkilerin takmadım ama bırakınca saçlar hızlı bir şekilde dökülmeye başlıyor benim tavsiyem saç ekimi saç dökülmesine göre planlanıp ona göre ekilmeli böyle kimyasal olaylardan medet umulmamalı
 
H

Hemşir_E

Üye
Mesajlar
8
Puanları
1
Saç ekimi yaptırmadan önce ve yaptırdıktan sonra mutlaka finasterid kullanılmalı var olan saçların kalitesini artırıyor
 
A

Aydem

Üye
Mesajlar
34
Puanları
6
Saç ekimi sonrası 5 mg proscar kullanmaya başladım, 5 mg proscar 5 / 1 oranında yani beşe bölüp 1 mg olarak alıyorum, saç ekiminin 5. Ayında başladım, konuya resim ekleyeceğim sizde surecimi takip edebilirsiniz bakalım nasıl bir etki olacak. Saç ekimi on bölgeye oldu benim arka bölge zayıf ve minyatür olmaya başladığı için denemek istedim
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

H
Cevaplar
2
Gösterim
213
Aydem
A
R
Cevaplar
0
Gösterim
151
Ragna
R
E
Cevaplar
2
Gösterim
194
Alahan
A
H
Cevaplar
3
Gösterim
156
sercan
S
M
Cevaplar
3
Gösterim
198
Batu01
B
K
Cevaplar
1
Gösterim
371
Erdem
E

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
0
Çevrim içi ziyaretçiler
0
Toplam ziyaretçi
0
Robots
2
Üst Alt