Saç Ekimi Sonrası Şapka ve Bere Kullanımı

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Saç Ekimi
  • 777 Görüntülenme
  • 1 Yorum
Saç Ekimi

Saç Ekimi

Üye
Üye
Mesajlar
57
Puanları
6
Saç Ekimi Sonrası Şapka ve Bere Kullanımı en çok merak edilen konulardan biridir. Ayrıca saç ekimi sonrası kadınların bone ve başörtüsü kullanım süreçleri de en çok sorulan sorular arasında yer almaktadır.
Saç ekimi işlemi hem kadınlara hem de erkeklere uygulanan profesyonel bir tekniktir. Dökülen saçların gürleştirilmesi veya ileri derecedeki saç kayıplarının tedavi edilmesi için tercih edilebilmektedir. Uygun şartlar altında uygulanan saç ekimi operasyonu sonrasında iyileşme süreci sizler için oldukça önemlidir. İyileşme sürecinde sosyal yaşantınıza kısa sürede dönmek için kendinize çok dikkat etmelisiniz. Doktorunuzun önerilerini kesinlikle dikkate alarak iyileşme evresini hızlandırabilirsiniz.

Saç Ekimi Sonrası Ne Zaman Şapka Kullanılır?


Saç ekimi işleminden birkaç gün sonra bile şapka kullanmaya başlayabilirsiniz. Ancak bu sürenin ortalama olarak 7 ile 10 günü kapsadığı da bilinmektedir. Bazı saç ekim uzmanları greftlerin iyileşmesi için 3 haftalık bir süre kadar beklenilmesi gerektiğini belirtmektedirler.

Ancak kimi saç ekimi uzmanları ise ilk bir haftalık süreden sonra şapka kullanımının herhangi bir sorun oluşturmayacağı düşüncesindedirler. Saç ekimi sonrası şapka kullanımı için beklemeniz gereken süre sizlere uygulanan tekniğe göre de farklılık gösterecektir.
 şapka.jpg

Saç Ekimi Sonrası Bere Takılır Mı?


Saç ekimi işlemi sırasında hangi teknik kullanılırsa kullanılsın greftlerin zarar görmemesi için süreç iyi yönetilmelidir. Özellikle ilk 10 gün hastanın iyileşmesi için en önemli süreçtir. Bunun için bu süreç içerisinde dar ve terleme yapacak berelerin takılması pek tavsiye edilmemektedir. Ancak mevsime uygun ve kafanızı sıkmayacak genişlikteki bereler ilk bir haftalık süreçten sonra takılabilir.

İlk kontrolünüz sonrasında doktorunuz sizlere bere kullanımı ile ilgili detaylı bilgi verebilecektir. Ekilen kılların kalıcı bir şekilde kökleşmesinin beklenilmesi daha sağlıklı olacaktır. Kıllarda kökleşme başladıktan sonra bere takılması uygun olabilir. Kılların kök salması ise ortalama olarak 7 ile 10 gün arasında değişebilir.

Saç Ekiminden Sonra Bone Takılabilir Mi?


Saç ekiminden hemen sonra mümkün olduğunca bone veya benzeri kafa örtülerinin takılması önerilmemektedir. Ortalama olarak ilk bir haftanın sağlıklı bir şekilde atlatılması tavsiye edilmektedir. Bu süreçte kıl kökleri salınacak ve iyileşme süreciniz başlayacaktır.

Saç ekimi sonrası iyileşme süreci kişiden kişiye göre farklılık gösterebilir. Ayrıca uygulanan saç ekim tekniği de yine iyileşme sürecini etkileyen en önemli faktörlerden biridir. Yine de saç ekiminden hemen sonra bone takmak için acele etmemeniz tavsiye edilmektedir.

Saç Ekimi Sonrası Baş Örtü Ne Zaman Takılabilir?


Kadınların saç ekimi işleminden sonra belirli bir süre bazı kıyafetlerini daha dikkatli kullanması tavsiye edilmektedir. Özellikle türban ve başörtüsü kullanımında ilk 10 gün dikkat edilmesinde yarar olacaktır. Ancak kadınlarda bölgesel bir saç ekimi işlemi yapıldıysa veya saç yoğunlaştırma tekniği uygulandı ise bu konu ile ilgili doktorunuza danışmanız gerekir.

Uygulanan saç ekimi tekniklerinin iyileşme süresi 10 gün ile 30 gün arasına değişebilir. Türban ve başörtüsü saç derisini sıkacak şekilde kesinlikle kapatılmamalıdır. Ayrıca hava alan ve pamuklu kumaşlar tercih edilmelidir.

İyileşme sürecinde alanın kapalı kalması ve terlemesi kıl köklerinin zarar görmesine neden olabilir. Ayrıca iyileşme sürecinde havasız kalan bölgedeki yaralar çok daha geç iyileşebilir.

Saç Greftinden Sonra Peruk Kullanımı


Saç greftinden sonra ilk bir aylık süreç beklenmelidir. Daha sonra kişinin peruk kullanımı için bir engel bulunmamaktadır.

Saç Ekiminden Sonra Kask ve Saç Bantları Kullanımı


Saç ekiminden sonra kaska ve saç bantları ile vizörlerin kullanımı için bir aylık sürecin beklenilmesi önerilmektedir. Ancak takılan saç bantlarının veya bone gibi ürünlerin bol olması ve hava alması şartı ile takılması uygun görülmektedir.

kask.jpg

 
Moderatör tarafında düzenlendi:
V

Vedat

Üye
Mesajlar
3
Puanları
1
saç ekimi sonrası 6. gün şapka kullanan biliyorum. evet riskli lakin kullandı ayrıca bende bu videoyu gördüm bulursam atarım hemen videoyu
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

DijitalDoctor
Cevaplar
0
Gösterim
196
DijitalDoctor
DijitalDoctor
Saçekimibilgisi
Cevaplar
1
Gösterim
252
R
Saçekimibilgisi
Cevaplar
0
Gösterim
316
Saçekimibilgisi
Saçekimibilgisi
Saçekimibilgisi
Cevaplar
0
Gösterim
245
Saçekimibilgisi
Saçekimibilgisi
Saçekimibilgisi
Cevaplar
1
Gösterim
708
İsmail
İ
Realty
Cevaplar
0
Gösterim
264
Realty
Realty

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
20
Çevrim içi ziyaretçiler
14
Toplam ziyaretçi
34
Robots
2
Üst Alt