Saç ekiminden 1 ay sonra darbe

• Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Saçekimibilgisi
  • 462 Görüntülenme
  • 1 Yorum
Saçekimibilgisi

Saçekimibilgisi

Üye
Üye
Eğer saç ekiminden 1 ay sonra ekilen bölgeye darbe aldıysanız, öncelikle sakin olmanız ve sağlık durumunuzu gözlemlemek için bir doktora danışmanız gerektiğini söylemek isterim.

Saç ekimi, ciddi bir cerrahi işlem olduğundan, saçlı derinizin iyileşme süreci önemlidir ve bu süreçte başınıza alacağınız darbeler, iyileşme sürecini etkileyebilir. Darbe sonrası belirtileriniz varsa, bunlar şunları içerebilir:

• Baş ağrısı
  • Şiddetli şişlik veya morarma
  • Saçlı deride kızarıklık veya iltihaplanma
  • Yara açılması veya kanama
Bu belirtiler varsa, acil tıbbi yardım almanız gerekebilir. Doktorunuz size muayene yapacak ve durumunuz hakkında daha fazla bilgi edinecektir. İyileşme süreci, darbenin ciddiyetine ve saç ekimi işleminizin yapıldığı bölgeye bağlı olarak farklılık gösterir.

Saç ekiminden sonra darbe alınması, ekilen saç köklerinin zarar görmesi veya kaybedilmesi gibi olumsuz sonuçlara neden olabilir. Bu nedenle, darbe sonrası saç ekimi bölgesine dikkatli davranmanız ve doktorunuzun size verdiği talimatları izlemeniz önemlidir.

Genel olarak, saç ekimi sonrası en az 1 ay boyunca saçlı deride herhangi bir travmadan kaçınmanız önerilir. Eğer darbenin sonuçları saç ekimi bölgesinde kalıcı hasarlar yarattıysa, doktorunuzla birlikte uygun tedavi seçeneklerini görüşmeniz gerekir.

A

Altun

Üye
Bende saç ekiminden 74.gün sonra kafamı demire çarpmıştım kanama olmadı hemen soğuk suya tuttum, fakat sızladı süreçte daha önce böyle ciddi bir darbe hiç almamıştım köklerde tam yeni yeni kendini gösteriyordu çok endişelenmiştim sorun olmadı çok şükür

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

H
Cevaplar
2
Gösterim
226
Aydem
A
R
Cevaplar
0
Gösterim
166
Ragna
R
E
Cevaplar
2
Gösterim
207
Alahan
A
H
Cevaplar
3
Gösterim
169
sercan
S
M
Cevaplar
3
Gösterim
210
Batu01
B
K
Cevaplar
1
Gösterim
390
Erdem
E

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
0
Çevrim içi ziyaretçiler
2
Toplam ziyaretçi
2
Robots
53
Üst Alt