Saç Ekiminden Sonra Kaşıntı Neden Olur?

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Saçekimibilgisi
  • 358 Görüntülenme
  • 2 Yorum
Saçekimibilgisi

Saçekimibilgisi

Üye
Üye
Mesajlar
92
Puanları
6
Saç Ekiminden Sonra Kaşıntı Neden Olur


Saç ekimi tedavisi görmek saç dökülmesi sorununuzu çözeceği için heyecan verici olabilir. Ancak hastaların endişe duyduğu bir şey kaşıntı kısmıdır. Bu normal mi ve yapılması gerekenler. Kaşıntının saç büyümesinin bir parçası olup olmadığını anlamak için verilen konuyu okuyun.

Biz çocukken ve oyun oynarken düştüğünüz ve dizinizi kestiğiniz birkaç durum olabilir. Çok acı verici ve kaşıntılı olurdu. Canınız kabuk bağlamış gibi hissedebilirsiniz ama anneniz bunu yapmamanızı söyledi. Bunun nedeni, sonunda bir yara izi bırakmanızdır.

Aynı şey saç ekimi için de geçerli . Vücut bir kesik veya kesi ile iyileşirken kaşınacaktır. İyileştikçe kaşınacak olan donör bölgeden küçük bir punch aleti kullanılarak saç greftleri alınır. Delinme delikleri çok küçük olmasına rağmen yine de yaralardır.

Vücut iyileşme süreciyle nasıl başa çıkıyor?​

  • Yaralar iyileşirken aynı şekilde geçer. Deri, kanamaya neden olabilecek şekilde hasar görmüştür ancak kanama, yaranın boyutuna bağlı olacaktır. Kanama duracak ve pıhtılar kuruyacak ve bu da yaranın etrafında koruyucu artık oluşturmaya başlayacaktır. Saç ekimi ameliyatının ardından bu şekilde iyileşme sürecindeyken enfeksiyon ve bakteri riski daha az olacaktır.
  • Bu noktada bağışıklık sistemi de vücudu enfeksiyonlara karşı koruyor. Normal olan şişlik ve hassasiyet olabilir.
  • Cilt trombositler ve beyaz kan hücreleri tarafından onarılacaktır. Yeni doku yarayı dolduracak ve birkaç hafta içinde yeni deri orada olacak. Bu noktada, kabuklar düştüğü için kaşıntı olabilir. Cilt tamamen normal olan hafif pembe olacaktır. Vücudunuz iyileştiği için biraz zaman alabilir.

Ama kaşıntının arkasındaki sebep nedir?​

Bu sırada ve kırmızı kan hücreleri işlerini yaparken ve iyileşme sırasında yara içeri doğru çekilir ve bu da onu küçültür. Küçük delikler iyileşirken cilt hücreleri kendilerini bir araya getirecek ve bu da yarayı kapatacaktır. Bu nedenle, omuriliğe bir sinyal gönderen sinirler harekete geçer ve kaşıntıya neden olur.

Ne yapalım?​

Güneş ışığından, yüzmekten, cinsel aktiviteden, sıcak banyodan veya saunadan kaçınmalısınız. Cerrah tarafından verilen ilaçları ve talimatları kullandığınızdan emin olun. Ameliyattan birkaç hafta önce ve sonra bol su içtiğinizden ve sigara içmediğinizden emin olun. Doktor, kaşıntıyı kontrol etmek için vazelin veya cilt yağı uygulamanızı önerebilir. Sadece sana söyleneni yap ve sorun olmayacaktır.
 
M

Mehmet33

Üye
Mesajlar
8
Puanları
1
Arkadaşlar 1 ay öncesinde ekim yaptırdım donör bölgesinde ve ekim yapılan yerde kaşıntılarım geçmedi. Ne zamana kadar sürer ve kaşıntı için önerileriniz var mı?
 
C

Chrisis

Üye
Üye
Mesajlar
65
Puanları
6
Saçlarını nemli tutarsan kaşıntı azalacaktır bir dene istersen saç derisinde aşırı kuruluk olursa kaşıntıda çok oluyor.
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

DijitalDoctor
Cevaplar
0
Gösterim
169
DijitalDoctor
DijitalDoctor
Saçekimibilgisi
Cevaplar
1
Gösterim
225
R
Saçekimibilgisi
Cevaplar
0
Gösterim
266
Saçekimibilgisi
Saçekimibilgisi
Saçekimibilgisi
Cevaplar
0
Gösterim
221
Saçekimibilgisi
Saçekimibilgisi
Saçekimibilgisi
Cevaplar
1
Gösterim
659
İsmail
İ
Realty
Cevaplar
0
Gösterim
233
Realty
Realty

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
1
Çevrim içi ziyaretçiler
4
Toplam ziyaretçi
5
Robots
8
Üst Alt