Saç Ekiminden Sonra Şok Dökülme Ne Zaman Başlar?

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Saçekimibilgisi
  • 256 Görüntülenme
  • 1 Yorum
Saçekimibilgisi

Saçekimibilgisi

Üye
Üye
Mesajlar
92
Puanları
6
FUE ve PUE™ prosedürlerinin her ikisi de oldukça hızlı bir iyileşme süresi sağlarken, hastalar saç ekimi ameliyatından sonraki ilk birkaç ayda yine de bir miktar saç dökülmesi bekleyebilirler.

Şok dökülme olarak da bilinen saç ekimi sonrası saç dökülmesi, iyileşme sürecinin tamamen normal bir parçasıdır. Prosedürün işe yaramadığı anlamına gelmez - tam tersi - bu sadece saçın yeni bir büyüme aşamasına girmeye hazırlandığı anlamına gelir.

İyileşme sırasında şok kaybından ne bekleyebileceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Şok Kaybı Nedir?​

Şok dökülme, saçın travma geçirmesinden sonra oluşan doğal bir olaydır. Saç ekimi sonrası iyileşmenin normal ve beklenen bir parçasıdır. Şok kaybı deneyimi, prosedürün işe yaramadığı anlamına gelmez. Aslında şok dökülme genellikle saçlarınızın sağlıklı büyüme yolunda olduğunun bir işaretidir.

Birçok hasta bize şok kaybının nasıl önleneceğini soruyor ama ne yazık ki bu mümkün değil. Saç döngüsünde büyüme, dinlenme ve dökülme olmak üzere 3 aşama vardır. Saç ekimi sırasında olduğu gibi saç kökleri şoka girdiğinde dinlenme evresine girerler. Dinlenme evresine girdikten sonra, büyüme evresine geri dönmenin tek yolu saçı tamamen dökmektir.

Ekilen saç greftlerinin bulunduğu bölgedeki doğal saçlarınızda da şok dökülme olabilir. Bunun nedeni, bu tüylerin de strese maruz kalması ve çevresindeki iltihaptan etkilenmesidir. İyi haber şu ki, şok kaybı geçicidir.

Şok Kaybı Ne Kadar Sürer?​

Şok dökülme genellikle saç ekimi işleminizden birkaç gün ila birkaç hafta sonra başlar. En yaygın olarak, şok kaybı, işlem sonrası 2. ve 8. haftalar arasında meydana gelir.

Bu dökülme aşaması oldukça doğal görünür ve başınızın geri kalan kısmındaki mevcut saçlar tarafından gizlenebilir. Bu aşamada saçınızın nasıl görüneceği konusunda endişeleriniz varsa, konsültasyon sırasında doktorlarımızla konuşun. Size şok kaybının fotoğraflarını gösterebilir ve bu süre zarfında neler bekleyebileceğinizi daha fazla açıklayabiliriz.

Şok Dökülmesinden Sonra Saç Ne Zaman Uzamaya Başlar?​

Saçlar döküldükten sonra 2 ila 6 ay içinde doğal olarak yeniden çıkmaya başlayacaktır. Bu dökülme süresi boyunca, saç deriniz oldukça normal görünecektir. Aslında, muhtemelen saç ekimi işleminizden önceki haline benzer görüneceksiniz.

Sonuçları beklemenin sinir bozucu olabileceğini anlıyoruz, ancak bu aşama, iyileşmenizden sonra saçınızın doğal olarak büyümeye devam etmesini sağlamak için çok önemlidir.
 
S

sercan

Üye
Mesajlar
11
Puanları
1
Merhaba saç ekimi yaptırdım 34. gün oldu şok dökülme olmaması iyi bir durum mu? Veya durumu etkilemeyen çok önemli olmayan bir olay mı? Avantajı nedir dezavantajı nedir?
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

DijitalDoctor
Cevaplar
0
Gösterim
169
DijitalDoctor
DijitalDoctor
Saçekimibilgisi
Cevaplar
1
Gösterim
225
R
Saçekimibilgisi
Cevaplar
0
Gösterim
266
Saçekimibilgisi
Saçekimibilgisi
Saçekimibilgisi
Cevaplar
0
Gösterim
221
Saçekimibilgisi
Saçekimibilgisi
Saçekimibilgisi
Cevaplar
1
Gösterim
659
İsmail
İ
Realty
Cevaplar
0
Gösterim
233
Realty
Realty

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
0
Çevrim içi ziyaretçiler
0
Toplam ziyaretçi
0
Robots
2
Üst Alt