Saç Mezoterapisi Yeni Saç Çıkarır mı?

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Esra
  • 356 Görüntülenme
  • 2 Yorum
Esra

Esra

Üye
Üye
Mesajlar
69
Puanları
6
Saç Mezoterapisi Yeni Saç Çıkarır mı?


Saç Mezoterapisi, saçın ihtiyacı olan vitamin, mineral ve amino asit karışımlarının saçlı deriye enjekte edilmesiyle uygulanan bir tedavi yöntemidir.

Bu yöntem saç köklerini besleyen bileşenlerin saça kolayca yerleşmesini sağlar. Bu yöntem ile seyrelmiş saçları kalınlaştırdığı, saç dökülmesini durdurduğu, saçı daha güçlü ve parlak hale getirdiği için saç dökülmesi tedavi edilebilir.

Saç Mezoterapisi Nasıl Uygulanmalıdır​

Mezoterapi cildin orta tabakasına uygulanan bir tedavi yöntemidir. Saç Mezoterapisinde saç vitaminleri, mineraller, proteinler vb. çok ince iğneler ile saç derisine enjekte edilir. Saç Mezoterapisi, saç köklerine vitamin, antioksidan ve kan dolaşımını arttırıcı maddelerin direkt olarak 2 veya 4 mm özel iğneler ve bir enjektör ile saç köklerine verilmesi esasına dayanır. Hücresel metabolizma uyarılır ve dokuları uyarmak için uygun bir baz hazırlanır.

Mezoterapi, saç dökülmesini tedavi etmek ve kontrol altına almak için ek bir yöntemdir. Sonuçlar hoş ve kalıcıdır.

Saç büyümesi için gerekli olan eksiklikleri gidererek daha dolgun, hacimli ve parlak saçlara sahip olursunuz. Yan etki riski oldukça düşüktür ve ihmal edilebilir düzeydedir ve etki çok kısa sürede elde edilir.

Saç Mezoterapisi Hangi Sıklıkta Yapılmalıdır​

Saç mezoterapisi farklı protokollerle uygulanabilir. Aktif saç dökülmesi varsa öncelikle saldırgan terapi adı verilen bir protokol ile saç dökülmesini durdurmalısınız. Bu uygulama genellikle haftada bir 4 seanstan oluşur. Gerekirse seans sayısı artırılabilir. 6 veya nadiren 8 seans gerekebilir. Seanslar arasındaki süre 10 günden uzun 3 günden kısa olmamalıdır.

Saç dökülmesi kontrol altına alındıktan sonra mevcut durumun korunması gerekecektir. Bu amaçla en çok tercih edilen yöntem Mevsimsel Geçiş Mezoterapisidir. Adından da anlaşılacağı gibi bu uygulama mevsim geçişlerinde yapılmaktadır. 3 ay ara ile yılda 4 defa yapılması tavsiye edilir.

Bu basit protokoller, saç dökülmesi sorunu yaşayan hastaların %90'ının ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Ancak ileri derecede saç dökülmesi şikayetleri için ve mezoterapi ile saçları geri alınamayan hastalarda en iyi seçenek saç ekimidir.

Saç Mezoterapisi Faydaları Nelerdir​

1. Saç dökülmesini önemli ölçüde azaltır
2. Saç kökleri kalınlaşır
3. Saçın ömrünü uzatır
4. Saç daha hafif ve hacimli görünür
5. Saç kökleri uyarıldıkça kafa derisine kadar çıkar ve görünür saçlara dönüşürler.
6. Saç rengi korunur, saç beyazlaması gecikir.
7. Hastanın saç dökülmesi önemli ölçüde azaldığı için saç kökü gibi işlemler genellikle daha geç yapılır veya yapılmaması gerekir.
8. Saç ekimi için çok uygun olmadıkları için özellikle bayan hastalar Saç Mezoterapisine çok uygundur.

Saç Mezoterapisi Sonrası Neler Yapılmalıdır​

Mezoterapi sonrası hasta saçlarını yıkamamalı, ıslatmamalı ve herhangi bir ilaç uygulamamalıdır. Bu kural, evde kullanım için saç bakım tedavilerini içerir.
 
B

Burçin

Üye
Mesajlar
8
Puanları
1
merhaba arkadaşlar saç mezoterapisi hakkında acil yardım eder misiniz? bir de istanbulda avrupa yakası nereyi öneririsiniz şimdiden teşekkürler
 
N

Nisa

Üye
Mesajlar
10
Puanları
1
Prp yaptırmayı düşünüyorum son çare fikri olan var mı?
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

O
Yeni tedavim
oscar
Cevaplar
6
Gösterim
354
oscar
O
D
Cevaplar
2
Gösterim
220
K
P
Cevaplar
2
Gösterim
351
AhmetCan
A
O
Cevaplar
2
Gösterim
352
O
A
Cevaplar
1
Gösterim
205
DijitalDoctor
DijitalDoctor
B
Cevaplar
1
Gösterim
331
erdemir
E

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
0
Çevrim içi ziyaretçiler
0
Toplam ziyaretçi
0
Robots
4
Üst Alt