Şampuana aspirin koymak faydalı mı?

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Legend
  • 271 Görüntülenme
  • 1 Yorum
L

Legend

Üye
Mesajlar
8
Puanları
1
Şampuana aspirin koymak ne işe yarar kepek, kaşıntı, seboreik dermatit yada egzama için faydalı mıdır, saçlara ne gibi etkileri vardır, bazı insanlar, şampuanlarına aspirin eklemenin saç sağlığına faydalı olabileceğini düşünürler. Aspirin, salisilik asit içerir ve saç derisindeki kepek gibi bazı cilt sorunlarının tedavisinde kullanılır. Ancak, aspirin eklemenin saçınıza faydalı olup olmadığına dair bilimsel bir kanıt yoktur ve bu yöntemi kullanmadan önce dikkatli olmanız gerekir.

Şampuana aspirin koymak faydalı mı.jpeg


Aspirin ayrıca saçınızın kurumasına neden olabilir ve bazı insanlar için saç derisinde tahrişe neden olabilir. Bu nedenle, aspirin eklemeyi düşünüyorsanız, önce bir doktora veya saç uzmanına danışmanız önemlidir. Ayrıca, aspirin alerjiniz varsa veya cilt hassasiyetiniz varsa, bu yöntemi kullanmamalısınız.

Sonuç olarak, aspirin eklemenin şampuanınıza faydalı olup olmayacağına dair bilimsel bir kanıt yoktur ve bazı insanlar için zararlı olabilir. Bu nedenle, saçınızda herhangi bir cilt sorunu yaşıyorsanız, bir uzmana danışmanız en iyi seçenektir.

Şampuana ne için aspirin katılır?​

Şampuana aspirin eklenmesinin sebebi, saç derisindeki kepek oluşumunu azaltmaya yardımcı olabilmesidir. Aspirin içindeki salisilik asit, kepek, yağlanma, kaşıntı, seboreik dermatit ve egzama gibi saç derisi rahatsızlıkları oluşumuna neden olan ölü cilt hücrelerinin ve mantar gibi bakterilerin uzaklaştırılmasına yardımcı olabilir. Ayrıca saç derisindeki iltihaplanmayı da azaltabilir.

Aspirinli şampuanlar, tipik olarak salisilik asit içerikli diğer saç ürünleri gibi kepek, egzama ve diğer saç derisi problemlerine sahip insanlar için önerilebilir. Ancak, herhangi bir şampuan veya kozmetik ürünü kullanmadan önce, ürünün içindekileri okumak ve kullanım talimatlarını takip etmek önemlidir. Ayrıca, ciddi saç derisi problemleriniz varsa, bir dermatologla konuşmanız önerilir.
 
R

Reyzen

Üye
Mesajlar
10
Puanları
1
Bende 4 tane 500 mg aspirin ezip kattım çok faydası var saç diplerindeki kaşıntıyı aldı genetik dökülmeyi önlediğini okudum pgd2 bloker olarak kullanmanızı tavsiye ederim.
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

O
Yeni tedavim
oscar
Cevaplar
6
Gösterim
419
oscar
O
D
Cevaplar
2
Gösterim
256
K
P
Cevaplar
2
Gösterim
398
AhmetCan
A
O
Cevaplar
2
Gösterim
398
O
A
Cevaplar
1
Gösterim
233
DijitalDoctor
DijitalDoctor
B
Cevaplar
1
Gösterim
372
erdemir
E

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
8
Çevrim içi ziyaretçiler
7
Toplam ziyaretçi
15
Robots
2
Üst Alt