Sarımsak Sakal Çıkarır Mı?

 • Başlangıç tarihi
 • Konu Sahibi Invincible
 • 368 Görüntülenme
 • 2 Yorum
I

Invincible

Üye
Moderatör
Mesajlar
58
Puanları
1
Sakalları çıkmayan yada sakalları seyrek çıkan bir çok genç insan sarımsak sakal çıkarır mı gibi soruların cevabını bulmak için farklı arayışlara yönelmektedirler. Sakal çıkarmak için bazı alternatif çözümler vardır.
Sarımsak Sakal Çıkarır Mı.jpeg


Birçok kişi tarafından soğuk algınlığı ile mücadele için kullanılan sarımsağın sakal uzamasına yardımcı olabileceğini iddia eden insanlara dair tonlarca anekdot kanıtı vardır. Sarımsağın sakal büyümesine ve bakımına yardımcı olup olmadığını öğrenmek için biraz araştırma yaptım. İşte bulduklarım.

Sarımsak sakal büyümesine yardımcı olur mu?​

Sarımsak sakal büyümesine yardımcı olur. Sarımsak tüketildiğinde yüzdeki kıl büyüme hormonu testosteron düzeylerini artırır. Sakalınıza sarımsak yağı sürmek kepeklenmeyi ve grileşmeyi önleyecektir. Sarımsak kokusunu önlemek için iyi bir sakal şampuanı ile yıkayın.

Ancak sarımsak uygulamasının bilimsel olarak kanıtlanmış sakal çıkarmaya yönelik bir faydası bulunmamaktadır.

Testosteron düzeylerinin düşük olduğu klinik olarak kanıtlanmadıkça, çoğu erkek testosteron hormonunun aynı seviyelerine sahiptir. Artırmak için sarımsak yemek önemli bir fark yaratmaz.

Bu noktada, sadece topikal olarak kullanabilirsiniz, minoxidil, ancak sarımsak kullanmaktan çok daha hızlı sakal uzatmanıza yardımcı olabilir.

Sakal Çıkarmak İçin sarımsak​

Sarımsağın sakal hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olduğundan emin olmanın en iyi yolu, onu diyetinize dahil etmek veya düşük seviyelerde testosteron teşhisi konduysa, çinko gibi, kreatin, egzersiz ve portakal gibi meyveler diğer testosteron artırıcı gıdalarla birlikte tablet şeklinde gelen sarımsak takviyeleri almaktır.

Yüz kıllarının büyümesi, büyük ölçüde sakal büyüme hormonları (testosteron ve DHT) artı genler (androjen reseptörleri) olmak üzere iki faktörden etkilenir.

Düşük testosteron seviyeleri sakalınızın uzamasını olumsuz etkileyebilir.

Aynı zamanda genler de sizinle sakal hedefleriniz arasında durabilir.

Bu iki faktör size karşıysa sakal bırakmanız zor olabilir. Rogaine veya minoxidil kullanmadığınız sürece. Sakal çıkmamanızın nedenleri hakkında ayrıntılı bir makale yazdık.

Genleriniz sakal büyüme hormonlarına duyarlıysa ve testosteron seviyeleri normalse, sakal bırakabilirsiniz.

Sakal İçin Sarımsak Nasıl Uzar​

Testosteron seviyelerini artırın. Bu ve bir grup sıçan üzerinde yapılan bu çalışmaya dayanarak, sarımsak tüketiminin vücuttaki testosteron seviyelerini arttırdığı kanıtlanmıştır.

Bu nedenle, diyetinize sarımsak eklemek sadece yemeğinize lezzet katmakla kalmayacak, aynı zamanda doğal olarak testosteron seviyelerini artırmanıza da yardımcı olacaktır.

Özellikle egzersiz yapıyorsanız ve cinsel dürtünüzü geliştirirseniz, yüksek testosteron seviyeleri de sizin için faydalı olacaktır.

Düşük testosteron seviyelerinin sakalınızı uzatmanıza engel olup olmadığını öğrenmek için bir doktora gitmelisiniz.

Düşük testosteron seviyelerinin bir işareti olarak hareket edebilecek aşağıdaki belirtilere dikkat edebilirsiniz. Aşağıdakiler gibi düşük testosteron belirtilerinin ayrıntılı bir açıklaması için bu makaleleri ziyaret edin:
 • Azaltılmış cinsel dürtü
 • Azaltılmış erektil fonksiyon
 • Daha az sakal büyümesi.
 • Yağsız kas kütlesi kaybı.
 • Her zaman çok yorgun hissetmek (yorgunluk)
Şüphesiz, düşük testosteron seviyeleri teşhisi konduysa, testosteron seviyelerini artırmak için testosteron tedavisini kullanabilirsiniz.

Veya testosteronu doğal olarak artırdığı kanıtlanmış yiyecekleri yiyerek doğal yolu kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Günlük beslenmenize sarımsağı dahil etmek, özellikle gıdalarla birleştirildiğinde ve sağlıklı bir yaşam sürmenin yanı sıra egzersiz yapıldığında testosteron seviyelerini artırmanın kesin bir yoludur.

Sakal Büyümesi İçin Evde Sarımsak Nasıl Hazırlanır​

Sakalınıza yardımcı olması için sarımsak kullanmanın bir DIY yöntemi:

Gerekli Malzemeler
 • Bir parça tam sarımsağa ihtiyacınız olacak
 • Bir kaşık hindistan cevizi yağı
 • İki kaşık argan ve jojoba yağı [her biri bir kaşık]
 • Bir kaşık hint yağı
 • Bir kaşık soğan suyu

Sakal büyümesi için sarımsak nasıl hazırlanır​

 1. Sarımsakları rendeleyin
 2. Kıyılmış sarımsak karanfillerine diğer malzemeleri ekleyin.
 3. Karışımı bir kavanoza koyun ve bir hafta boyunca kuru ve serin bir yere koyun.
 4. Bir hafta sonra karışımınız kullanıma hazır olacaktır.
 5. Karışımınızı iki veya haftada bir kez uygulayın
Karışımınızdaki besinleri emmek için cilt gözeneklerinizi açmak için sakalınızı ılık suyla yıkadığınızdan emin olun.

Karışımı yaklaşık bir saat bekletin. Ardından birinci sınıf bir sakal şampuanı ile iyice durulayın.

Sakalınızı pamuklu bir havluyla kurulayın ve ardından iki veya üç damla sakal kremi ve ardından birinci sınıf sakal yağı uygulayın.

Sıkça Sorulan Sorular​

Sakallara sarımsak sürmek sakal uzamasına yardımcı olur mu?​

Genel olarak, yüzünüze sarımsak sürmek, sakal aknesi, iltihaplanma ile savaşmanıza ve sakal büyümesine yardımcı olabilecek kan dolaşımını artırmanıza yardımcı olur.

Bununla birlikte, özellikle düşük testosteron seviyeleri sakal uzatmanızı engelliyorsa, sarımsak tüketmek sakal bırakmanıza yardımcı olabilir.

Sarımsak seyrel sakalı doldurmaya yardımcı olabilir mi? Rogaine veya minoksidil, cilt bakımı için hint yağı, sağlıklı bir diyet ve sağlıklı yaşam tarzı sarımsak ile birleştiğinde, tüketildiğinde seyrek sakalı doldurmaya yardımcı olabilir. Sarımsak bulmacanın sadece bir parçası olduğunu, ancak her şeyin çözümü olmadığını unutmayın.

Kendiniz hazırlamak yerine kolay kullanım ve erişim için hazır satın alabileceğiniz sarımsak şampuanı veya yağı gibi sakallarınıza fayda sağlayabilecek çeşitli sarımsak ürünleri vardır.

Bununla birlikte, paraben ve sülfat gibi zararlı maddeler veya sakalınızı bozabilecek diğer katkı maddeleri olmadığından emin olmak için her zaman içerik listesini okuduğunuzdan emin olmalısınız.

Sarımsak sakal büyümesine iyi gelir mi?​

Sarımsak, sakal büyüme hormonu testosteronunu artırdığı için sakal büyümesi için iyidir. Düşük testosteron seviyeleri sakal uzatmanızı engelleyebilir.

Çözüm​

Sarımsak, özellikle testosteronu artıran diğer gıdalarla birlikte kullanıldığında, testosteron için iyi bir güçlendiricidir. Testosteron seviyeniz eşitse, sakal uzatma yolculuğunuz için herhangi bir değişiklik yapmayabilir.

Ayrıca yüzünüze sarımsak sürmek hoş olmayan bir koku bırakabilir. Sarımsağın, çay ağacı yağı gibi daha iyi faydalar sağlayabilecek ve sarımsak kadar keskin bir kokusu olmayan başka alternatifleri de vardır.
 
T

talihsiz

Üye
Mesajlar
6
Puanları
1
bende de sakal yüzün çene altı favori kısmı hariç diğer yerlerde çıkmıyor buralarda sakal çıkmasını nasıl sağlarız
 
Player

Player

Üye
Mesajlar
33
Puanları
6
bende de sakal yüzün çene altı favori kısmı hariç diğer yerlerde çıkmıyor buralarda sakal çıkmasını nasıl sağlarız
Minoxidil kullan ve sarımsak tüket kan dolaşımını hızlandırıp testosteron hormonu artırır ara sıra body ağırlık sporu yap
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

C
Cevaplar
1
Gösterim
485
Pakito
P
B
Cevaplar
2
Gösterim
230
Z
R
Cevaplar
2
Gösterim
242
R
P
Cevaplar
0
Gösterim
258
Punisher
P
E
Cevaplar
0
Gösterim
188
Erdenay
E
T
Cevaplar
1
Gösterim
280
Luiser
L

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
19
Çevrim içi ziyaretçiler
15
Toplam ziyaretçi
34
Robots
3
Üst Alt