Saw Palmetto Kullanıcı Yorumları

 • Başlangıç tarihi
 • Konu Sahibi Invincible
 • 588 Görüntülenme
 • 3 Yorum
I

Invincible

Üye
Moderatör
Mesajlar
58
Puanları
1
Saw palmetto bitkisi bazı insanlar tarafından saç dökülmesini önlemek için kullanılmaktadır. Ancak, bu bitkinin saç dökülmesini önleme konusunda etkili olup olmadığı konusunda bilimsel kanıtlar henüz kesin değildir.

Saw palmetto, testosteron hormonu seviyesini düşürmek için kullanılır ve saç dökülmesinin ana nedenlerinden birinin bu hormonla bağlantılı olduğu düşünülmektedir. Bazı araştırmalar, saw palmetto ekstresinin saç dökülmesini azaltmaya yardımcı olabileceğini göstermiştir, ancak bu sonuçlar kesin değildir.
Daha fazla araştırma yapılması gerekmektedir ve bu bitkinin saç dökülmesine etkisi hakkında kesin bir sonuç elde etmek için daha fazla klinik çalışmalar yapılması gerekmektedir.

Saw Palmetto Kullanıcı Yorumları.jpeg


Testosteron seviyeleri, hem erkeklerde hem de kadınlarda saç dökülmesinin önde gelen nedenidir. Spesifik olarak, testosteron, saç dökülmesine bağlı olan dihidrotestosteron veya DHT adı verilen bir hormona parçalanabilir. Saw palmetto'nun DHT emilimini bloke ederek saç dökülmesini azaltacağına inanılmaktadır.

Genel olarak saç seyrelmesi yaşayan herkes. Saw palmetto, kafa derisi sağlığını desteklediği için tüm saç tiplerinde fayda sağlayabilir. Hamile ve emziren kadınlar testere palmettodan kaçınmalıdır.

Oral bir takviye alıyorsanız, uygun doz bilgisi için doktorunuza danışın. Standart doz, sindirim rahatsızlığını önlemek için yemekle birlikte alınan 320 mg'dır.

Etkisini artırmak için genellikle kabak çekirdeği yağı, ısırgan otu, soy isoflavonlar ve niasinle birlikte kullanılabilir.

Şunlarla birlikte kullanılmaz, doğum kontrolü ve antikoagülanlar gibi ilaçları etkileyebilir. Herhangi bir yeni takviyeye başlamadan önce doktorunuza danışın.

Saw Palmetto Nedir, Ne İşe Yarar?​

Saw palmetto tozu genellikle kapsül ve sıvı formda ve ayrıca saç dökülmesine yardımcı olmak için tasarlanmış birçok çay ve üründe bulunur. Saç dökülmesini tedavi etmek için testere palmetto kullanımı konusundaki görüşleri için uzmanları çevirdik.

Saw Palmetto Saç Dökülmesini Önler mi?​

Saw palmetto'yu arayan birçok kişi için ana motivasyon saç dökülmesidir. Friese, testere palmettosunun 5-alfa redüktaz enzimini etkilediğini açıklıyor. Bu, testosteronu erkek ve kadın tipi saç dökülmesinden sorumlu hormon olan DHT'ye dönüştürmekten sorumlu olan enzimdir.

Saw palmetto ile ilgili çalışmaların çoğunun erkekler üzerindeki etkilerine odaklandığını belirtmek önemlidir. Kadınlar üzerindeki etkisini kesin olarak anlamak için insanlar üzerinde daha büyük ölçekli araştırmalara ihtiyaç vardır. Emziren veya hamile olan kadınlar testere palmetto almamalıdır.

Saw Palmetto'nun Saça Diğer Faydaları​

Saw palmetto'nun saç ve saç derisi üzerinde aşağıdakiler de dahil olmak üzere sayısız faydası vardır:
 • Saç Dökülmesini Önler: Testosteronun DHT'ye dönüştürülmesini potansiyel olarak önleyerek, testere palmetto saç dökülmesini önleyebilir. 2
 • Enflamasyonla Savaşır: Palmetto'yu gören Friese hisseleri, kafa derisinde anti-inflamatuar özelliklere sahiptir. Enflamasyon, kafa derisi ile ilgili birçok sorunun ve saç büyüme problemlerinin nedenidir. 3 Enflamasyonu azaltarak, fikir, palmetto'nun kafa derisinin genel sağlığını iyileştirebileceğidir.
 • Saç Büyümesini Destekler: Saç derisindeki iltihaplanmanın azalması da yeni saç büyümesine katkıda bulunabilir. 3 Sağlıklı bir saç derisi, yeni büyümenin anahtarıdır ve Friese, daha az iltihaplanmanın hem erkeklerde hem de kadınlarda saç büyümesinin iyileşmesine ve saç dökülmesinin önlenmesine neden olabileceğini paylaşmaktadır.
 • Saç Folikülünü Güçlendirir: Saw palmetto üzerine yapılan çalışmaların çoğu, saçı kaynağından tedavi etme yeteneğine odaklanmıştır. Ancak, gerçek saç köklerinin başka faydaları da olabilir. Friese, "Saçın kendisine gerçekte ne yaptığına dair çok az çalışma var. Ancak, saç kökünü güçlendiren herhangi bir şey saçın daha güçlü ve kalın olmasına yardımcı olacaktır" diye ekliyor.
 • Testosteron Düzeylerini Düzenler : Araştırmacılar, testere palmetto'nun testosteronun DHT'ye dönüşmesini önleyerek ve DHT'nin vücutta bağlanmasını önleyerek saç dökülmesini azaltabileceğine inanıyor.

Saw Palmetto Saç İçin Nasıl Kullanılır?​

Saw palmetto takviyeleri kapsül, sıvı veya çay şeklinde alınabilir. Genellikle kabak çekirdeği yağı gibi diğer doğal saç uzatma takviyeleri ile birlikte bulunur. Ayrıca saç derisine ve saça topikal olarak uygulanabilen testere palmetto tozunu da bulabilirsiniz. Saw palmetto içeren saç bakım ürünlerini şimdiden bulmak mümkün. Zeichner, ince telli saçlara yönelik şampuanlarda bulabileceğiniz bir bileşen olduğuna dikkat çekiyor.
 • Bir testere palmetto takviyesi alın: Saw palmetto, bir kapsül olarak ağızdan alınabilir. Friese, "Kapsüller, topikal bir tedaviden daha iyi sonuçlar sağlayabilir, çünkü bir kalıcı tedavi kullanmadığınız sürece, bileşenlerin çoğu yıkanabilir" diye açıklıyor. Saw palmetto'dan etkilenebilecek doğum kontrolü ve antikoagülanlar gibi çeşitli ilaçlar vardır, bu nedenle kullanmaya başlamadan önce her zaman bir doktora danışılmalıdır. Saw palmetto mide-bağırsak rahatsızlığına neden olabileceğinden, genellikle bu takviyeyi yiyeceklerle birlikte almanız önerilir.
 • Saç seyrelmesi için şampuan kullanın: Saç seyrelmesi tedavisi için tasarlanmış birçok şampuan, testere palmetto içerir. Friese, "Her üründen normal miktarda kullanın ve ambalajın talimatlarını izleyin. Her ikisi de saça şekil vermeden önce durulanacaktır" diyor. " BosleyMD Kalınlaşma Tedavisi , testere palmetto içeren harika bir saç derisi tedavisidir."
 • Bir tedavi oluşturun: Şampuanınıza testere palmetto tozu ekleyerek saç dökülmesini önleyici bir tedavi oluşturabilirsiniz. Zeichner, bunu yaparken şampuan rutininizi değiştirmenizi önerir. "Saç derisi tedavisi olarak kullanılmaları için, ürünü kafa derisine sürmek ve durulamadan önce beş dakika orada oturmasını sağlamak önemlidir. Bu, yeterli temas süresi sağlar. Amaç sadece kafa derisini tedavi etmekse, o zaman o zaman 'şampuan' tedavisinin mutlaka saçın uzunluğuna uygulanması gerekmez. Saç büyümesinin iyileştirilmesi söz konusu olduğunda, saçtan ziyade saç derisini tedavi etmek önemlidir.Ancak, saçı korumak istersiniz. mümkün olduğu kadar güçlü ve susuz kalmışsınız” diye açıklıyor.

Saw Palmetto Tüm Saç Tipi Dökülmelerde Etkisi Olur mu?​

Saw palmetto, tüm farklı saç tipleri ve dokularında kullanılabilir. Öncelikle saç dökülmesini önlemek için kullanıldığından, faydaları en çok saç dökülmesi veya seyrelmesi yaşayanlar tarafından takdir edilecektir. Friese, herhangi bir saç tipi ve dokusunun iyileştirilmiş kafa derisi sağlığından faydalanabileceğini ekleyerek aynı fikirde. Bir takım hormonal dengesizliklerden ve sağlık sorunlarından kaynaklanabileceğinden, saç dökülmesi yaşıyorsanız bir doktora danışmanız önemlidir. 8 Saw palmetto genellikle DHT'ye bağlı erkek ve kadın tipi saç dökülmesinin tedavisinde kullanılır.

Saw palmetto'nun saç dökülmesini önlemesi kaç ay sonra görülür?​

Etkisini görebilmek için üç ila altı ay içinde tutarlı bir şekilde alındığında sonuçları görülebilir. Topikal olarak uygulandığında sonuçlar değişebilir. Tam saç büyümesinin yaklaşık 12 ay sürdüğünü ve 6 ay içinde sonuçları görmeye başlamanız gerektiğini bildiriyor.

Topikal testere palmetto DHT'yi engeller mi?​

Saw palmetto'nun testosteronun saç dökülmesine bağlı hormon olan DHT'ye dönüşmesini engellediği düşünülmektedir. Etkiler üzerine yapılan çalışmalar umut vericidir ve topikal uygulamanın üç ayda saç yoğunluğunu yüzde 35 artırdığını göstermektedir.

Saw palmetto yan etkileri var mı?​

Saw Palmetto, mide bulantısı, baş dönmesi, kabızlık ve baş ağrıları gibi bazı hafif yan etkilerle birlikte güvenli kabul edilir. Erkeklerde cinsellik üzerinde azaltıcı etkileri olduğuna dair bilgiler kesin değildir. Yemekle birlikte alınması tavsiye edilir. Bu bitkisele başlamadan önce doktorunuzla konuşun ve hamile veya emziren kişiler bunu almamalıdır.
 
B

batuhan67

Üye
Mesajlar
2
Puanları
1
ben 1 yıl saw palmetto kullandım saç dökülmesine çok az faydası var öyle çok etki beklemeyin
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

O
Cevaplar
9
Gösterim
673
O
L
Cevaplar
2
Gösterim
452
murphy
M
K
Cevaplar
3
Gösterim
3K
AhmetCan
A
L
Cevaplar
1
Gösterim
434
Ersan
E
T
Cevaplar
0
Gösterim
354
tarcin
T
Realty
Cevaplar
1
Gösterim
724
F

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
0
Çevrim içi ziyaretçiler
1
Toplam ziyaretçi
1
Robots
3
Üst Alt