Tüylenme İçin Diane 35 Kullananlar bakabilir mi?

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Esra
  • 680 Görüntülenme
  • 3 Yorum
Esra

Esra

Üye
Üye
Mesajlar
69
Puanları
6
Tüylenme için diane 35 kullananlar, Hirsutizm, bir kadının yüzünün ve vücudunun bıyık ve sakal bölgesi gibi belirli bölgelerinde aşırı erkek tipi kıl büyümesidir. Erkeklerde baskın seks hormonları olan androjenler bu koşullardan sorumlu olabilir. Kadınlar normalde düşük androjen seviyelerine sahiptir, ancak anormal derecede yüksek androjen seviyeleri aşırı saç büyümesine neden olabilir. . göz önüne alındığında Hormonal kontrasepsiyonun, bazı kombinasyon doğum kontrol hapları yararlı bir hirsutizm tedavisi olabilir.

Tüylenme İçin Diane 35 Kullananlar.jpg


farkında bile olmayabilirsiniz dışındaki faydalarının . Bazı hormonal kontraseptiflerin hirsutizm etkilerini azalttığı gösterilmiştir. Kadınların belirli kontrasepsiyon yöntemlerine farklı tepkiler gösterebileceğini unutmamak önemlidir, bu nedenle bu bilgi genel bir bakış niteliğindedir. Lütfen hormonal kontrasepsiyonun doğum kontrolü için ( istenmeyen bir hamileliği belirlerken potansiyel kontraseptif olmayan faydalar dikkate alınabilir hangi hormonal doğum kontrol yönteminin kullanılacağını.

Tedavi Olarak Etkili Doğum Kontrolü​

Aşağıda, etkili bir hirsutizm tedavisi olduğu gösterilen çeşitli reçeteli doğum kontrol yöntemlerinin bir listesi bulunmaktadır.

Kombinasyon Oral Kontraseptifler​

Kombine doğum kontrol hapları, vücudunuzdaki serbest androjen düzeylerini azaltabildikleri için hirsutizmi iyileştirme potansiyeline sahiptir (androjenler akne ve saç büyümesini başlatır ve sürdürür). ( doğum kontrolünde) hoş olmayan yan etkilere neden olma olasılığını ifade eder. Progestinler, hirsutizm gibi androjene bağlı yan etkilerin olasılığını artırabilir. Daha yüksek östrojen, daha düşük androjen potensleri içeren haplar, hirsutizmi azaltmada daha iyi olabilir.

Araştırmalar, ikinci nesil progestin, levonorgestrel ve üçüncü nesil progestin, desogestrel içeren kombinasyon haplarının her ikisinin de hirsutizmi iyileştirmede etkili olduğunu göstermiştir.

Diane 35, Yaz Doğum Kontrol Hapı Sivilce​

Küçük, randomize kontrollü bir çalışmada, bir drospirenon ve etinil estradiol hapı (Yaz), hirsutizmi iyileştirmede Diane 35, Dianette, Ginet-84 ve Estelle 35 (siproteron asetat ve etinil estradiol ) ve Valette (bir oral dienogest içeren doğum kontrol hapı). . Bu doğum kontrol haplarının tümü, genellikle androjenik hormonların ağırlaştırdığı durumları tedavi etmek için kullanılır.

Etkili Olmayan Doğum Kontrolü​

Kombine doğum kontrol hapları, serbest androjen düzeylerinin azalmasına yol açan seks hormonu bağlayıcı globulini artırdıkları için hirsutizmi iyileştirme potansiyeline sahiptir. Ağızdan alınmadığından, NuvaRing seks hormonu bağlayıcı globulin üzerinde daha az etkiye sahip olabilir, bu nedenle hirsutizmi iyileştirmede aynı yeteneği göstermez. Yalnızca progestin içeren haplar da normalde etkili bir hirsutizm tedavisi olarak kabul edilmez.
 
S

Simel

Üye
Mesajlar
12
Puanları
1
selam arkadaşlar, benim vücudumda aşırı tüylenme vardı hormon testi yaptırdım doktor önemli bişey olmadığını söyledi ama diane 35 diye bi ilaç verdi. kullanıp etkisi hakkında bilgisi olan var mı? bi de ne kadar zamanda sonuç alınabiliyo?
 
G

gulçehre

Üye
Mesajlar
4
Puanları
1
aynı ilaç kişilerde farklı etkileri olur, evet doğum kontrol haplarının yan etkilerinden biri tüylenme yapmasıdır, aynı zamanda tüylenmeye neden olan hastalıkların tedavisinde de doğum kontrol hapları kullanılır, yani diane 35 kullanılabilir
 
Y

ysmn

Üye
Mesajlar
15
Puanları
1
Doğum kontrol hapları vücutta tüylenme yapmaz tam tersi tüylenmeyi azaltır
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

E
Cevaplar
2
Gösterim
347
tyler
T
Esra
Cevaplar
0
Gösterim
465
Esra
sevval
Cevaplar
0
Gösterim
206
sevval
sevval
S
Cevaplar
0
Gösterim
226
Simel
S
sevval
Cevaplar
1
Gösterim
219
Simel
S
Shady
Cevaplar
2
Gösterim
252
Mina

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
7
Çevrim içi ziyaretçiler
9
Toplam ziyaretçi
16
Robots
3
Üst Alt