Voltaren Krem Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır?

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi zeynep
  • 370 Görüntülenme
  • 5 Yorum
Z

zeynep

Üye
Mesajlar
14
Puanları
1
Voltaren Emulgel, steroid olmayan antienflamatuar ilaç (NSAID), diklofenak içerir. Diklofenak ağrıyı hafifletmek ve iltihabı (şişmeyi) azaltmak için çalışır. Emulgel teknolojisi, diklofenakın ağrı bölgesine iletimini artırmak için jelin cilde derinlemesine nüfuz etmesine yardımcı olur. Voltaren Emulgel, güçlü kokular olmadan serinletici, nemlendirici bir etkiye sahiptir.

Voltaren Krem Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır

Voltaren krem nasıl kullanılır?​

Gün içerisinde 3-4 kere hasar almış deri bölgesine ince bir tabaka halinde sürebilirsiniz. Voltaren kremi sürdükten hafifçe yayın sonra ellerinizi sabun ve bol su ile iyice yıkayın. Voltaren pomadı uyguladıktan sonra ilgili bölgeyi en az 1 saat yıkamayın.

Voltaren krem ne zaman kullanılır?​

Voltaren Emulgel, burkulma ve zorlanmalar, spor yaralanmaları (örn. tenisçi dirseği) ve yumuşak doku romatizmaları (örn. bursit; tendinit) nedeniyle kasların, eklemlerin, tendonların ve bağların ağrı ve iltihaplanmasını tedavi etmek için kullanılır.

Analjezik nedir?​

Analjezik, ağrı kesici için kullanılan tıbbi terimdir, ağrıdan kurtulmayı sağlayan bir ilaçtır.

Bazı analjezikler, lokal sinir uçlarını (örneğin ağrılı eklemde) duyarsızlaştırarak ağrıyı durdurur; diğerleri beynin ağrının algılandığı bölümlerinde 'merkezi olarak' çalışır.

Diklofenak nedir?​

Diklofenak bir analjeziktir, ağrıyı hafifleten bir ilaçtır. Diklofenak, steroid olmayan antienflamatuar ilaçlar (NSAID'ler) adı verilen bir analjezik grubuna aittir. Diklofenak, Avustralya'da 30 yılı aşkın bir süredir kullanılmaktadır.

Diklofenak, oral (tablet ve sıvı kapsül) ve topikal formlarda (cilde uygulanan) bulunan tüm Voltaren ürünlerindeki aktif bileşendir.

NSAID nedir?​

NSAID, steroid olmayan antienflamatuar ilacın kısaltmasıdır. NSAID'ler, ağrı ve iltihabı gidermek için yaygın olarak kullanılan ve diklofenak, ibuprofen ve aspirin içeren bir grup analjeziktir.

NSAID'ler, ağrı ve iltihaplanmaya neden olan prostaglandinlerin üretimini azaltır.

Hayır, Voltaren Emulgel, ısı veya soğutma ovmalarından farklı çalışır. Isı ve soğutma losyonları, bir ısınma veya soğuma hissi sağlamak için derideki sinirleri uyaran bileşenler içerir.

Voltaren Emulgel bir tür ısıyla ovma mı?​

Voltaren Emulgel, steroid olmayan bir anti-inflamatuar tedavi içeren ilaçlı bir tedavidir. Aktif bileşen, ağrı ve iltihabın lokal olarak giderilmesini sağlamak için cilde nüfuz eder.

Voltaren Emulgel yağlı değildir, güçlü bir kokusu yoktur.

Voltaren Emulgel'i ne kadar süre kullanmalıyım?​

Voltaren Emulgel geçici ağrı kesici içindir.

Voltaren Emulgel, kas veya eklem yaralanması gibi yumuşak doku yaralanmalarında veya doktorunuzun veya eczacınızın tavsiyesine göre 2 haftaya kadar kullanılabilir. Voltaren Emulgel'i kullanmaya başlamadan önce, nasıl kullanılacağına dair talimatlar için pakette bulunan ürün bilgi broşürünü dikkatlice okuyun.

Merhaba arkadaşlar kas gevşetici olarak voltaren krem kullananlar var mı?
 
Y

Yakamoz

Üye
Mesajlar
4
Puanları
1
ben voltaren kremi kas ağrıları için kullanmıştım hızlı bir şekilde gideriyordu.
 
S

Salvador

Üye
Mesajlar
4
Puanları
1
kas krampları yaşıyorsan doktor önerisi olmadan kesinlikle ilaç kullanmamalısın
 
H

Hanpan

Üye
Mesajlar
3
Puanları
1
kas ağrısı olan yere 1 hafta boyunca uygulayabilirsin iyi geliyor
 
S

Serkanx

Üye
Mesajlar
31
Puanları
6
Ben sırtımdaki ağrı için kullandım etkisi olmadı
 
M

Mikail

Üye
Mesajlar
7
Puanları
1
Burkulmalar için en etkili kremlerden birisi artı saç dökülmesi içinde faydası var. Az miktarda kremi şakaklar açılan bölgelere ince bir tabaka halinde uygulayın. Dht infilamasyonunu engeller.
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

E
Cevaplar
2
Gösterim
350
tyler
T
Esra
Cevaplar
0
Gösterim
468
Esra
sevval
Cevaplar
0
Gösterim
206
sevval
sevval
S
Cevaplar
0
Gösterim
226
Simel
S
sevval
Cevaplar
1
Gösterim
221
Simel
S
Shady
Cevaplar
2
Gösterim
252
Mina

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
40
Çevrim içi ziyaretçiler
25
Toplam ziyaretçi
65
Robots
4
Üst Alt