15 Yaşındayım saçlarım dökülüyor neden olabilir?

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Arcatera
  • 202 Görüntülenme
  • 3 Yorum
A

Arcatera

Üye
Mesajlar
2
Puanları
1
Arkadaşlar Merhaba Bu aralar çok aşırı derecede saç dökülmesi yaşıyorum önceleri böyle bir sorunum yoktu fakat üç aydır yoğun bir şekilde saç dökülmesi sorunum var. Önceleri saçlarım çok uzundu ara sıra dökülüyordu ben de çok takmıyordum belli olmadığı için yani serelme olduğunu fark etmemiştim. Saçlarımı 3 numaraya vurdurdum berberim söyledi saçların seyrelmiş bir şey mi yaptın diye. Ben de aynada baktım ki tepe kısmı deri gözüküyor bayağı dökülmüş yani. Elime saçıma biraz oynadığımdan 3-5 tel saç geliyor. İyicene kafaya takmaya başladım saçımı önceleri sık sık yıkardım şimdi saçımı yıkamaya korkar oldum.

Clear Man şampuan kullanıyorum. Sizce bu şampuandan kaynaklanıyor olabilir mi yada başka önerileriniz var mı ne kullanabilirim?
 
E

Eleanor

Üye
Mesajlar
31
Puanları
8
senin yaşındayken benimde dökülmeye başlamıştı, şampuan değiştirdim bi kaç defa.. en son Head & shoulders kullandım.. dökülme kesildi..
bir doktoro muayen olman daha doğru olur.
 
L

Luiser

Üye
Mesajlar
8
Puanları
1
Bu gibi durumlarda öncelikle babana veya amca, dayı gibi erkek akrabalarındaki duruma bakman gerekiyor yani ırsi olabilir. Aynı şeyleri yaşamışlar mı? Eğer yoksa kan testi yaptırmam ya da kullandığın şampuanı değiştirmen ya da vitamin takviyesi alman gerekli.
 
O

Orçun

Üye
Mesajlar
24
Puanları
1
Arkadaşım saç dökülme sebepleri

Stres
Vitamin eksikliği
Aileden Gelen
Yanlış İlaçlar

Başka sebep görmüyorum geçmiş olsun kellik te bazen iyidir.
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

O
Yeni tedavim
oscar
Cevaplar
6
Gösterim
427
oscar
O
D
Cevaplar
2
Gösterim
262
K
P
Cevaplar
2
Gösterim
403
AhmetCan
A
O
Cevaplar
2
Gösterim
406
O
A
Cevaplar
1
Gösterim
239
DijitalDoctor
DijitalDoctor
B
Cevaplar
1
Gösterim
375
erdemir
E

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
0
Çevrim içi ziyaretçiler
2
Toplam ziyaretçi
2
Robots
2
Üst Alt