18 yaşında saç dökülmesi normal mi?

• Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi mertcan
  • 343 Görüntülenme
  • 5 Yorum
M

mertcan

Üye
Arkadaşlar 18 yaşındayım covid 19 hastalığı geçirdim Ağustos ayından bu yana saçlarımda aşırı derecede dökülmeler oluşmaya başladı düzelir diye bekledim ancak bu zamana kadar düzelmedi aksine giderek artış gösterdi saç diplerine şöyle bir baktığında yağlanma oluştuğunu gördüm önceden böyle bir problemim yoktu son 4-5 ayda aşırı yağlanma oluşmaya başlamış bir gün aynada bir bakmıştım ki aralardan saçın dipleri görünüyor beyaz beyaz saç kökleri bende hemen saçı kestim devamlı yıkamaya başladım ama nafile yağlanmayı önleyemedim dökülmelerde durmuyor. Kan testleri yaptırdım D vitamini eksikliği çıktı vitamin almaya başladım 2 haftadır alıyorum ama dökülen saçlarım yine çıkmadı. Doktor bana genetik olabileceğini söyledi benim de ailemle genetik saç dökülmesi olan yok sadece dayımın yanları biraz açık başka da kimse de öyle bir kellik yok ben genetik olarak babama çekmişim saçlarım dökülmez düşünüyordum dökülmez demiştim ama dökülüyor yıkılıyorum psikolojik olarak bana yardımcı olun lütfen.

Ben jöle saç spreyi fön yaptıran birisi değilim hatta hemen hemen hiç yaptırmam yaptırmadığım halde saçlarım dökülüyor çevremdeki arkadaşlarımdan jöle kullanan var ama sırma gibi saçları var yani bundan ilgisi olmadığını düşünüyorum aşağıya saçımın resmini ekledim sizce bu tip dökülme neden kaynaklanmış olabilir yardımcı olursanız teşekkürler.

E

erbay

Üye
Genetikse kurtuluşu yok. Hazin sonuç dökülmesi. Benim amcalarımın saçının ortası da böyledir. Bende de olur mu bilmiyorum.

E

Emay21

Üye
Geleceğin parlak seninde. Benimde o yaşlarda senin gibi dökülmeler başlamıştı şuan 26 yaşındayım ön tarfalar iyice seyreldi. Sana tavsiyem saçını kısa tutmak ve düzgün beslenmek ve 20 yaşında haftada 2 avodart almak kafana hiçbişey takmamak.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
M

mertcan

Üye
Arkadaşlar minoxil kullanmaya başlayacağım ama hakkında pek bilgim yok saçı döktüğünü söyleyenler var 18 yaş için minoxil kullanmak erken mi sizce?

A

Aytekin

Üye
Arkadaşlar minoxil kullanmaya başlayacağım ama hakkında pek bilgim yok saçı döktüğünü söyleyenler var 18 yaş için minoxil kullanmak erken mi sizce?
Saç durumuna bağlı yeteri kadar saç varsa dikkatli kullanmak gerek saçları boş yere döngüye sokar ilk önce 6 ay biotin kullanmak gerekir

• Konu Sahibi Konu Sahibi
M

mertcan

Üye

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

M
Cevaplar
0
Gösterim
37
Mustafa karaca
M
M
Cevaplar
1
Gösterim
50
T
O
Yeni tedavim
isabel
Cevaplar
8
Gösterim
509
I
D
Cevaplar
2
Gösterim
292
K
P
Cevaplar
2
Gösterim
429
AhmetCan
A
O
Cevaplar
2
Gösterim
431
O

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
0
Çevrim içi ziyaretçiler
1
Toplam ziyaretçi
1
Robots
77
Üst Alt