Aldactone Kullananlar Yorumları Nelerdir?

 • Başlangıç tarihi
 • Konu Sahibi Esra
 • 2K Görüntülenme
 • 7 Yorum
Esra

Esra

Üye
Üye
Mesajlar
69
Puanları
6
Kadınlarda erkek tipi saç dökülmesini önlemek için Aldactone Kullananlar en çok merak ettiği konulardan biriside saç için nasıl kullanılacağıdır. Aldactone 16 tablet 100 mg ve 20 tablet 25 mg formda olan etken maddesi spirolonakton olan saç dökülmesi olan herkes için uygun değildir, ancak saç dökülmesi hormon dengesizliğinin bir sonucu olan kadınlara yardımcı olabilir. Nasıl etki ettiğini ve tedavi için ideal adayın kim olduğunu öğrenin.

Aldactone Kullananlar Yorumları.jpg


Bazı kadınlar aşırı erkeklik hormonu ürettikleri için saçlarını kaybederler. Bu olduğunda, yardımcı olabilecek bir ilaç vardır: Aldactone.

Kadınların kadın tipi saç dökülmesi yaşamasının birçok nedeni vardır; bu, saçların zamanla kademeli olarak incelmesi ve sonunda kafa derisinin üstünde veya önünde incelmiş saçlar ve her iki yan tarafın gerilemesidir.

Androgenetik saç dökülmesi olarak da adlandırılan bu tip saç dökülmesi, menopozdan sonra kötüleşme eğilimindedir ve genellikle kalıtsaldır.

Ancak Chad Prather, bazı kadınların normalden daha yüksek androjen seviyeleri (normalde kadınlar tarafından çok küçük miktarlarda ve erkekler tarafından daha büyük miktarlarda üretilen hormonlar) veya testosteron gibi androjenlere karşı artan hassasiyet nedeniyle bu tip bir modelde saçlarını kaybederler. MD, Louisiana Eyalet Üniversitesi Sağlık Bilimleri Merkezi, Baton Rouge, La, dermatoloji bölümünde klinik yardımcı doçent. Örneğin, polikistik over sendromlu (PCOS) kadınlar, yüzlerinde kıl büyümesine neden olabilen daha fazla androjen üretme eğilimindedir ve kafadaki saç dökülmesinin yanı sıra kısırlık ve metabolik problemlerde ortaya çıkmaktadır.

Aldactone etken maddesi ( spironolakton ) hormon dengesinin yeniden sağlanmasına ve kadın tipi saç dökülmesinin tedavisine yardımcı olur.

Saç Dökülmesi Tedavisi İçin Aldactone Nasıl Kullanılır

Aldactone, özellikle saç dökülmesi tedavisi için onaylanmamıştır, bu nedenle doktorlar tarafından kullanıldığında, "etiket dışı" bir kullanım olarak kabul edilir. Aldactone potasyum tutucu bir diüretiktir, yani diğer diüretikler ( su hapları ) gibi vücuttaki fazla sıvıyı atar, ancak bu süreçte birçok diüretik gibi potasyum kaybetmenize neden olmaz. Normalde şişlik, yüksek tansiyon ve potasyum eksikliğini tedavi etmek için kullanılır.

Ancak Aldactone bir anti-androjen görevi gördüğünden, yüksek androjen seviyeleri nedeniyle saç dökülmesi yaşayan kadınlarda yardımcı olabilir. İlaç, adrenal bezlerin ve yumurtalıkların androjen üretimini yavaşlatmasına neden olur ve ayrıca üretilen androjenlerin etkisini bloke eder. Bunu yapmanın bir yolu, saç dökülmesine neden olan testosteronun formu olan dihidrotesteronun androgenetik reseptörüne bağlanmasını ve saç folikülünü etkilemesini durdurmaktır.

New York'taki Mount Sinai Tıp Fakültesi'nde klinik dermatoloji profesörü yardımcısı olan Francesca J. Fusco, Aldactone'un yeni saç uzatmanıza yardımcı olmayacağını söylüyor. Ancak incelmiş tüylerin daha kalın ve dolgun olmasına yardımcı olabilir.

Saç Dökülmesi İçin Aldactone Artıları ve Eksileri

Herhangi bir ilaç gibi, Aldactone'un da artıları ve eksileri vardır. Saç dökülmesi için Aldactone almaya karar vermeden önce doktorunuzla konuşmanın neden iyi bir fikir olabileceğini öğrenmek için okumaya devam edin:

Aldactone Kullanmanın Artıları

 • Sizin için uygun bir tedavi olup olmadığını belirlemek kolaydır. Dermatologunuz saç dökülmenizin arkasında androjenlerin olduğundan şüpheleniyorsa, basit bir kan testi bunu doğrulayabilir ve tedavi için ideal bir aday olup olmadığınızı doktorunuza bildirebilir.
 • Sorunu hedefler. Aldactone, androjenlerin üretimini ve androjenlerin androgenetik reseptörlerine bağlanmasını engelleyerek hareketini durdurmaya yardımcı olduğu için sorunun kaynağına iner. Dr. Prather, "İlk başta saç dökülmesine neden olan bazı hormonlarla savaşmaya yardımcı olur" diyor. Aynı zamanda yüz gibi istenmeyen bölgelerdeki tüylerin çıkmasına ve sivilcelerin giderilmesine yardımcı olabileceğini söylüyor.
 • Uygun fiyatlı. Aldactone'un genellikle sigorta kapsamında olan bir ilaçtıe. Sigorta kapsamı olmasa bile, ayda 38 tl fiyatı vardır.
 • Diğer ilaçlarla birlikte alınabilir. Bazı kadınlar, daha da iyi sonuçlar için topikal minoxidil losyon ile Aldactone kullanabilirler.

Aldactone Kullanmanın Eksileri

 • Daha sık idrara çıkmanıza neden olabilir. Diüretik almanın bir yan etkisi, tuvalete daha sık koşmanıza neden olabilmesidir. Prather, daha düşük dozlarda Aldactone (100 miligrama kadar) alan kadınlar için genellikle bir sorun olmadığını söylüyor. Ancak 200 miligrama kadar daha yüksek bir doz alıyorsanız, daha sık idrara çıkmanız gerekebilir. Dr. Fusco hastalarına ilacı aldıktan sonra evde olduklarından veya yaklaşık 90 dakika boyunca banyoya gidebileceklerinden emin olmalarını söyler.
 • Düzensiz adet döngüsüne neden olabilir. Prather, hormonlarınıza müdahale eden herhangi bir şeyin adet döngünüzde bir değişikliğe neden olabileceğini söylüyor. Kadınlar, döngülerini düzenlemek ve ayrıca ilacı alırken hamile kalmadıklarından emin olmak için Aldactone alırken genellikle oral kontraseptif alırlar .
 • Potasyum seviyelerini yükseltebilir. Prather, Aldactone kullanırken potasyum seviyenizi birkaç ayda bir doktorunuz tarafından kontrol ettirmenin önemli olduğunu söylüyor. Prather, "Bu, dermatolojik cerrah gibi bu alanda uzmanlığı olan birini görmek istediğiniz zamanlardan biri" diyor ve ilacı alırken sizi izleyebiliyor. Yüksek potasyum seviyeleri, kalp ritmi anormallikleri dahil olmak üzere tehlikeli yan etkilere neden olabilir.
 • Kan basıncını düşürebilir. Fusco, baş dönmesi ve baş dönmesinin Aldactone'un kan basıncınızın çok düşmesine neden olduğunun işaretleri olabileceğini unutmayın, özellikle de başlangıçta düşük kan basıncınız varsa, diyor Fusco.
 • Diğer ilaçlarla etkileşime girebilir. Aldactone, tansiyon ilaçları gibi diğer ilaçlarla etkileşime girebilir, bu nedenle tüm doktorlarınıza ne zaman aldığınızı bildirmeniz önemlidir.
Fusco, Aldactone'un herhangi bir yan etkisini yaşıyorsanız doktorunuzu aramaktan çekinmeyin, diyor.

İyi haber: Genç yaşta saç dökülmesi yaşıyorsanız ve bu ilaca başlarsanız, hormon dengesini geri kazanabilir, saçınızın kalınlığında iyileşme görebilir ve sonunda ilaca ihtiyacınızı bırakabilirsiniz.
 
B

byburkay

Üye
Mesajlar
10
Puanları
1
Hocam merhaba Aldactone topikal losyon olarak erkeklerde saç dökülmesin de faydası var mıdır?
 
 • Konu Sahibi Konu Sahibi
 • #3
Esra

Esra

Üye
Üye
Mesajlar
69
Puanları
6
Evet kullanılıyor bu konuya bakın
 
M

MertTurk

Üye
Mesajlar
6
Puanları
1
Arkadaşlar saç ekiminden sonra aldactone losyon kullanılabilir mi? Herhangi bir zarar verir mi sizce?
 
A

Alpher

Üye
Mesajlar
4
Puanları
1
Arkadaşlar saç ekiminden sonra aldactone losyon kullanılabilir mi? Herhangi bir zarar verir mi sizce?
Saç ekimi yapıldıktan bir ay sonra kullanılabilir ancak önermem proscar 1/4 kullan
 
Apocalypse

Apocalypse

Üye
Mesajlar
22
Puanları
1
S

sercan

Üye
Mesajlar
11
Puanları
1
Zamanında spiro %5 krem çok modaydı sanıtım insanlar kullanmayı bıraktı
 
N

Nofear

Üye
Mesajlar
3
Puanları
1
Zamanında spiro %5 krem çok modaydı sanıtım insanlar kullanmayı bıraktı
Etkisi olmadığı için pek kişi bıraktı şimdi finasterid ve minoxidil kullanıyorlar
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

O
Yeni tedavim
oscar
Cevaplar
6
Gösterim
345
oscar
O
D
Cevaplar
2
Gösterim
215
K
P
Cevaplar
2
Gösterim
335
AhmetCan
A
O
Cevaplar
2
Gösterim
351
O
A
Cevaplar
1
Gösterim
199
DijitalDoctor
DijitalDoctor
B
Cevaplar
1
Gösterim
324
erdemir
E

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Sponsor Bağlantı

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
1
Çevrim içi ziyaretçiler
1
Toplam ziyaretçi
2
Robots
5
Üst Alt