Aldactone tüylenmeyi azaltır mı?

• Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Durubeyaz
  • 290 Görüntülenme
  • 4 Yorum
D

Durubeyaz

Üye
Kızlar forumda arattım ama bir bilgi bulamadım aldactone kullananlar bilirler bu ilaç tüylenmeye sebep olan erkeklik hormonlarını azaltıyor ancak prospektüsünde aşırı kıllanma (hirşutizm) yapabileceği yazıyor. Anlamadığım olay da bu. Bu ilaç tüylenme önleyici olarak kullanılıyor ancak böyle bir de yan etkisi varmış. Tülenmeye karşı Diane 35 ile birlikte verilmiş olması bir tezat oluşturmuyor mu?

Bir de Diana 35 kullanmaya başladım 2 hafta oluyor göğüslerimde ağrılar oluşmaya başladı bu ağrılar neden oluyor sizce. İlacın yan etkisi olmuş olabilir mi bıraksam mı bilemedim şimdi.

Yasmina

Yasmina

Üye
Canım ben de bir ara kullanmıştım tüylenme yapabileceği yazıyor ben de anlamadım şimdi bu durumu bilen birisi varsa yazabilir mi?

• Konu Sahibi Konu Sahibi
D

Durubeyaz

Üye
inşallah canım ben aldactone başlıyamadım sırf bu yüzden

Esra

Esra

Üye
Üye
diana35 yada benzeri doğum hapları ile birlikte aldactone verilmesinin sebebi, tek başına kadın doğum haplarının hirsutizm tedavisi için yeterli olmayışı, bu iki ilaç kombine şekilde kullanıldığında etkili oluyor

Ö

Özlmh

Üye
Aldactone hormon olmadığı için hücrelere bağlanma özelliği yok sadece antiandrojen testosteronun vücut kılı büyütme etkisini engeller Diane 35 te östrojen ve spreteron asetat var bunlar testo ve dht azaltıp kıl kökü hücrelerine bağlanır kıl büyümesini durdurur saçta değil ama vücutta

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

E
Cevaplar
2
Gösterim
380
tyler
T
Esra
Cevaplar
0
Gösterim
502
Esra
sevval
Cevaplar
0
Gösterim
226
sevval
sevval
S
Cevaplar
0
Gösterim
242
Simel
S
sevval
Cevaplar
1
Gösterim
234
Simel
S
Shady
Cevaplar
2
Gösterim
275
Mina

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
0
Çevrim içi ziyaretçiler
1
Toplam ziyaretçi
1
Robots
39
Üst Alt