Aspirinin saça faydaları yorumlar

C

Chemist

Onursal Üye
Moderatör
Mesajlar
111
Puanları
16
Aspirinin saça faydalarının oldukca etkili olduğunu biliyor muydunuz? Aspirin dünyadaki en yaygın olarak kullanılan ağrı kesicilerden ve kan sulandırıcı ilaçlardan biridir. Aspirin içindeki etken madde salisilik asit çözücü özelliği sayesinde saç diplerindeki yağı, kiri, kepeği, ölü deri hücrelerini temizlemek ve kaşıntıya karşı olumlu etkiler gösteren oldukça etkili bir maddedir. Baz şampuan markaları şampuanların için salisilik asit katarak kepek önleyici olarak içeriğini güçlendirmek için bu maddeyi katarlar. Aspirin bildiğiniz üzere ağrı kesici, kan sulandırıcı, ateş düşürücü ve kalp krizi gibi ciddi durumların önüne geçmek için sürekli kullanılır. Bu etkisi çözücü özelliğinden kaynaklanmaktadır.

Aspirinin saça faydaları yorumlar


Aspirin şampuan içine katmak sıklıkla araştırışan konuların başında gelmektedir. Şampuan içine katacağınız bir kaç tane aspirin sayesinde hem saçlarınızı hemde saç derisinin sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken eczaneden normal 500 mg olan aspirin almak 4-5 tane aspirini hafif parçalayıp şampuan içine katmaktadır. Şampuan için kattığınızda bir gün içinde aspirin dağılır. Aspirinin şampuan içine dağılmasını sağlamak için çalkalayın.

Aspirin saça bir çok faydalarını bulunmaktadır. Bunların arasında en önemlisi saç dökülmesini önleyici etkileri olmasıdır. Salisilik asit saçları döken prostaglandin D2 denilen saç kökleri için hayati önem taşıyan besleyici trombositlerin oluşmasını yüksek oranda engeller. Prostaglandin D2 saç kökü hücrelerinin beslenmesini engelleyerek saç büyümesini durdurur. Asprin bu mddenin çoğalmasını önleyerek saç diplerinde oluşan ağrı, kaşıntı, kızarıklık ve batma gibi ağrıların önüne geçer. Erkek tipi saç dökülmesine bu şekil faydalarına vardır. Eğer isterseniz salisilil asit karışımı dökülme karşıtı losyonda yapabilirsiniz. Hazırlaması oldukça kolaydır.

Salisilik asit doğrudan saç dökülmesini tedavi etmez . Bunun yerine, ilaç, gelecekte saç dökülmesi riskinizi azaltabilecek kaşıntılı bir kafa derisini kaşıma ve toplama dürtüsünü azaltmaya yardımcı olabilir.

Salisilik asit, ölü deri hücrelerini çözerek çalışır. Bazı cilt ve kafa derisi koşullarında ölü cilt hücreleri birikerek kalın kuru cilt lekeleri oluşturabilir. Bir salisilik asit şampuanı, bu lekeleri parçalayarak ve nemi artırarak oluşmasını engellemeye yardımcı olabilir.

Kepek , kaşıntılı, pul pul cilde neden olan yaygın bir kafa derisi durumudur. Kepekten kaynaklanan beyaz pullar saçınızda ve omuzlarınızda birikebilir.

Salisilik asit, reçetesiz satılan (OTC) kepek şampuanlarında bulunan bir bileşendir. Kuru bir saç derisini nemlendirirken aynı zamanda pullardan kurtulmaya yardımcı olabilir. Şampuanı mevsimsel kepek için veya saç derinizin nem seviyelerini korumaya yardımcı olması için düzenli olarak kullanabilirsiniz

Seboreik dermatit kepekle yakından ilişkilidir ve ayrıca pul pul, kaşıntılı bir kafa derisi ile kendini gösterir. Bu iltihaplı cilt durumu, kuru olduklarından daha yağlı olan cilt pullarıyla bilinir.

Kulaklarınız ve yüzünüz de dahil olmak üzere, kafa deriniz dışındaki cilt bölgelerinde yağlı cilt lekeleri görürseniz, seboreik dermatitiniz olduğunu söyleyebilirsiniz.

Salisilik asit şampuanı , kafa derisinde oluşan seboreik dermatitin tedavisine yardımcı olabilir . Şampuan vücudun diğer kısımlarını tahriş edebilir.

Sedef hastalığı, vücudun tüm bölgelerini etkileyebilen başka bir inflamatuar cilt rahatsızlığı türüdür. Kalın, kırmızı-gümüş, kuru cilt lekeleriyle bilinen bu cilt rahatsızlığına, cilt hücresi döngüsünün artması neden olur. Cildiniz normalden daha hızlı yeni hücreler ürettiğinde, ölü cilt hücrelerinin parçalanma ve dolayısıyla cildinizin yüzeyinde birikme şansı olmaz.
 
R

Recep

Üye
Mesajlar
7
Puanları
1
Ben blendax şampuan içine 5 tane aspirin kattım 2 aydır kullanıyorum saçlarım çok iyi geldi dökülmeye pek etkisi yok ama kaşıntıyı kepeği önlüyor
 
U

Ugur

Üye
Mesajlar
14
Puanları
1
Aspirin ile saç maskesi nasıl yapılır bilen var mı?
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

O
Yeni tedavim
oscar
Cevaplar
6
Gösterim
354
oscar
O
D
Cevaplar
2
Gösterim
220
K
P
Cevaplar
2
Gösterim
351
AhmetCan
A
O
Cevaplar
2
Gösterim
352
O
A
Cevaplar
1
Gösterim
205
DijitalDoctor
DijitalDoctor
B
Cevaplar
1
Gösterim
331
erdemir
E

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
0
Çevrim içi ziyaretçiler
0
Toplam ziyaretçi
0
Robots
5
Üst Alt