Avodart Ne Kadar Süre Kullanılır

• Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Invincible
  • 446 Görüntülenme
  • 3 Yorum
I

Invincible

Üye
Moderatör
Saç dökülmesini önlemek için dutasteri ne kadar süre kullanılır nasıl etkili olur bu ilaç dht önleyici etkisi vardır. Avodart markası olan Dutasteride, erkek ve kadın tipi saç dökülmesi için FDA onaylı olmayan bir oral ilaç tedavisidir.

Avodart etken maddesi dutasteridi saç için 3 günde 1 tane kullanmak yeterli olabilir. Avodart vücutta yarılanma süresi 1 haftaya kadar uzayabilir. Saç dökülmesine sebep olan dihidrotestosteron hormon dönüşmesini sağlayan her iki tip 5 alfa redüktaz enzimi bloke eder.

Dutasterid Nedir?

Dutasteride (marka adı: Avodart), Amerika Birleşik Devletleri Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) tarafından onaylanmamış olmasına rağmen, bazen saç dökülmesinin tedavisi için kullanılan reçeteli bir oral ilaçtır. Dutasterid, dihidrotestosteron (DHT) düzeylerini ve testosteron dönüşümünü azaltan bir tip I ve tip II 5-alfa redüktaz inhibitörüdür.

DHT, saç köklerinin boyutunu azaltan ve sağlıksız saçlara yol açan bir androjendir (erkek cinsiyet hormonu). Bu terapiyle ilişkili çok sayıda yaygın yan etki vardır, özellikle de cinsel işlev bozukluğu. Finasteride (Propecia) veya Minoxidil (Rogaine) aksine Dutasteride, erkek tipi saç dökülmesi için FDA onaylı değildir. Bu DHT inhibitörü, inceltme saçlarını, uzaklaşan saçı ve kel noktalarını tedavi eder. Dutasterid ayrıca BPH (büyümüş prostat) için bir formülasyondur.

Dutasterid saç dökülmesini önler mi?

1. Saç Dökülmesi : Dutasterid, kandaki DHT seviyelerindeki değişiklikler yoluyla saç teli çapını ve büyüme hızını artırır.

Dutasteridi kimler kullanabilir?

Dutasterid için ideal aday, saç inceltme veya kaybının erken evreleridir. Dutasterid, karaciğer hastalığı, yüksek dereceli prostat kanseri, meme kanseri olan erkekler veya hamile veya emziren kadınlar (doğum kusurları riski nedeniyle) için önerilmez.

Dutasterid ile ilişkili ortalama iyileşme nedir?

Dutasterid kullanımından sonra iyileşme süresi yoktur. Bu saç dökülmesi tedavisi görenler, sürekli etkinlik, kullanım uygunluğu ve tedavinin olası kesilmesini sağlamak için tıbbi sağlayıcılarına düzenli olarak danışmalıdır. İlaç kullanımı durdurulduğunda saç dökülmesi tekrar başlayacktır.

Dutasterid'in potansiyel yan etkileri nelerdir?

Dutasterid kullanımının olası yan etkileri arasında cinsel işlev bozukluğu (iktidarsızlık), libido azalması (cinsel dürtü), orgazma ulaşmada güçlük, boşalma bozukluğu, göğüslerde, ellerde ve ayaklarda ödem, göğüslerde hassasiyet, ruh halinde değişiklikler, baş dönmesi, baş ağrısı, burun akıntısı yer alır. , ve deri döküntüsü (kurdeşen).

Birisi dutasteridin sonuçlarından ne bekleyebilir?

Dutasterid'in sonuçları, yaklaşık üç aylık düzenli ve tutarlı kullanımla kademeli olarak gelişecektir. Sonuçları korumak için, ilaç süresiz olarak alınır.

Dutasterid'in ortalama maliyeti nedir?

Dutasteride'nin ortalama maliyeti 59.66 TL civarıdır, ancak sigortaya bağlı olabilir. Dutasterid'in gerçek maliyeti yere, sağlık hizmeti sağlayıcısına ve adayın bireysel ihtiyaçlarına göre değişecektir.

H

Haki

Üye
avodart kaç günde bir içmemiz gerekiyor etkisi çok fazla olduğu için baya yan etki yapabilir diyorlar

U

Ugur

Üye
avodart kaç günde bir içmemiz gerekiyor etkisi çok fazla olduğu için baya yan etki yapabilir diyorlar
En ideal kullanımı üç güne bir olarak almak hem yan etkisi azalıyor hemde sürekli kullanıldığı için etkisi devam ediyor ben kullanıyorum yan etki görmedim

M

Michealx

Üye
En ideal kullanımı üç güne bir olarak almak hem yan etkisi azalıyor hemde sürekli kullanıldığı için etkisi devam ediyor ben kullanıyorum yan etki görmedim
Ne kadar süredir kullanıyorsunuz? Bir yan etkiyle karşılaştınız mı?

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

M
Cevaplar
0
Gösterim
37
Mustafa karaca
M
M
Cevaplar
1
Gösterim
50
T
O
Yeni tedavim
isabel
Cevaplar
8
Gösterim
509
I
D
Cevaplar
2
Gösterim
292
K
P
Cevaplar
2
Gösterim
429
AhmetCan
A
O
Cevaplar
2
Gösterim
431
O

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
0
Çevrim içi ziyaretçiler
1
Toplam ziyaretçi
1
Robots
60
Üst Alt