DHT Blocker Şampuan Kullananlar Var mı?

 • Başlangıç tarihi
 • Konu Sahibi Invincible
 • 1K Görüntülenme
 • 4 Yorum
I

Invincible

Üye
Moderatör
Mesajlar
58
Puanları
1
Saç dökülmesini önlemek için dht blocker anti hair loss şampuan kullananlar tedavisine finasterid gibi oral ilaçta eklemeleri gerekir. Bilimsel olarak dihidrotestosteron (DHT), beslenmenin saç köklerine ulaşmasını engelleyen hormonal bir enzimdir. DHT, saçların zayıf ve incelmesine ve saç dökülmesine neden olur.

Dht Blocker Şampuan Kullananlar


Araştırmalar, DHT Engelleyici şampuanların, özellikle de onunla birlikte başka ilaçlar alınıyorsa, saç dökülmesini tedavi etmede başarılı olduğunu bulmuştur. DHT şampuanları, kaşıntılı ve kuru cilde katkıda bulunabilecek çok hafif yan etkilere sahiptir. Adından da anlaşılacağı gibi, DHT engelleyici şampuanlar, hormonun saç derinize girmesini engeller.

DHT engelleyici şampuanlar ve herhangi bir yan etkiye neden olup olmadığı konusunda çok sınırlı araştırma yapılmıştır. Bu yazımızda DHT Engelleyici Şampuanın yan etkilerini ele alacağız.

DHT Engelleyici Şampuanın Yan Etkileri Nelerdir?​

 • Kafa derisi döküntüleri, kabarcıklar ve yanık
 • Saç dokusunun değişmesi
 • Saç derisinde tahriş, kuruluk
 • Hırıltı, nefes almada zorluk, kurdeşen, kızarıklık, kalp çarpıntısı, korku, endişe ve şişme gibi alerjik reaksiyonlar.
 • Bazı bileşenler saç dökülmesini hızlandırır
 • Solan saç rengi
 • Erken kafa derisi yaşlanması
 • Enflamasyon ve saç köklerine kan dolaşımını bloke eder.
 • Zayıf ve ince tüylerin üretimini teşvik edin.
İçeriğinde ketokonazol bulunan DHT engelleyici şampuanlar, kafa derisinde döküntülere ve kabarcıklara neden olabilir. Bazen kafa derisi cildi o kadar hassastır ki DHT engelleyici şampuan reaksiyona neden olabilir. Bu, daha ciddi vakalarda kafa derinizi yakabilir.

DHT engelleyici şampuan da saçınızın dokusunu değiştirebilir. Şampuanın içindeki kimyasallar saçınıza uymaz ve kurulmasına neden olabilir.

DHT engelleyici şampuanın diğer semptomları, kafa derisinin derisinde tahriş ve kuruluk olabilir. Yüzünüze de yayılabilir. Bu, yabancı maddelere karşı hassas cilt nedeniyle olabilir.

DHT bloke edici şampuanlardan alabileceğiniz bir diğer yan etki de alerjik reaksiyondur. Bazı alerjik reaksiyonlar hafif ila şiddetli olabilir. Bu çoğunlukla kurdeşen verir, nefes almayı zorlaştırır ve kızarıklıklara neden olur.

Ayrıca burun tıkanıklığına veya hapşırmaya yol açabilecek alerjik rinit alabilirsiniz. Şiddetli reaksiyonlar hırıltı, kalp çarpıntısı, korku ve endişe, yüzde ve gözlerde şişme olabilir.

Bazı DHT Engelleyici şampuanların içeriğinde parabenler bulunur. Sentetik östrojenler içerirler ve ilk etapta kaçınmaya çalıştığınız saç dökülmesini hızlandırabilirler. Saçınızın rengini soldurabilir ve erken kafa derisi yaşlanmasını etkinleştirebilirler.

Sülfat içeren DHT engelleyici şampuanlar başınızı kurutabilir. Saç derinizdeki doğal yağı temizleyerek saçınızın sağlıklı kalmasına yardımcı olur. Ayrıca cildi tahriş edici maddeler olarak bilinirler. Saçın incelmesine neden olabilirler ve daha fazla saç dökülmesine neden olabilirler.

Her kimyasal size zarar vermese de bazı sentetik kimyasallar saç dökülmesini çok daha kötü hale getirebilir. Enflamasyona neden olabilir ve saç köklerine giden dolaşım akışını engelleyebilir. Saç dökülmesini olduğundan daha kötü hale getirebilir.
Saç deriniz hassassa, şampuanın içindeki kimyasallar saçınızın kırılmasına ve düzleşmek yerine zayıf ve incelmesine neden olabilir.

Ketokonazol Konazol Şampuan Dht Engelleyici​

Androgenetik alopesi tedavisinde en sık kullanılan şampuanlardan biridir. Ketokonazol DHT azaltıcı etkiye sahiptir, saç foliküllerinde oluşan dht hormonunu engeller. Bu sayede kök hücreler sağlıklı yenilenmesine devam eder.

DHT Engelleyici Şampuanlar Saç Dökülmesini Önlemede Etkili midir?​

DHT şampuanları erken dönemlerde saç dökülmesini önlemede iyidir, ancak saç dökülmesini tersine çeviremezler. Bu şampuanlar genellikle diğer ilaçlarla birlikte alınır; bu nedenle tek başlarına etkili değillerdir.

Scandinavian Biolabs şampuanımız saç dökülmesini ve saç dökülmesini önlemede de etkilidir. Aslında, sonuçları görmezseniz para iade garantimiz olduğundan o kadar eminiz ki.

Ancak foliküller öldükten sonra, sadece şampuanlarla geri döndürülemez. Şampuanların saçı yeniden büyütmenize gerçekten yardımcı olup olmayacağından şüpheniz varsa, testimize göz atın !

Yan Etkiler Görürseniz Ne Yapmalısınız?​

DHT bloker şampuanların ciddi yan etkileri olması durumunda vakit kaybetmeden bir doktora başvurunuz. Şampuanı tekrar sürmeyin ve saç dökülmesi için daha fazla ilaç için doktorun talimatını bekleyin.
 
L

Lena

Üye
Mesajlar
2
Puanları
1
Dht bloke edici ne kadar etkileyici onu merak ediyorum, Dht bloke edici şampuan çok fazla pahalı değilse saç ekimi sonrası kullanmak mantıklı.
 
E

Emirhan

Üye
Mesajlar
12
Puanları
1
DHT Blocker olarak bitek ketokonazol şampaunlar iyi diye biliyorum diğerleri DHT önlemiyor bence
 
M

matrax23

Üye
Mesajlar
7
Puanları
1
Arkadaşlar bir sorum olacak kaliteli kabak çekirdeği yağı markası tavsiye edebilecek olan varmı dht önleyici olarak kullancam
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

O
Yeni tedavim
oscar
Cevaplar
6
Gösterim
427
oscar
O
D
Cevaplar
2
Gösterim
262
K
P
Cevaplar
2
Gösterim
403
AhmetCan
A
O
Cevaplar
2
Gösterim
406
O
A
Cevaplar
1
Gösterim
239
DijitalDoctor
DijitalDoctor
B
Cevaplar
1
Gösterim
375
erdemir
E

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
61
Çevrim içi ziyaretçiler
30
Toplam ziyaretçi
91
Robots
3
Üst Alt