DHT hormonunu azaltan yiyecekler bitkiler

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Uzman
  • 738 Görüntülenme
  • 1 Yorum
Uzman

Uzman

Üye
Moderatör
Mesajlar
66
Puanları
0
Birçoğumuz saç dökülmesini önlemek için birçok ilaç serum losyon vitamin şampuan gibi ürünler ya da kendi hazırladığı losyonları kullanarak saç dökülmesinin önüne geçmek için uğraşıyor. Saç dökülmesini önlediği bilinen kötü testosteron olarak geçen dht hormonu azaltmak için ne yapılabilir. Genelde adını sıkça duyduğumuz bazı besinler, bitkiler vardır. Bunların başında en sık kullanılan saw palmetto, kabak çekirdeği yağı, soya fasulyesi, yeşil çay, ısırgan otu, keten tohumu yağı, ada çayoüzüm çekirdeği içinde bulunan prosiyanidin, çuha çiçeği yağı, yakı otu ve nane çayı en etkili dht engelleyen bitkisel ekstreler arasındadır. Bunların en başında ve en etkili olarak bilinen nane çayı, kabak çekirdeği, saw palmetto, ada çayı tht engelleyici olarak düzenli bir biçimde kullanılabilir. Özellikle nane çayı androjen hormonunu azaltıcı etki gösteren Fito östrojenler bakımından çok zengindir. Günde bir bardak aç karnına sabahları ya da akşamları yemeklerden 2 saat sonra nane çayı ve yeşil çay karışımı tüketilmesi faydalı olur. Ancak şöyle bir sıkıntı da var bu çayların uzun süre kullanılması erkeklerde ciddi libido düşüklüğüne ereksiyon sertleşme bozukluğuna sebep olabilir.
 
A

Arkeolog

Üye
Mesajlar
17
Puanları
1
Doğal dht blockerların etkisi uzun ve yavaş olarak etki ediyor bildiğim kadarıyla. Yanlışsam lütfen düzeltin. O yüzden Norwood 3 olmadan önce hemen finasterdi pas geçip dutasteride başladım. Yoksa bitkisellere çok fazla umut bağlamayın.
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

M
Cevaplar
0
Gösterim
37
Mustafa karaca
M
M
Cevaplar
1
Gösterim
50
T
O
Yeni tedavim
isabel
Cevaplar
8
Gösterim
505
I
D
Cevaplar
2
Gösterim
290
K
P
Cevaplar
2
Gösterim
429
AhmetCan
A
O
Cevaplar
2
Gösterim
428
O

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
33
Çevrim içi ziyaretçiler
14
Toplam ziyaretçi
47
Robots
4
Üst Alt