Dht ve saç yağlanması artışı

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Hakonek
  • 325 Görüntülenme
  • 4 Yorum
H

Hakonek

Üye
Mesajlar
14
Puanları
1
Saç dökülmesi artınca yağlanmada aynı anda artıyor bunun nedeni dht hormonunun artışı olduğunu bildirilmiş yani androjen artışı saç kökü sebum bezinde yağlanma artışına sebep oluyor. Yağlanmayı önlemek için gittiğim doktorların haddi hesabı yok hiçmi okulda konu görmemişler boşmu okumuşlar bilmiyorum alın bölgem ve yüzümde aşırı yağlanma oluyor öyle böyle değil resmen yağ fabrikası gibi ve saçın sakak bölgesi yağlanıyor şakak bölgesi yaglandıgından dökülme ve gerileme var konazol şampuan kullanıyorum yağlanmayı kesiyor ancak bir gün sonra tekrar başlıyor özellikle hava sıcak olunca daha beter şekilde oluyor. Sizin düşünceleriniz nelerdir cevabınız için teşekkürler.
 
S

Salih

Üye
Mesajlar
3
Puanları
1
Bende de aynı sorun var sabah yıkasam akşama yağlanıyor
 
K

Kaandemir

Üye
Mesajlar
20
Puanları
1
Androjen hormonları sebep oluyor birde üstüne aşırı yağlı beslenme olunca dahada artar tavsiyem yağlı gıdalar tüketmeyin
 
C

Chemist

Onursal Üye
Moderatör
Mesajlar
111
Puanları
16
Aşırı aktive olmuş sebum bezleri sebep olur dht nin de rol aldığı inflamayon, allerjik bir reaksiyondur bu saçınızı döken biyokimyasal bir tepkimedir.
 
L

Leo

Üye
Mesajlar
16
Puanları
1
Aynı durum bende de var dht önlerde aşırı yağlanmaya sebep oluyor yılamakla kesin çözüm olmaz hormon etkileşimini azaltmal gerek.
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

O
Yeni tedavim
oscar
Cevaplar
6
Gösterim
419
oscar
O
D
Cevaplar
2
Gösterim
256
K
P
Cevaplar
2
Gösterim
398
AhmetCan
A
O
Cevaplar
2
Gösterim
398
O
A
Cevaplar
1
Gösterim
233
DijitalDoctor
DijitalDoctor
B
Cevaplar
1
Gösterim
372
erdemir
E

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
0
Çevrim içi ziyaretçiler
0
Toplam ziyaretçi
0
Robots
4
Üst Alt